Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
Σήμερα όπως έπλυνα το αμάξι είδα μια γρατζουνιά πάνω από την πίσω δεξιά ρόδα είναι σε μήκος μεγάλη δηλαδή γύρο στα 15-20 εκατοστά ...στην αρχή νόμιζα ότι ήτανε τρίχα από την κοπελια μου αλλα δυστυχώς δεν ήτανε....η γρατζουνιά σε μήκος είναι μεγάλη αλλα σε πλάτος και βάθος είναι όσο μια τρίχα...στην μια άκρη ξεκινάei χωρίς να έχει φύγει το χρώμα...όσο προχωράει έχει φύγει και το χρώμα λίγο ισα ισα και στο τέλος πάλι είναι χωρίς να έχει φύγει το χρώμα....
αυτό πως μπορώ να το διορθώσω ??
πρέπει να έγινε από κάποιο κλaδί λογικά...
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
παρε καμια αλοιφη και βαλε!αν δεν ειναι βαθυ θα εισαι κομπλε!
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
moican said:
παρε καμια αλοιφη και βαλε!αν δεν ειναι βαθυ θα εισαι κομπλε!

σωστος ο Ζαφειρης ok234 και βαθεια να ειναι,το θεμα ειναι οτι ειναι ψηλη σε παχος(οπως ανεφερες σαν τριχα) και η αλοιφη θα σου κανει δουλεια!!!μπορει να μην την εξαφανησει τελειως αλλα θα διωρθωσει σε μεγαλο ποσοστο την γρατζουνια(με την προιποθεση οτι θα ειναι καλουτσικη η αλοιφη)
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
εγω εχω εκεινη της quixx!ειμαι αρκετα ευχαριστημενος!απο ebay την ειχα παρει 7ευρω,εδω παιζει στο 20αρικο!της meguιαrs ειναι καλη εχω ακουσει!
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
διαβασε πολύ καλά όλα τα γράμματα σε αυτο το θέμα και πιθανον να κατατοπιστείς.

Αν είναι ψιλή η γρατζουνιά θα βγαλεις άκρη με μια μεσαια και έπειτα με μια ψιλή αλοιφή για το τελείωμα...
 

roulaki

Rookie
May 20, 2011
11
0
1
35
Πάτρα
Το φιεστάκι απέκτησε κατά τη διάρκεια της νύχτας δύο σχετικά μεγάλες και βαθιές γρατζουνιές από κάποιον ηλίθιο που εννοείται δεν άφησε σημείωμα. Τα κερατιάτικα δικά μου λοιπόν. Καθότι άσχετη με όλα αυτά που αναφέρετε παραπάνω, πιο οικονομικό είναι να το πάω κατευθείαν στην αντιπροσωπεία ή σε κάποιο φανοποιείο κατόπιν έρευνας; Βέβαια, αν το κόστος είναι αρκετά μεγάλο, θα παραμείνει σημαδεμένο
 

m@kro

Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
43
Βόλος
περαστικα σου roulaki. παντος κανε μια βολτα απο τις προσφορες που εχουμε στο club και κανε μια ερωτηση για το κοστος........

http://www.fiestamaniacs.gr/forum/http://fiestamaniacs.gr/phpbb5/viewtopic.php?t=4
;) ;) ;)
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Δυστιχως δεν μπορει να δεις της προσφορες μας γιατι δεν εχει πανω απο 50 ποστ...οπως επισης ουτε να τις χρησιμοποιηση γιατι δεν εχει καρτα μελους!!!οπως και να εχει εγω δεν σου πρωτηνω ουτε αντιπροσωπεια,ουτε φανοποιειο αλλα καποιο καταστημα με τοπικες βαφες οπως chipsaway....θα σου ερθει πιο οικονομικα αφου βαφουν μονο εκεινο το σημειο και οχι για παραδειγμα ολο το φτερο...
 

roulaki

Rookie
May 20, 2011
11
0
1
35
Πάτρα
Ευχαριστώ πολύ και τους δύο! Θα περάσω να ρωτήσω από το τοπικο chipsaway και βλέπουμε
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
θα συμφωνησω με τον Μιχαλη και θα προσθεσω οτι κανουν πολυ καλη δουλεια! Αλλα να υπολογιζεις 70-75Ε το κομματι
 

thodoris

Pro Member
Jun 18, 2010
616
0
0
36
ΚΑΒΑΛΑ
καλησπέρα....λοιπόν θα ήθελα την συμβουλή σας και την βοήθεια σας περί βαψίματος...μετα απο ένα μικρό χτύπημα μου έφυγε λίγο χρώμα στον προφυλακτήρα...να παώ κάπου που κάνουν τοπικό βάψιμο ή να πάω να μου τον  βάψουν όλο..παρακαλώ περιμένω τις απόψεις σας...
 

arisaltis

New member
Jan 13, 2011
63
0
6
33
peristeri
Μοντέλο
MK6
απο εμπειρια δικη μου που μου ειχε φυγει χρωμα στον μπροστα προφυλακτηρα εκανα βαψιμο σε ολον για να φαινεται ομιομορφο το χρωμα επισης γενικα ηθελε μια ανανεοσουλα ολοκληρος οποτε μια χαρα μου εκατσε τωρα αν καποιος αλλος εχει διαφορετικη γνωμη ασ μας πει εγω την εμπειρια μου ειπα
 

thodoris

Pro Member
Jun 18, 2010
616
0
0
36
ΚΑΒΑΛΑ
καλησπέρα....πήγα ρώτησα σε ένα φανοποιείο για βάψιμο του πίσω προφυλακτήρα και μου είπαν 110 ευρώ....είναι καλά ή να ρωτήσω και αλλού?
 

tzimo

New member
Nov 11, 2013
85
0
0
38
Αθήνα
Καλησπερα παιδια, θελω και την δικη σας αποψη για μερικες γρατζουνιες-μικρογδαρσιματα απο τον προηγουμενο κατοχο. Πηγα και ρωτησα στην chipsaway και μου ειπε 200 ευρω για ολα και θα γινει σαν εργοστασιακο.

πιστευετε μπορω να βρω καλυτερη προσφορα ή αξιζει?









 

tzimo

New member
Nov 11, 2013
85
0
0
38
Αθήνα
Δεν μου ειπε για γυαλισμα-κερωμα οποτε δεν νομιζω να περιλαμβανεται.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread