Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Status
Για αυτό το θέμα έχει βρεθεί μια λύση ! Δες την λύση του θέματος!…

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
Δν ξερω αμα βρεις κατι η θα γίνει πατέντα αλλα απο οσο ξερω δν θα εχεις την ίδια απόδοση που εχεις τωρα. Παντος για εμενα αμα δν θελεις το τελικο που εχεις τωρα και εχεις τν οικονομική δυνατότητα αλλαξετο και βαλε ενα πιο ήσυχο
 

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
σκέφτομαι αφού το θέμα ζάντα έχει σχεδόν υλοποιηθεί εντελώς να δω το επόμενο θέμα σιγά σιγά!
Εξατμησούλα!
*δεν ξέρω καν αν είναι στη σωστή κατηγορία το post μου...
Για την ακρίβεια αυτό που σκέφτομαι είναι απο το καζάνι κει μετά , μόνο τελικό!
πρόβλημα 1. δεν βρίσκω πουθενά πως πρέπει να κάνω αναζήτηση μιας και σαν τελικό μου βγάζει μαζί με το καζάνι.
πρόβλημα 2. γνωστός μου καγκουρέος μου λέει να αλλάξω και το καζάνι αλλιώς θα έχω θέμα με αναθυμιάσεις και κατανάλωση. Παίζει αυτό?
πρόβλημα 3. δεν έχω καθόλου εικόνα τον απλό προφυλακτήρα με τελικό να δω περίπου το αποτέλεσμα.
Αν έχει κάποιος να μου δείξει εικόνα θα βοηθήσει πολύ.
πρόβλημα 4. Βλέποντας κάτω απο τον πίσω προφυλακτήρα στην εξάτμιση είναι πολύ κοντά στον προφυλακτήρα και είναι "στραβοκομένη"  είναι πρόβλημα αυτό?

Υ.Γ. δεν θέλω να επηρεάσω την κατανάλωση τον ήχο ή την επίδοση , θέλω κάτι διακριτικό απλά και μόνο για εμφάνιση.
 

LoveFiesta

Rookie
Jun 5, 2015
11
0
0
31
ΝΙΚΑΙΑ
File mano gia teliko kai eksatmisi mporeis na pas sto Θεοφιλο Εξατμισεις!!  k egw st diko m evala kati omorfo aplo kai diakritiko!!! oute me poly hxo oute n m ephreazei thn katanalwsh!!! ta paidia einai poly eksyphrethsima kai 8a se voi8isoun se oti xreiasteis!!!! 8a sou deiksoun kai pws ka8etai t teliko xwris n kopseis profylakthra kai pws 8a fainetai an tn kopseis, 8a se valoun na akouseis kai ta kazanakia k na dialekseis hxo!!sou milaw eilikrina 8a meineis poly eyxaristhmenos!!!! otan eykairhsw  8a vgalw kai fotografia to diko mou na sthn deiksw!!! ;)
 

ilias86

Hero Member
Vip Team
MK7.5
May 28, 2011
1,194
22
38
37
Γλυφάδα
Μοντέλο
MK7.5
LoveFiesta σε παρακαλω να διορθωσεις το μηνυμα σου και να το γραψεις στα ελληνικα γιατι απαγορευονται τα greeklish στο forum.
 

LoveFiesta

Rookie
Jun 5, 2015
11
0
0
31
ΝΙΚΑΙΑ
χιλια συγγνωμη  δεν το ηξερα!!! πως θα το διορθωσω? γιατι  η αληθεια ειναι ακομα λιγο επεξεργαζομαι το forum!!  ::)
 

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
LoveFiesta said:
χιλια συγγνωμη  δεν το ηξερα!!! πως θα το διορθωσω? γιατι  η αληθεια ειναι ακομα λιγο επεξεργαζομαι το forum!!  ::)

Πανω απο το post σου πατάς τροποποίηση και διορθώνεις. ;)
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
exhaust tail pipe (μπουκα)

και exhaust cat back ειναι συστημα απο καταλύτη και πίσω

και exhaust box ή muffler είναι το καζανι
 

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
καλησπέρες...
μέσα στην εβδομάδα θα δώ για μπούκα .
θέλω γνώμες για 75mm x70mm ή 90mm x 80mm . και δεύτερον δεν θέλω να κόψω τον προφ οπότε καταλήγω σε αυτά τα 2 .θα μπορόυν να μπούν ή θα πρέπει να κόψω την εξάτμιση ή τον πρόφ.?

επιλογή 1
http://www.ctd.gr/product.asp?ID=6363

επιλογή 2
http://www.ctd.gr/product.asp?ID=6361

Αν υπάρχει άλλη πρόταση με ενδιαφέρει..

Υ.Γ. δεν θέλω το αποτέλεσμα να είναι υπερβολή το βάζω μόνο για εμφάνηση και θέλω να είναι normal.. Σαν να το είχε η ford απο μαμά..
 

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
το μέγεθος είναι η διαφορά. Ιάκοβε θα πρέπει να κόψω εξάτμιση ή προφ. ξέρεις ?
Το κακό είναι ότι δεν έχω δει ούτε 95mm ούτε 75mm πάνω σε fiesta για να μπορώ να αποφασίσω.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Status
Για αυτό το θέμα έχει βρεθεί μια λύση ! Δες την λύση του θέματος!…

Users who are viewing this thread