Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
Ας κάνω και λιπών μια χαζή ερώτηση.
Πώς μπορώ να κάνω τα φώτα μου λευκά αποφεύγοντας xenon ballast  και όλα τα σχετικά. Απλά να βγάλω τις λάμπες που έχω ,να βάλω λευκές και να φωτίζουν το ίδιο ή καλύτερα. Όχι χειρότερα.
Νομίζω αυτό που ψάχνω είναι τα " angel eyes" σωστά?
 

Aparadektos

Rookie
Jan 17, 2016
38
1
0
Αν θέλεις να το κάνεις καρακιτσαρία το εργαλείο βάλε angel. Για μένα ή είναι bmw και τα έχει από μαμά ή άστο καλύτερα. Η ΠΙΑΑ είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί σε αλογόνου. Σε φανάρι χωρίς προτζεκτορα επιλογή μονόδρομος για μένα. Μόνο αν δεις τον φωτισμό θα καταλάβεις.
 

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
Τα ballast και τα κόψε ράψε σε καλώδια θέλω να αποφύγω. Με τα PIAA  τα αποφεύγω?
Και φυσικά να τρεμοπαίζει ή να στραβώνω και με τι μικρή σκάλα τον απέναντι ή να είναι μιας χρήσης.
 

Crazy

Hero Member
Vip Team
Jul 8, 2010
1,568
8
38
38
Οπου υπαρχει στροφη....
Aparadektos said:
Αν θέλεις να το κάνεις καρακιτσαρία το εργαλείο βάλε angel. Για μένα ή είναι bmw και τα έχει από μαμά ή άστο καλύτερα. Η ΠΙΑΑ είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί σε αλογόνου. Σε φανάρι χωρίς προτζεκτορα επιλογή μονόδρομος για μένα. Μόνο αν δεις τον φωτισμό θα καταλάβεις.
Γτ να το κάνει καρακιτσαριο το αμάξι άμα βάλει Angel eyes;
 

Aparadektos

Rookie
Jan 17, 2016
38
1
0
Γιατί το θεωρώ γυφτοκαγκουριά εγώ προσωπικά.

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1454706480[/time]
manos.m said:
Τα ballast και τα κόψε ράψε σε καλώδια θέλω να αποφύγω. Με τα PIAA  τα αποφεύγω?
Και φυσικά να τρεμοπαίζει ή να στραβώνω και με τι μικρή σκάλα τον απέναντι ή να είναι μιας χρήσης.
Θα είσαι σε όλα οκ και κυρίως για μενα παντα κοντα στο εργοστασιακο.
 

TEO-S

Member
Jun 3, 2010
128
0
16
Μοντέλο
MK6
Καλησπερα, επειδή υπάρχουν ήδη τα angel eyes, όπως και σε πολλά άλλα άτομα εδώ μέσα , θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια λάμπα λευκού χρώματος για την μεγάλη τους σκάλα.
Στην μεσαία υπάρχει xenon kit
 

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
Επειδή το google δεν με βοηθάει σκέφτομαι για τα philips xtreme vision
θα χρειαστώ ballast και κόψε ράψε με καλώδια ή απλά βγαίνει η μια λάμπα και μπαίνει ή άλλη. Τι διαφορά έχει h που έχει η κάθε λάμπα?
Αυτές που βρίσκω είναι οι h7
 

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
Ερωτήσεις λιπών..
1. Τι διαφορά έχουν τα h . Εσύ τι h πήρες.
2. Τις έχεις αλλάξει όλες ? Μικρές μεσαίες μεγάλες?
3 πόσο πήγε συνολικά περίπου?
4. Έχει διαφορά στο φως ή μόνο για την διαφήμιση λέγεσαι το 130% ??
 

GIANNIS MK7 1.4

New member
Apr 14, 2014
90
0
0
Μονο μεσαιες (h7).Η συσκευασια ειχε και δυο ψειρες(w5w) που τοποθετηθηκαν και αυτες. Κοστος αν θυμαμαι καλα 27ευρω .Δν ξερω αν οντως ειναι 130% παραπανω αλλα ναι υπαρχει διαφορα απο τις εργοστασιακες.Να σημειωσω βεβαια οτι δν εχω προτζεκτορα αλλα απλο συστημα φωτισμου.
 

GIANNIS MK7 1.4

New member
Apr 14, 2014
90
0
0
Μονο μεσαιες (h7) και οι ψειρες μπαινουν στα "μικρα".Τα μεγαλα εχουν παραμεινει "μαμα".
 

GIANNIS MK7 1.4

New member
Apr 14, 2014
90
0
0
Οχι δν εχω κοιταξει.Να σου υπενθυμισω οτι εσυ θα βαλεις (Η4) διοτι αυτες περνουν το δικο σου .Αν λεω κατι λαθος ας με διορθωσουν τα μελη του κλαμπ.Οποτε κοιτα για xtreme vision Η4 τιμες.Οριστε και οι κωδικοι για να μν μπερδευτεις:
Dipped & Main Beam H4
Front Fog Lamp H11
Side/Parking Lamp W5W
 

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
Ναι το έχω υπόψιν μου. Απλά έλεγα μια και θα τα αλλάξω να γίνουν όλα μαζί μιας και τα μεγάλα μου νομίζω δεν είναι και πολύ μεγάλα. :p
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.
Αν κάποιος έχει να προτείνει κάτι για τα μεγάλα ας μου πεί να ξέρω τι ψάχνω
 

Aparadektos

Rookie
Jan 17, 2016
38
1
0
manos.m said:
Σε τερμάτισα στις ερωτήσεις .. έχεις κοιτάξει και για τα μεγάλα? Τι υπάρχει και σε τι τιμές?
Το δικό σου έχει 1 λάμπα για μεσαία και μεγάλα. Η4 θέλεις και για τα προβόλια Η11. Ο φωτισμός που θα δεις αν βάλεις λευκή τύπου ξένον όχι μόνο δεν θα είναι καλύτερος αλλά και ελαφρά χειρότερος. Είχα βάλει παλιότερα τις osram cool blue και είχα μείνει ικανοποιημένος. Μετά έβαλα PIAA και έκανα τη νύχτα μέρα. Χωρίς υπερβολή η μόνη που φτάνει σε φωτισμό τα xenon.
 

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
Δεν ήξερα ότι θέλει μια λάμπα... τέλεια...
Δεν θέλω xenon για να αποφύγω τα ballast θα τις ψάξω τις piaa αν και έχω τυφλή εμπιστοσύνη στις Phillips
Όταν λες προβολής εννοείς τα κάτω τα ομίχλης σωστά?
 

Aparadektos

Rookie
Jan 17, 2016
38
1
0
Ναι τα ομίχλης εννοώ. Καλύτερα που δε βάζεις ξενον γιατί το φανάρι σου μαζί με του suzuki jimny είναι ίσως τα αθλιότερα για τοποθέτηση ξενον. Και οι φιλιπς καλες είναι αλλα αν περιμενεις θαυματα θα απογοητευτεις. Μονο πιο λευκο χρωμα θα πετυχεις. Απορω πως υπολογιζουν τις παπαριες που γραφουν στα κουτια για +110 και +130% περισσοτερο φωτισμο....
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread