Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

BLUE-WHITE

Pro Member
May 12, 2010
447
0
0
Athens
Ακομα και αν φτιαξεις καποιο custom χειροποιητο, τι θα μπορουσες να βελτιωσεις?
 

Zagato_0-400

New member
Jul 26, 2010
54
0
0
δεν το εχεις ψαξει καθολου το θεμα δηλαδη. οτι σου δινει ο ετοιματζης κατσαρολας εκει να το βαλεις οχι εσυ μονο γενικο το σχολιο
 

Zagato_0-400

New member
Jul 26, 2010
54
0
0
ευχαριστος! αλλα δεν εχω προχειρες φωτογραφιες! θα ανεβασω συντομα
 

BLUE-WHITE

Pro Member
May 12, 2010
447
0
0
Athens
Zagato_0-400 said:
δεν το εχεις ψαξει καθολου το θεμα δηλαδη. οτι σου δινει ο ετοιματζης κατσαρολας εκει να το βαλεις οχι εσυ μονο γενικο το σχολιο

Κατσαρολαδες η Graham Goode, η Cosworth και η Mountune??? b210
Eισαι και εσυ του φτιαξτο μονος σου ε?Και ας φευγουν κομματια στον δρομο μετα.....Αντε για να δω το custom σου....
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Μπορεις να φτιαξεις μονος σου κατι αντιστοιχο σαν αυτο η να παρεις ενα φιλτροκουτι απο αλλο αμαξι και να το κανεις σαν και αυτο.Αερα μονο απο μπροστα απο την μετωπη μπορεις να παρεις και με παροχη απο κατω.
Απ'οπου αλλου και  αν προσπαθησεις να παρεις αερα θα ειναι μεσα απο το μηχανοστασιο και θα ελεγα οτι ειναι περιττο και ανουσιο.Οπως ειπαν και τα παιδια απο αυτα τα δυο σημεια ειναι υπεραρκετος.
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
δημητρη πολυ ωραιο το συνολο σου,θελω καποιες πληροφοριες να μου δωσεις
ποσο το αγορασες?
εαν μπορω να παρω μονο το κουτι?
απο που θα το βρω?
και αν αυτο κιτ που φορας κανει και για 16αρια?

το θελω γρηγορα......
 

southern

Original poster
Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
Iaκωβε αυτο που βλεπεις ειναι η εισαγωγη της mountune αλλα ειναι μονο για ST

http://www.mountunestore.com/Product/Mountune-Racing-Carbon-Fibre-airbox-cover
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Nαι Πέτρο, είναι για ST, αλλά αφού ο Ιάκωβος έχει την πεταλούδα όπως στο ST, τότε κάνει και σε αυτόν. Μέσα στο φιλτροκούτι αυτό μπαίνει η K&N που έχουμε ήδη...
 

vagma

Hero Member
kostg said:
Nαι Πέτρο, είναι για ST, αλλά αφού ο Ιάκωβος έχει την πεταλούδα όπως στο ST, τότε κάνει και σε αυτόν. Μέσα στο φιλτροκούτι αυτό μπαίνει η K&N που έχουμε ήδη...

του ιακωβου η πεταλουδα ειναι πιο χαμηλα απο του διλιτρου λογω πολλαπλης εισαγωγης............. ok234
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
η δικη μου πεταλουδα ειναι χαμηλα,αλλα αν θυμαμαι καλα του st ειναι πιο ψηλα
αλλα οπως λεει και ο kostg εγω θελω το κουιτ να παρω,τα υπολοιπα φτιαχνονται,τουλαχιστον ετσι πιστευω

ποσο ειναι η αντιστοιχια της λιρας με το euro?ποσο θα μου παει να το αγορασω αυτο το κιτ?
 

BLUE-WHITE

Pro Member
May 12, 2010
447
0
0
Athens
Αυτο ειναι το σωστο link Ιακωβε...Και ναι, μπορεις να χρησιμοποιησεις μονο το φιλτροκουτι...
http://www.mountunestore.com/Product/Fiesta-ST-Cold-Air-Intake-System


*Ο Καρανικολας εχει ηδη, ολα τα προιοντα της Mountune στο μαγαζι του, αφου ειναι εδω και κατι μηνες ο αντιπροσωπος της, στην Ελλαδα...Μπορεις να τον ρωτησεις λοιπον για τιμες κλπ...
 

mpokwsths

Member
May 20, 2010
202
0
0
Έτσι μπράβο. Και πες τιμή γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ. Πλάκα πλάκα, κάνουμε καμιά ομαδική για καλύτερη τιμή?  ;D
 

mexico

Pro Member
May 10, 2010
364
0
16
εγω πιστευω οτι μπορεις να τη βαλεις κ στα μκ6 1,4 κ 1,6 χωρις μεταφερεις τιην πεταλουδας
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
mexico said:
εγω πιστευω οτι μπορεις να τη βαλεις κ στα μκ6 1,4 κ 1,6 χωρις μεταφερεις τιην πεταλουδας
θα συμφωνησω μαζι σου,ορεξη να εχεις
BLUE-WHITE said:
Αυτο ειναι το σωστο link Ιακωβε...Και ναι, μπορεις να χρησιμοποιησεις μονο το φιλτροκουτι...
http://www.mountunestore.com/Product/Fiesta-ST-Cold-Air-Intake-System


*Ο Καρανικολας εχει ηδη, ολα τα προιοντα της Mountune στο μαγαζι του, αφου ειναι εδω και κατι μηνες ο αντιπροσωπος της, στην Ελλαδα...Μπορεις να τον ρωτησεις λοιπον για τιμες κλπ...

θα παω να ρωτησω δημητρη
mpokwsths said:
Έτσι μπράβο. Και πες τιμή γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ. Πλάκα πλάκα, κάνουμε καμιά ομαδική για καλύτερη τιμή?  ;D

θα το κοιταξω και αυτο
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread