Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Swordman

MK7
Member
Nov 7, 2011
234
0
16
44
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΡΗΤΗΣ
Μοντέλο
MK7
ggs said:
Swordman καλοφορετα και καλες νυχτερινες διαδρομες!
Η τιμη οντως ειναι λιγο τσιμπημενη αν σκεφτεις οτι ολα ειναι κινεζικα με ελαχιστες μικροδιαφορες ασχετως κουτιου κτλ.Απο ebay  με 40ευρω ειχες καθαρισει....
Σε οτι αφορα τη σκια οτι και να κανεις δε θα φυγει γιατι απλα τα φαναρια μας δεν ειναι φτιαγμενα για xenon οποτε μην ασχοληθεις παραπανω και με το θορυβο που κανουν οταν πρωτοαναβουν παλι μην ανησυχεις το κανουν και τα δικα μου εδω και 2 χρονια χωρις κανενα προβλημα(φτου φτου)!
Τελος ειναι συνηθισμενο να κανουν παρεμβολες στο ραδιοφωνο οταν το σημα δεν ειναι καλο(το κανει και το δικο μου), εγω το εχω συνηθισει και δεν το εχω ψαξει μηπως υπαρχει καποια λυση σε αυτο το θεμα.

Ευχαριστώ ggs. Αυτή η ασπριλάδα το βράδυ, μου αρέσει πολύ και με πωρώνει όλο και περισσότερο τώρα ο πάνθηρας!
Ο projector πάντως που έχει το φανάρι του sport, από ότι λένε οι περισσότεροι εδώ μέσα και μου έχουν πει κι εμένα απέξω, είναι πιο ειδικός για xenon από ότι το απλό φανάρι που έχουν οι άλλες εκδόσεις. Δε ξέρω αν ισχύει, αλλά νομίζω ότι και αυτοί που έχουν βάλει xenon σε απλό φανάρι πάλι τους δημιουργεί αυτή τη σκιά.
Από την άλλη, ένας λόγος που έβαλα xenon στο MK7 είναι για να βλέπω πιο μακρυά και καλύτερα στη μεσαία σκάλα όπως έβλεπα στο MK6 μου που δεν χρειαζόμουνα σχεδόν ποτέ να ανάψω τη μεγάλη. Έτσι λοιπόν χρειάζομαι το πολύ φως και όχι να μου το κόβουν οι σκιές.
Όσο για την τιμή το ξέρω ότι είναι λίγο ανεβασμένη, αλλά δε μπορώ να εμπιστευτώ τις πωλήσεις από το ebay και να έχω κάποιο πρόβλημα αργότερα και να μη ξέρω τι να κάνω. Τώρα σε κάθε πρόβλημα θα απευθύνομαι στον εγκαταστάτη ηλεκτρολόγο που τα έβαλε, που τον ξέρω και προσωπικά και θα μπορεί να με εξυπηρετήσει άμεσα.
Τα παράσιτα στο ραδιόφωνο όντως δεν είναι κάτι σημαντικό, αλλά όταν εκεί που είχα κάτι που δεν είχε πρόβλημα και ξαφνικά δημιουργείται από τα xenon, ξενέρωσα μιας και ακούω αρκετό ραδιόφωνο. Συγκεκριμένα το σήμα σε αυτούς τους σταθμούς δεν ήταν καμπάνα, αλλά τους άκουγες χωρίς πρόβλημα (έπρεπε να παρατηρήσεις προσεκτικά για να ακούσεις τα μικροπαράσιτα στο σήμα τους). Τώρα τα παράσιτα έχουν αυξηθεί ίσως και κατά 50% σε ορισμένους σταθμούς. Θα συνεχίσω να το ψάχνω πάντως ακόμα (είμαι ψείρας και τελειομανής σε αυτά τα θέματα) και ότι καλύτερο καταφέρω (σκιές, παράσιτα) θα το ποστάρω για να το χρησιμοποιήσετε κι εσείς.  ;)
 
May 15, 2011
282
1
0
31
καλησπερα παιδια..μολις μπηκανε και στο δικο μου...6000κ 135 ευρω πορειας-προβολακια-μικρη σκαλα....πολυ καλη δουλεια γρηγορη και κυριως αρκετα ικανοποιητικη τιμη!!!εδειξαν πολυ και κανουν πολυ καλη δουλεια φανταζομαι νυχτα τι θα κανουν!!!
 
May 15, 2011
282
1
0
31
ερχονται φωτο παιδια!!διαφορες και εσεις θα μου πειτε γιατι πολυ φως στην καμερα και απο ολες κρινεται...

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1343406702[/time]
(μονο τα led)



(led+προβολακια)

(τα παντα αναμενα)

 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
θα με κανετε να βαλω ξενον και στα προβολακια......
 
May 15, 2011
282
1
0
31
καλημερα....:)εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος και στο προτεινω ειναι πολυ ομορφο!!!!εδεσε ολο το αμαξι τωρα...
 

stam

Rookie
Mar 10, 2012
42
0
6
54
ΛΑΡΙΣΑ
Καλημέρα και από μένα. Αξίζουν τα λεφτά τους. Έβαλα και εγώ στον «παππού» μόνο στην μεσαία σκάλα και είδα μεγάλη διαφορά. Αν ήταν ποιο καινούριο θα έβαζα και στην μεγάλη που τώρα δεν την χρησιμοποιώ και πολύ. 
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Εγινε η νυχτα μερα!!!! Καλοριζικα και καλες νυχτερινες βολτες πολυ ομορφα
 

Garbakos

Member
Aug 8, 2012
133
0
0
34
Αθήνα
Καλησπερα παιδια ειμαι νεο μελος και θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις..Λοιπον εχω το fiesta του 10 (αυτο που ειναι στο avatar μου) και επειδη θελω να του βαλω Χenon θα ηθελα να μαθω τι λαμπες εχω..Απο αυτα που εχω διαβασει εδω μεσα εχω καταλαβει οτι στα κανονικα εχω Η7,στα μεγαλα Η1 και στα προβολακια Η11?Αν κανω καπου λαθος ας με διορθωσει καποιος!Eπισης τα Xenon που θα παρω πρεπει να ειναι με Canbus η και τα απλα θα μου ειναι μια χαρα?Αυτα εδω πως σας φαινονται? http://www.car.gr/parts/view/1985333/  Εχουν και 2 χρονια εγγυηση!
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Aυτα που εγραψες φορατε,δεν χρειαζετε να ειναι Canbus και τα απλα σου κανουν.Η τιμη ειναι καλη και σου δινει και 2χρονια εγγυηση....
 

Garbakos

Member
Aug 8, 2012
133
0
0
34
Αθήνα
Με τα απλα Xenon δεν θα μου "πεταει" κανενα προβλημα στο συνεργειο οταν το βαζουν στο διαγνωστικο ετσι?Γιατι κατι μου φαινεται οτι πηρε το ματι μου σε ενα μελος εδω μεσα οτι του εκανε κατι τετοια..
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Απ' όσο γνωρίζω όχι. Δε βγάζει κανένα πρόβλημα στο διαγνωστικό. Απλά xenon τοποθετούμε και στα mk7. Θυμάσαι που το διάβασες;
 

Garbakos

Member
Aug 8, 2012
133
0
0
34
Αθήνα
Σε ενα θεμα με τα Xenon εδω στο forum απλα επειδη δεν θυμαμαι τι ελεγε ακριβως μπορει να κανω λαθος!Ευχαριστω για τις απαντησεις!
 

Garbakos

Member
Aug 8, 2012
133
0
0
34
Αθήνα
Εβαλα σημερα τα xenon παιδια και το αποτελεσμα ειναι τελειο!Δεν μου βγαζει και την σκια που βγαζει σε καποιους αλλους.. :) Τελικα δεν εβαλα τα canbus οπως μου ειχατε πει και εσεις αλλα τα απλα!Το μονο που με παρεξενεψε λιγο ειναι με τις ψειρες,γιατι μου ειπαν οτι πρεπει να βαλουν canbus ψειρες γιατι το εχουν κανει και σε αλλα fiesta και αμα εβαζα απλες θα ειχα προβλημα..Και εσκασα ενα 15ευρο μονο για τα ψειρακια!! AR15firing Το εχει ακουσει και κανενας αλλος αυτο η μου ελεγαν μπαρουφες για να δωσω 15 ευρο παραπανω?
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Το φανάρι σου είναι με projector?? Πως και δεν σου βγάζει τις σκιές??
Έχεις να ανεβάσεις κάποιο link με τα xenon που έβαλες?
 

Garbakos

Member
Aug 8, 2012
133
0
0
34
Αθήνα
StuparArt said:
Το φανάρι σου είναι με projector?? Πως και δεν σου βγάζει τις σκιές??
Έχεις να ανεβάσεις κάποιο link με τα xenon που έβαλες?

Σορυ φιλε μου που δεν ειχα απαντησει πιο νωρις απλα δεν το ειχα δει..Ναι το φαναρι μου ειναι projector και δεν ξερω γιατι δεν μου τις βγαζει αλλα πιστεψε με χαιρομαι πολυ γιαυτο!! :)
Λοιπον τα xenon στους projectors τα εβαλα απο εδω με 55 ευρο τοποθετημενα με 2 χρονια εγγυηση λαμπας και μετασχηματιστη και μαρκας vision αμα δεν κανω λαθος: http://www.car.gr/parts/view/1772104/.Στα προβολακια εβαλα απο ενα αλλο μαγαζι που ειναι απεναντι ακριβως απο το μαγαζι που εγραψα πριν και εχει προσφορα kit xenon με 40 ευρο τοποθετημενο με 2 χρονια εγγυηση λαμπας και μετασχηματιστη και δωρο τα ledακια!Το μαγαζι ειναι αυτο: http://www.car.gr/parts/view/2204426/. Eγω παντως προτιμω τον δευτερο γιατι και καλυτερη δουλεια κανει και εχει και καλυτερες τιμες..
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
καλη τιμη του δευτερου!σαν να παιρνεις απο ebay!
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
πως σας φαινεται να βαλω στα προβολακια 8000Κ? στα μεσαια εχω 6000Κ. θα χει εμφανισιακα τρελη δαφορα ή ισα ισα θα μπεδιζει το προβολακι?
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread