Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

southern

Original poster
Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
καλα τα λεει ο αντωνης.Μονο με μανηταρι στεγνωνει και εκει ψιλα
 

southern

Original poster
Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα μην περιμενεις πολλα πραγματα
 

mexico

Pro Member
May 10, 2010
364
0
16
χαχαχαχαχ οχι το ξερω το μονο που θελω ειναι να μην εκανα γκαφα γιατι πηρα απο φοκους .
ετσι κ αλλιως εγω μεσα σε φιλτροκουτι θελω να τη βαλω ετσι για πατεντα διαφορετικα δε πιστευω να τη βαλω εκτος αν δε κανει κ πολυ θορυβο κ περναω κ κανεναν που δε περναω τωρα
 

mexico

Pro Member
May 10, 2010
364
0
16
το 57i ειναι στα χερια μου  ο ευκαμπτος σωληνας μπηκε για να περνει απο τις γριλιες μπροστα αερα
κ τωρα το σαββατο θα βαλω  τη χοανη κ θα δουμε αποτελεσματα
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Mια χαρά  ok234  Άντε προχώρα το, για να μας γράψεις τις παρατηρήσεις σου.
 

mexico

Pro Member
May 10, 2010
364
0
16
βασικα θα το εβαζα σημερα αλλα δεν ηξερα απο τι μαγαζι να αγορασω το κολαρο .
αυτο που φοβαμαι λιγο ειναι ο θορυβος .
α και μολις μπει εχω μετρο συγκρισεις ενα lancia ypsilon
k ena fiesta s
 

mexico

Pro Member
May 10, 2010
364
0
16
το κολαρο για τη χοανι απο τι μαγαζια το αγοραζετε γιατι δε μπορω να βρω .
δηλαδη τι ειδη πουλαει το μαγαζι
 

mexico

Pro Member
May 10, 2010
364
0
16
μονο αυτα τα μαγαζια εχουν γιατι εδω στη λαρισα δε μου παει το μυαλο σε μαγαζια με ανταλακτικα αλλα περισσοτερο σε μαγαζια που εχουν υδραυλικα κ τετοια
 

mexico

Pro Member
May 10, 2010
364
0
16
αντε να δουμε που θα βρω γιατι τα σιλικονης ειναι ακριβα
 

giannis_suzuki

Pro Member
Oct 17, 2010
384
0
0
στην λαρισα εχω την εντυπωση πως ειναι ο αγλοπουλος...εχει αρκετα πραγματα...

αν δεν βρισκεις εκει σε μαγαζι δες μεσω net.......σιγουραθα βρεις...και σε οτι χρωμα ποιοτητα θες..



ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΑΓΓΛΟΠΟΥΛΟΣ - ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ, ΑΞΕΣΟΥΑΡ & ΕΛΑΣΤΙΚΑ

Φαρσάλων 11,

Λάρισα, Τ.Κ. 41223

Τηλέφωνο: 2410-282352
 

mexico

Pro Member
May 10, 2010
364
0
16
τον ξερω τον αγγλοπουλο αλλα μηπως εχει μονο σιλικονης κ  δεν εχει απλα
 

giannis_suzuki

Pro Member
Oct 17, 2010
384
0
0
κοιτα απ την στιγμη π εχει μαγαζι τετιο και απλα να μην εχει αν ζητησεις λογικα θα σε φερει...

σιγουρα θα κοιταξει να σε δωσει αυτο π εχει ετοιμοπαραδοτο διαθεσιμο αλλα δεν ειναι οτι θελει αυτος...

ο πελατης ζηταει αυτο π θελει...απο εκει και περα η θα παρεις αυτο π θες η αυτος θα παρει τιποτα αλλο....χαχαχαχαχα
 

mexico

Pro Member
May 10, 2010
364
0
16
χαχαχαχαχχ ετσι ειναι αυριο το πρωι θα κανω μια ερευνα αγορας κ θα ξερω σιγουρα το μονο που μενει ειναι να παρω κ ενα λασο να δεσω τα αλογα
 

mexico

Pro Member
May 10, 2010
364
0
16
λοιπον η φιλτροχοανι μπηκε με το κλασικο τροπο αλλα την εβαλα προχειρα εγιναν κ δοκιμες αμεσως μετα με το lancia ypsilon με τα 95 αλογα κ η διαφορα μας ηταν καπου στο 1 με μισο αυτοκινητο αναλογα το πως ανοιγαμε .γενικα σε σχεση με αλλα πατηματα που ξανακαναμε αυτη τη φορα καθομαι διπλα του απο χαμηλες στροφες που δεν υπηρχε περιπτωση, πριν επρεπε να ειχα 4000 στροφες για να κατσω διπλα του .
στα αρνητικα ο θορυβος που βγαζει κ δεν ξερω αν θα τη κρατησω για αυτο το λογο ισως αν ασχοληθω να βαλω τη φιλτροχοανι μεσα σε φιλτροκουτι κ κοψει ο θορυβος  τοτε να τη κρατησω
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
mexico said:
λοιπον η φιλτροχοανι μπηκε με το κλασικο τροπο αλλα την εβαλα προχειρα εγιναν κ δοκιμες αμεσως μετα με το lancia ypsilon με τα 95 αλογα κ η διαφορα μας ηταν καπου στο 1 με μισο αυτοκινητο αναλογα το πως ανοιγαμε .γενικα σε σχεση με αλλα πατηματα που ξανακαναμε αυτη τη φορα καθομαι διπλα του απο χαμηλες στροφες που δεν υπηρχε περιπτωση, πριν επρεπε να ειχα 4000 στροφες για να κατσω διπλα του .
στα αρνητικα ο θορυβος που βγαζει κ δεν ξερω αν θα τη κρατησω για αυτο το λογο ισως αν ασχοληθω να βαλω τη φιλτροχοανι μεσα σε φιλτροκουτι κ κοψει ο θορυβος  τοτε να τη κρατησω

ε σίγουρα κάτι θα παιρες με την χοανη. ¨Οσο πιο μακριά η χοάνη απο την πεταλούδα τόσο λιγοτερος ο θορυβος, νομίζω.
 

fiestaki 1.6

Member
Oct 27, 2010
123
0
16
περίμενε να κάνεις μερικά χλμ για να προσαρμοστεί ο εγκέφαλος ώστε να κρίνεις σωστά την απόδοσή της. εγώ είδα μεγάλη διαφορά μετά από 80-100 χλμ, στην αρχή μου φαινόταν λίγο ''άδειο" στις περισσότερες στροφές.
 

Dante!

Hero Member
May 10, 2010
900
0
16
39
athens
Μοντέλο
MK8
fiestaki 1.6 said:
περίμενε να κάνεις μερικά χλμ για να προσαρμοστεί ο εγκέφαλος ώστε να κρίνεις σωστά την απόδοσή της. εγώ είδα μεγάλη διαφορά μετά από 80-100 χλμ, στην αρχή μου φαινόταν λίγο ''άδειο" στις περισσότερες στροφές.
συμφωνω πατριωτη ;)
αν κ γω θα ελεγα οτι μετα απο καμια 400ρια χλμ θα δεις φουλ αποδοση του φιλτρου!!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread