Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

fiestaki 1.6

Member
Oct 27, 2010
123
0
16
σούπερ δείχνει αλλά μην ανάβεις τα προβολάκια αν δεν το απαιτούν οι συνθήκες ,τυφλώνουν πάαρα πολύ και είναι πολύ ενοχλητικό !
 

flintmagic

Pro Member
Aug 20, 2010
406
0
16
44
Αθήνα
www.flintmagic.gr
Μια χαρα ειναι ...μεγεια !!! Αυτο με τα προβολακια οντως ισχυει οτι στραβωνεις τον αλλο και αν σε σταματησουν μπατσοι σου κοβουν κληση για ασκοπη χρηση επειδη ειναι μονο για την ομιχλη ...
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Εάν τα ρυθμίσεις σωστά δεν στραβώνουν!! Όσο αφορά την αστυνομία είναι που θα πέσεις μιας και τώρα πια (δεν είναι όπως παλιά) κυκλοφορούν αρκετά αυτοκίνητα με αναμμένα προβολάκια από την μάνα τους.

Ο κ.ο.κ σίγουρα  τα απαγορεύει!
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
Εγω παντως απο την πρωτη μερα που πηρα το αμαξι,με το που αναβω φωτα αναβω κ προβολακια!τουλαχιστον εδω δε λενε τπτ!οσο για το στραβωμα στη μαμα θεση τα χω κ που εκανα κ μια δοκιμη δεν μου παν οτι στραβωνουν!βεβαια σχετικα ειναι ολα γιατι με τους δρομους που χει η επαρχια οχι μονο προβολακια χρειαζονται αλλα κ τα μεγαλα συνεχως αναμμενα!
 

Vag

Member
Nov 15, 2012
176
0
0
33
Παιδιά για να αλλάξουμε τις ψείρες πρέπει οπωσδήποτε να βγει το φανάρι;;
Για xenon και εγώ από ebay θα πάρω μιας και του moican το βλέπω μια χαρά...
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
28
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Ebay φιλε φοραω και σε λαμπες και δεν εχω κανενα παραπονο ok234 ok234

Για τις ψειρες οχι δεν πρεπει να βγαλεις το φαναρι απαρετητα αρκει να εχεις λεπτο χερι και ευκαπτο,εγω στος αρχες που το προσπαθησα αφησα λιγο δερμα πανω στο φαναρι για ενθημιο γιατι σφηνωσε το χερι και δεν εβγαινε giggle giggle εν ολιγης οπως εχει αναφερθει πιο πανω ειναι πολυ πιο ευκολο και γρηγορο να βγει το φαναρι και να αλλαχτει το ψειρακι παρα να κανεις ολο αυτο το ακροβατικο....
 

Vag

Member
Nov 15, 2012
176
0
0
33
Τις ψείρες led στα μπροστινά φανάρια τις καίει εύκολα;;Γιατί έχω κακή εμπειρία με led στα διασταυρώσεως...(κάψιμο κάθε 10-20 μέρες)
Και αν συμβαίνει το ίδιο και στο fiesta που θέλει βγάλσιμο όλο το φανάρι τότε δεν συμφέρει κάθε τόσο αυτή η δουλειά...
 
Σεπτ. 3, 2012
10
0
0
Επισήμως τοποθετησςα και εγω xenon στο fiesta στη μεσαια σκάλα για αρχή. Καλό το αποτέλεσμα αλλα νομιζω ήθελα λίγο παραπανω φως. Όταν ρώτησα στο μαγαζί μου προτεινε 35W 6000K και μου είπε ότι αυτά μπαίνουν στο fiesta, αναρωτήθηκα ότι ο κατασκευαστής δινει 55W για τα φώτα γιατί να μην βάλω 55W xenon. Μου απάντησε οτι τα 35αρια xenon αποδιδουν για 55W στο μαμά φως. Ισχύει κάτι τέτοιο? Θα είχα άλλο φως με τα 55άρια?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
35W τοποθετούμε ως επί το πλείστον στα fiesta μας. Η απόδοσή τους είναι κατά πολύ μεγαλύτερη από τα αλογόνου των 55W (εργοστασιακά). Μου κάνει εντύπωση που γράφεις ότι θα ήθελες παραπάνω φως. Εγώ (και οι περισσότεροι πιστεύω) κάναμε τη νύχτα μέρα, άλλη αίσθηση...
 

Vag

Member
Nov 15, 2012
176
0
0
33
Vag said:
Τις ψείρες led στα μπροστινά φανάρια τις καίει εύκολα;;Γιατί έχω κακή εμπειρία με led στα διασταυρώσεως...(κάψιμο κάθε 10-20 μέρες)
Και αν συμβαίνει το ίδιο και στο fiesta που θέλει βγάλσιμο όλο το φανάρι τότε δεν συμφέρει κάθε τόσο αυτή η δουλειά...

::)
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Σε mk7 που του έβαλα πενταπλά led στα φώτα θέσης, από πέρυσι τον Σεπτέμβριο δεν έκαναν "κιχ", δουλεύουν μια χαρά. Σίγουρα παίζει ρόλο η ποιότητά τους (μιλάμε για κόστος 4 ευρώ το ζευγάρι).
 

thodoris

Pro Member
Jun 18, 2010
616
0
0
36
ΚΑΒΑΛΑ
Παρακαλώ θα ήθελα την γνώμη σας για αυτά  http://soundstreet.skroutzstore.gr/p.KIT-Fota-Xenon-X-Engine-H7-6000K-2-CHRONIA-GRAPTI-EGGYISI.673148.html  και αν ταιριάζουν στο mk7....
 

tabas

Pro Member
Feb 15, 2013
375
1
0
43
http://www.car.gr/parts/view/2204426/
Βρε λέτε?
Μεσαία και προβολάκια και δώρο ledάκια?
Μιας και από ότι κατάλαβα διαβάζοντας το θέμα είναι και λίγο θέμα τύχης να σου βγούν καλά τα xenon.
Η7 μεσαία και Η11 προβολάκια δεν έχουν τα mk7?
Φοράει κανείς 4500Κ να βάλει φωτό?Από 6000Κ είδα.Προτιμώ το λευκό από το μπλε χρώμα.
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Και το 6000Κ λευκο ειναι το χρωμα απο 8000 και πανω αρχιζει να φαινεται εντονα η διαφορα. Η αποφαση φυσικα ειναι δικη σου. Σωστα εγραψες Η7 μεσαια Η11 τα προβολακια
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Επειδή τους ξέρω χρόνια είναι οκ σαν άτομα (αν και τώρα το δουλεύει μόνο ο ένας από τους δυο). Στις τιμές είναι πολύ καλώς και πολύ εξυπηρετικός όπως επίσης και στην δουλειά του κατά την διάρκεια της τοποθέτησης όσες φορές τον έχω δει φαίνεται αρκετά προσεκτικός.

Θεωρώ ότι οι τιμές στα xenon που έχει αυτή τη στιγμή είναι η καλύτερες που θα μπορούσε να βρει κάποιος.




Ξέρω και τους λόγους το γιατί κρατάει χαμηλά τις τιμές στα xenon αλλά δεν θα ήθελα να αναφερθώ σε αυτό!
 

Focusman

Pro Member
May 26, 2010
577
0
16
32
Περιστερι
fiestaki 1.6 said:
σούπερ δείχνει αλλά μην ανάβεις τα προβολάκια αν δεν το απαιτούν οι συνθήκες ,τυφλώνουν πάαρα πολύ και είναι πολύ ενοχλητικό !

Δε θα σταθω τοσο στο οτι μπορει να τυφλωνουν, οσο στο οτι σε περιπτωση ομιχλης, τα φωτα xenon δεν διαχεουν το φως τοσο, οσο οι παραδοσιακες κιτρινες λαμπες. Απο την αλλη, εμφανιακα ειναι ομορφο αποτελεσμα...
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread