Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Status
Για αυτό το θέμα έχει βρεθεί μια λύση ! Δες την λύση του θέματος!…

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
Φν ξέρω αμα χασω χαμηλά η ψηλα και λεω μήπως βοηθήσει...
 

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
https://imageshack.com/i/nh5ib6j

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]18, Μαΐου, 2014, 20:59:36[/time]
https://imageshack.com/i/n6cucsj


Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1400435979[/time]
Εχτες τοποθετησα αυτο τ τελικό στο fiesta μου....οπως ειπε και ο scorpion εβαλα με διάμετρο 48φ..δεν μπορώ να πω ειμαι ευχαριστημενος οσο για τν ηχο εχει πολυ ωραιο μπασο σε ολο το φασμα...για την επίδοση δν μπορω να πω κατι ακομα γιατι δν τ ανοιξα...τ τελικό ειναι group n πιστεύω να τ καταλαβατε απο τν εμπειρία σας...αυτο που θελω να μου πειτε ειναι εαν ρκανα καλη επιλογή η εαν θα εχω κανενα προβλημα....
 

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
Ειμαι ευχαριστημενος...θελω να μου πειτε εαν εκανα καλη επιλογή η εαν θα εχω κανενα προβλημα οσο αφορα την πίεση των καυσαερίων....
 

Riordian

Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
Πρόβλημα δεν θα έχεις κανένα και 100φ τελικό να βάλεις  ;) απλά εγώ πιστεύω πως αλλαγή διατομής δεν είναι και τόσο χρήσιμη. Όπως σου είπα, όσο μεγαλώνεις την σωλήνα της εξάτμισης θα χάνεις χαμηλά και θα κερδίζεις ψηλά. Βέβαια όλα έχουν τα όρια τους και έτσι και εδώ αν το παρακάνεις θα χάνεις παντού.

Τώρα όσο για τον αναφερόμενο εξατμισά εκεί έχω βάλει το τελικό μου και εγώ στην αρχή... αλλά μου βούηζε πολύ στις χαμηλομεσαίες στρόφες... όπου και άλλαξα και έβαλα του Ποπάυ ένα που είναι πολύ πιο ήσυχο. Βέβαια εμένα δεν είναι group n, οπότε εσένα θα κάνει άλλο θόρυβο...

Σε καλη μεριά η νέα σου μόντα! Με το καλό και οι επόμενες!  biggrin
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
Σκέφτομαι για τελικό καζανάκι σαν του Dante(Αναμένω και pm του) απλά ήθελα να ρωτήσω:

Θα έχω πρόβλημα με την κατανάλωση?Θα υπάρξει κάποια αύξηση?Επίσης θα έχω θέμα στο πως θα τραβάει(Εντάξει δεν ονειρεύομαι το αμάξι δεν πάει μια,απλά θα ήταν κρίμα να κρεμάει είτε ψηλά είτε χαμηλά......λόγω εξάτμισης).

Ο λόγος που την βάζω είναι απλά για να δέσει το γλυκό στην εμφάνιση!!!Επίσης αν έχετε να μου προτείνετε κάτι,είμαι ανοικτός!Σε γενικές γραμμές ψάχνω κάτι σαν του Dante και του Scorpion απλά δεν θέλω να κάνει πολύ θόρυβο λόγω ότι κάνω ταξίδια συχνά στην Χαλκίδα και θα κουράζει η φασαρία από την μπούκα!!!
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Άσε τα τελικά και πήγαινε σε έναν εξατμισά να σου κολλήσει μια μπούκα όπως θέλεις.Ούτε φασαρίες ούτε τίποτα.
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
Εννοείς στο ήδη υπάρχον καζανάκι?Πόσο θα κοστίσει κάτι τέτοιο?Είναι καλύτερο?
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Nikol@r@s said:
Εννοείς στο ήδη υπάρχον καζανάκι?Πόσο θα κοστίσει κάτι τέτοιο?Είναι καλύτερο?
ναι στο ίδιο.Περίπου 30-40e έχουν,ανάλογα και τι μπούκα θα βάλεις.
Από την στιγμή που δεν θέλεις φασαρία,δεν θέλεις να κόψει το αμάξι και θέλεις μόνο να βελτιώσεις την εμφάνιση,ναι είναι το καλύτερο για μένα
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
Κάνα καλό εξατμισά ξέρετε?Δοκιμασμένη και αξιόπιστη λύση,ώστε να πάω να δω τι μπορώ να κάνω!!!!
 

Dark knight

Hero Member
Για μια διακοσμητικη μπουκα δεν χρειαζεται να πας και στον καλυτερο βελτιωτη εξατμησεων.
Σε οποιον εξατμησα δεις την μπουκα που σου αρεσει,βαλτην εκει.  (γνωμη μου)
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
για να ακουσω γνωμες για την εξατμιση που πρεπει να φτιαξω στο αμαξακι μου. χταποδι φοκους εχω πανω και καταλυτη απο εκει και περα σκεφτομαι να βαλω σωληνωσεις απο καταλυτη και πισω φ 48 εσωτερικη με ενα μεσαιο ελευθερο φ48 60cm μηκος και ενα τελικο ελευθερο φ48 παλι στους 60cm μηκος. στο αυτοκινητο θα μπει πολλαπλη εισαγωγης focus mk1 και προγραμμα.
το θεμα μ ειναι να βαλω σε φ48 σε φ51 η σε φ45 και γιατι??
 

stathis M

Member
Dec 5, 2012
224
1
18
Το καζανακι της εξατμισης (μαμα) μου εχει κανει μια μικρη τρυπα στην κατω ραφη οπως ερχεται ο σωληνας της εξατμισης,κολλαει αυτο το πραγμα ?
 

kalgefteas

New member
May 31, 2013
86
0
0
Παιδιά καλησπέρα απο που μπορω να αγοράσω σιγαστήρα για το αμάξι μου γιατι έχω βάλει  μια μπουρί εξάτμιση που ακούγεται πολυ δυνατά ;
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Status
Για αυτό το θέμα έχει βρεθεί μια λύση ! Δες την λύση του θέματος!…

Users who are viewing this thread