Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
το μαυρο ματ που φαίνεται είναι το άβαφο μεταλλο. Και χρώμα να βαλεις σε μπουκαλάκι πάλι θα φαίνεται (αλλα θα φαίνεται λιγότερο) . Αν είναι ακόμα στην εγγυηση το αμάξι, εγω θα κυνηγούσα (όσο γίνεται) την αντιπροσωπεία. Ειναι απαράδεκτο να φεύγει το χρώμα σε καινούργιο αμάξι με μια μικρή επάφή που δεν αφήνει λακούβα.

Τελος, καλό είναι να αγοράζουμε αμάξι με βαφή διπλής (χρώμα - βερνίκι) για μακροζωία και όχι απλό χρώμα.
 
Oct 10, 2015
122
4
19
Και γισ να μην φαινεται τι πρεπει να κανω? μεταλικο μαυρο ειναι! δλδ ειναι μονο μαυρο μεταλικο και δεν εχει βερνικι?
 

akiz90

MK7
Pro Member
Jul 15, 2014
459
7
18
33
Athens
Μοντέλο
MK7
Υπάρχει ένα προστατευτικό βερνίκι που κάνει τρομερή δουλειά. Δεν το έχω δει σε εργοστασιακό αλλά το έχω δει από δουλειά φανοποιού. Είναι σαν ένα στρώμα γυαλιστερό πάνω απο το χρώμα σου. Μοιάζει λίγο πιο παχιά η στρώση (δεν είναι άσχημο στο μάτι) και κάνει τρομερή δουλειά. Το χαράζαμε χαλαρά με κλειδιά και δεν φαινόταν τίποτα. Τώρα οκ άμα βάλεις πολύ δύναμη θα χαράξει. Λογικά κάτι τέτοιο εννοεί ο turbomaniac. Πάντως αν δεν έχεις εγγύηση ή δεν θέλεις να τρέχεις μετράει αυτό με τη μπογιά. Εγώ έχω βγάλει και για τις ζάντες που είχα κάνει 2 μικρογρατζουνιές και προς έκπληξη μου το χρώμα που μου έβγαλε δεν ήταν απλά σαν γκρί μανό αλλά είχε και κάτι γυαλιστερά κομματάκια μέσα που ήταν ακριβώς όπως η υπόλοιπη ζάντα.
 

Spring.n

New member
Oct 2, 2017
69
0
0
Τις προάλλες παρατηρησα στο καπο ενα σκαψιματακι μου ειπαν οτι μπορει να εχει προκληθει απο πετραδακι στο δρόμο πισω απο φορτηγο πχ.. ειναι δυνατον κατι τέτοιο;
 

nosdi

Newbie
Jan 1, 2018
5
0
1
καλησπερα! καποιον σοβαρο μαστορα για τοπικη βαφη εχουμε? για αθηνα?
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread