Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Status
Για αυτό το θέμα έχει βρεθεί μια λύση ! Δες την λύση του θέματος!…

vasilisfiesta

Hero Member
Nov 13, 2010
1,027
0
0
35
Καλοριζικη κουκλε!Ωραια ειναι..μια χαρα σε βρισκω! ok234 περαστικα και για την κληση!
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
Με γεια Κωστα!!!
φανταζομαι θα χει μειωθει αρκετα ο θορυβος....
περαστηκα για την κληση!
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Καλοριζικη κουκλε...ομορφιναν πολυ τα οποσθια στο dantαμαξο....οσο για την κληση απο το γνωστο και πολυαγαπημενο τμημα της τροχαιας περαστικα σου...
 

Dante!

Hero Member
May 10, 2010
900
0
16
39
athens
Μοντέλο
MK8
ναι αλλαξε πολυ....οσο για τους  αγαπητους.....ουδεν σχολιο!!!!  :mad:
 

M15A

Newbie
Mar 4, 2011
4
0
0
καλημερα.εχω να κανω μια ερωτηση και εγω.στο αμαξι μου εχω φτιαξει ολοσωμη με μαμα χταποδι αν και οχι για πολυ μιας και 8α φτιαξω αλλο.αλλο ειναι το θεμα μου με εβγαλε ο δρομος μου σε εναν εξατμησα στο κορωπι που ο τυπος λεει οτι παιζει με στενεματα στην εξατμιση δλδ εγω εχω 50αρα και μου ειπε οτι εχασα και να μου φτιαξει μια σωληνα με 48μμ και 50μμ για να κερδισω παντου τι λετε ισχυει?γι αλλη εξατμισαδες με ονομα δεν κανουν κατι παρομοιο?
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
εγω παλι εχω ακουσει πως ειναι καλυτερα η εξατμιση να χει σταθερη διατομη ωστε να εχει σταθερο ρυθμο η εξοδος των καυσαεριων....
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
σημερα επαιξα με το τελικο τις εξατμισης. βρηκα ενα παλιο τελικο στην αποθηκη με σταμπα vw.
το εβαλα πανω μονος μου να δω αν θα αλλαξει τπτ μιας και ηταν ποιο ελευθερο απο αυτο που ειχα.
(εχω χταποδοκαταλυτη φοκους με καταλυτη και μεχρι πισω φ45 με τελικο απο peugeot 206 εργοστασιακο)
η διαφορα στο θορυβο μικρη προς τα πανω που δεν ενοχλει. το αυτοκινητο πηρε τα πανω του χαμηλα κατι που μου κινησε την περιεργεια. τελικα ειναι φ43 το καζανακι. να το αφησω??
 
Feb 3, 2013
31
0
0
34
Αμαλιάδα
Καλησπερα χθες το απογευμα επιτελους τοποθετησα μια εξατμισουλα, αλλαξα το μεσαιο καζανακι σε ελευθερο χειροποιητο και τελικο μπεικε ενα magnaflow carbon τυπου cat back και ενδιαμεσα σωληνα φ46 πολυ ομορφος ηχος μπορω να πω ειδικα οταν ζεστανη το αμαξι ειναι λιγακι φασαριοζικο σε φυσιολογικα επιπεδα! Ειμαι 100% ευχαριστημενος απο το αποτελεσμα στα χαμηλα δεν εχασα τπτ κερδισα στα ψηλα σιγουρα !! Το μονο αρνητικο που ειδα (οχι οτι με στναχωρει) ειναι οτι εχασα γυρω στα 5 χιλιομετρα πανω στην τεταρτη αλλα φουσκωνω την 5η πολυ ποιο ευκολα! Με την πρωτη ευκαιρια θα αναιβασω φωτογραφια!!! AR15firing AR15firing AR15firing
 

Riordian

Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
M15A said:
καλημερα.εχω να κανω μια ερωτηση και εγω.στο αμαξι μου εχω φτιαξει ολοσωμη με μαμα χταποδι αν και οχι για πολυ μιας και 8α φτιαξω αλλο.αλλο ειναι το θεμα μου με εβγαλε ο δρομος μου σε εναν εξατμησα στο κορωπι που ο τυπος λεει οτι παιζει με στενεματα στην εξατμιση δλδ εγω εχω 50αρα και μου ειπε οτι εχασα και να μου φτιαξει μια σωληνα με 48μμ και 50μμ για να κερδισω παντου τι λετε ισχυει?γι αλλη εξατμισαδες με ονομα δεν κανουν κατι παρομοιο?
Αυτό που λες έχει εφαρμογή σε 4-2-1 χταποδια τα λεγόμενα υβριδικά οπού είναι πιο μακρυά απο τα κανονικά σε μήκος και η διάμετρος τους ελαττώνεται όσο παει στο καταλύτη και το κέρδος που έχεις είναι το καλύτερο και των δύο ειδών χταποδιών. Δηλαδή ροπή στα μεσαία και ισχύς στις ψιλές. Αυτό όμως κανενας "επαγγελματίας" εξατμισάς δεν επρόκειτο να στο κάνει (αν ξέρει τί ειναι αυτό) και αν πει οτι μπορεί να στο κάνει απλά θα το κάνει χάλια. :p
 
Feb 3, 2013
31
0
0
34
Αμαλιάδα
Να και μερικες φωτογραφιες προς το παρον
1009770_10200692123243559_411449042_n.jpg


1069254_10200692123763572_728824038_n.jpg
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Μετά από κάποιες ανησυχίες που είχα,άλλαξα το τελικό μου
Σκοπός αυτής της αλλαγής ήταν να κάνω το αμάξι πιο αλήτικο πίσω και ήθελα λίγο πιο πολύ φασαρία
Μου έδωσε ο panosd του παλιό τελικό του (By stuparart) και σήμερα τοποθετήθηκε

Ορίστε και οι φωτογραφίες με το πριν


και το μετά


H απόληξή του είναι πιο μεγάλη αφού η παλιά ήταν 60mm
Έκανα και μια μικρή κλίση στο τελικό στο σημείο που ενώνει με την υπόλοιπη σωλήνα.Ήθελα μεγαλύτερη κλίση αλλά φοβόμουν μην βρίσκω
Από τις 3000στρ. μέχρι τις 4000στρ. κάνει πιο πολύ μπάσο και κάνει και πιο δυνατά σκασίματα όταν αφήνω το γκάζι
Στις ψηλές στροφές είναι το ίδιο από φασαρία
Τώρ από επιδόσεις πρέπει να έκοψε το αμάξι αλλά το παλιό τελικό το έχω ακόμα ώστε να κάνω τα πειράματά μου όταν τοποθετηθεί η χταποδάρα μου 

και ένα video
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
Μνεγειες!!!

Οφ τοπικ:τελικα τα πραγματα του νικολα (stuparart) εχουν περασει απο όλους μας!!!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Status
Για αυτό το θέμα έχει βρεθεί μια λύση ! Δες την λύση του θέματος!…

Users who are viewing this thread