Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Status
Για αυτό το θέμα έχει βρεθεί μια λύση ! Δες την λύση του θέματος!…

Riordian

Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
Μεγειές μεγειές καλοφόρετο!  :)
Γιατί να έχεις χάσει; Τί διαφορά έχει από το άλλο που φορούσες;
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Ευχαριστώ παιδιά

Έχω χάσει γιατί αυτό που είχα ήταν με διάμετρο 48 ενώ το νέο είναι 60
κράταγε συμπίεση ενώ τώρα είναι πολύ πιο ελεύθερο
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
yannis_s said:
παιδια εχει βαλει κανεις σε μαμα φιεστα 1,4-1,6 τελικο τυπου group N?
ο dante είχε παλιά στο 1.4

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1381517400[/time]
μετά από μια βόλτα και αφού ήμουν συνοδηγός
μετά από 15 λεπτά λειτουργίας του αυτοκινήτου με έπιασε πονοκέφαλος....
βέβαια όπως καταλάβατε οδηγούσε η Χριστίνα...είχε καιρό να οδηγήσει κιόλας....και μόνο οικονομικά δεν το πήγαινε giggle giggle
 

dimitra

Pro Member
Dec 28, 2012
482
0
0
33
Κερατσίνι
Γειά σου Χριστίνα οδηγάρα  ;)..!
Μια χαρά το πήγαινε driv2...

Πολύ όμορφο είναι..ταιριάζει τέλεια στη σαύρα σας ok234..!

Υ.Γ. Α..Ιάκωβε έχω να σου φέρω κάτι ωτοασπίδες αν θές...
...μου έχουν μείνει απο τότε giggle..!
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
λοιπον μια ανασκοπηση στο θεμα τις εξατμισης μου.
εχω πανω τωρα χταποδι φοκους καταλυτη κεραμικο και σωληνα μεχρι πισω φ45 εξωτερικα (φ43 εσωτερικα) και εβαλα τελικο group N ansa sport το οποιο ειναι και αυτο στην ιδια διαμετρο.
απο θορυβο μπασο δυνατο αλλα σε ροπη εχασε και η καταναλωση ανεβηκε. τι ειναι προτιμοτερο να βαλω ενα μεσαιο? η να βαλω ενα τελικο καζανακι σαν της μανας του να τελειωνει η υποθεση?
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
μιας και ο θορυβος με ειχε σπασει τα νευρα αποφασισα να φτιαξω ενα σιγαστηρα για το group n. βρηκα μια συστολη μεταλικη 1-1/4 σε 1 ιντσα και κολλησα ενα κοματι σωληνας διατρητο απο ενα παλιο τελικο εξατμισης. εβαλα μεσα στο τελικο και το κολλησα. το αποτελεσμα ειναι να κανει σαν εργοστασιακο.

η ερωτηση: ξερει καποιος αν υπαρχει πιθανοτητα επειδη εκλεισε πολυ η εξατμιση απο την πιεση των καυσαεριον να παθει καποια ζημια το μοτερ??
 

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
καλησπερα παιδια το σαββατο θα παω για τελικο..οσον αφορα τον χταποδοκαταλυτη θα κρατησω τον μαμα..να κρατησω την διαμετρο ιδια και να αφαιρεσω το μεσαιο η να βαλω 45φ σωληνα με ελευθερο μεσαιο...???οσον αφορα τον ηχο να ειναι διακριτικος...τι προτεινετε...???
 

Riordian

Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
45φ έχει το αμάξι... άμα δεν το προχωρήσεις παρακάτω, βάλε ένα μεσαίο και ένα τελικό. Άμα βάλεις μεσαίο θα μειωθεί και ο θόρυβος!
 

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
Ο λογος που δν θελω να τ προχωρησω παρακάτω ειναι  χρηματικο και δν θελω ν ανοιχτό και πολύ...στν ίδια διάμετρο να βαλω 45φ βαλω δν βαλω μεσαίο...??
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
yannis_s said:
μιας και ο θορυβος με ειχε σπασει τα νευρα αποφασισα να φτιαξω ενα σιγαστηρα για το group n. βρηκα μια συστολη μεταλικη 1-1/4 σε 1 ιντσα και κολλησα ενα κοματι σωληνας διατρητο απο ενα παλιο τελικο εξατμισης. εβαλα μεσα στο τελικο και το κολλησα. το αποτελεσμα ειναι να κανει σαν εργοστασιακο.

η ερωτηση: ξερει καποιος αν υπαρχει πιθανοτητα επειδη εκλεισε πολυ η εξατμιση απο την πιεση των καυσαεριον να παθει καποια ζημια το μοτερ??

μην το κλεισεις παραπανω απο 50%, θα καψει βαλβίδες... Γενικά αυτα τα κλεισιματα δεν μου αρεσουν και πολυ, βαλε ενα τελικό της μανας του χωρις μεσαιο και θα εισαι μια χαρα
 

Riordian

Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
Σου ξαναλέω angel s. Το αμάξι σου έχει ΗΔΗ 45φ... δεν χρειάζεται να αλλάξεις σωλήνα. Αν πάρα ταύτα θες να την μεγαλώσεις, θα χάσεις σε backpressure που σημαίνει χαμηλά θα χάσεις λίγο. Το μεσαίο κρατάει ροπή που σου είναι πιο χρήσιμη στην προκειμένη περίπτωση από τα άλογα.
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Άλλαξε για αρχή ένα τελικό με διάμετρο φ48
Μεσαίο έχει ήδη το αμάξι.Αλλά αν το βγάλεις θα σου αυξηθεί λίγο ο ήχος του,θα κάνει κάποια ψιλό σκασίματα και θα κρεμάσει λίγο χαμηλά και θα κερδίσει λίγο ψηλά
 

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
Ευχαριστώ παιδια για την βοήθειά σας...ενα τελευταίο αμα βαλω τελικό φ48 οπως ειπε ο scorpion αλλα με ελεύθερο μεσαίο θα ήταν καλητερα...?

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1400242946[/time]
teaseΔν ξερω αμα θα παίξει πολυ ρολο αλλα θα βάλω και μια χοανη kn...οπως θα είδατε τ εχω αναφέρει και στην ομαδική παραγγελία αλλα δν βλεπω να μαζευτούμε αρα κατι θα κανω μονος... tease
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Status
Για αυτό το θέμα έχει βρεθεί μια λύση ! Δες την λύση του θέματος!…

Users who are viewing this thread