Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Ευχαριστω παιδια θα το κοιτάξω!απλα σκέφτομαι μήπως ειναι κατώτερης ποιοτητας
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Τι κοστος ειχε το κιτ που πηρες?? ποσο εγγυηση σου εδωσαν?? αν θες θα σου δανεισω εγω ενα  μπαλαστ να δεις αν εχει διαφορα με το καινουριο που εβαλες! αν δεις διαφορα θα ειναι απο εκει!
 

fordakias

Hero Member
Rookie
Jun 9, 2012
20
0
1
Ήμουν έτοιμος να βάλω και στις 3 σκάλες xenon (προβολάκια, μεσαία και μεγάλη σκάλα) επειδή όμως διάβασα τα προηγούμενα posts σας δεν έχει νόημα να βάλω στη μεγάλη σκάλα και θα βάλω μόνο προβολάκια & μεσαία σκάλα. Περίπου σε τι τιμές κυμαίνονται? Ξέρουμε κάποιον που να τα προμηθευει και να τα τοποθετεί? Επίσης στο λευκό πιστεύετε οτι θα πηγαίνουν τα 6000Κ ή τα 8000Κ?
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Σε οποιο μαγαζι πας που πουλαει και κανει αυτη την δουλεια,μαζι με την αγορα θα στα βαλει κι'ολας.Ψαξε και το internet και ολο και κατι θα βρεις.Κοιτα να εχουν και καμια εγγυηση μην ψαχνεσαι μετα.
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Όλα τα μαγαζιά με αξεσουάρ αυτοκινήτων έχουν και ξένον! Υπολόγισε τα κανένα 50αρικο το σετ πάνω κάτω, τοποθετημένα! Η λιγότερη εγγύηση που μπορούν να σου δώσουν είναι 12 μήνες!
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Καλοφορετα και καλες νυχτερινες βολτες!!! Εβαλες μονο στα πορειας η και στα προβολακια;
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Μεγειες Βασιλη!! αντε και καλες βολτες ρε φιλε! παει αυτη η κιτρινιλα δλδ??
 

lisbi

New member
Jan 28, 2011
50
0
0
40
Καλλιθέα
grg019 said:
Καλοφορετα και καλες νυχτερινες βολτες!!! Εβαλες μονο στα πορειας η και στα προβολακια;
σε ευχαριστω πολυ!μονο τα πορείας έβαλα και στην πινακιδα



Andreas19 said:
Μεγειες Βασιλη!! αντε και καλες βολτες ρε φιλε! παει αυτη η κιτρινιλα δλδ??
φιλαρακι παει η κιτρινιλα χάρη σε εσενα και στον Μάριο που τα εβαλε
 

Swordman

MK7
Member
Nov 7, 2011
234
0
16
44
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΡΗΤΗΣ
Μοντέλο
MK7
Με βάλατε στο "τρυπάκι" τελικά και τοποθέτησα κι εγώ xenon στη μεσαία. 6000K H7 35W.
Δείτε τα εδώ να μου πείτε γνώμες:

13072012044.jpg


17072012052.jpg


17072012049.jpg


Είδα κι εγώ επιτέλους μια άσπρη νύχτα!
Η σκιά στο κέντρο δυστυχώς υπάρχει και ψάχνουμε με τον ηλ/γο κάποια λύση. (ίσως μια πιο σωστή ρύθμιση...)

Υ.Γ.: Μένουν ακόμα να μπουν άσπρες λάμπες στη μεγάλη σκάλα, και στα προβόλια ομίχλης ώστε να φύγει τελείως
η κιτρινίλα! (στα θέσεως έχουν μπει ήδη λευκές)
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Οι γραμμές δε φεύγουν... Μάλλον προέρχονται από την κατασκευή του φαναριού.
Το έχουμε συζητήσει κι ΕΔΩ.
 

Swordman

MK7
Member
Nov 7, 2011
234
0
16
44
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΡΗΤΗΣ
Μοντέλο
MK7
scorpion said:
πόσο τα πήρες αυτά?

170€ μαζί με εργασία πήγανε.

Θα σας βγάλω και μια φώτο κάτω από το καπό που δείχνει που τοποθετήθηκαν τα balast: τα βιδώσαμε κανονικά στις άκρες και ούτε κρέμονται ούτε τίποτα. ;)
Απλά όταν ανάβω τα φώτα και όσο δουλεύουν, όταν πλησιάσω το αφτί στα balast ακούγεται ένα τσίριγμα σαν να συγχρονίζουν και ίσως φταίει αυτό που μου κάνουν παράσιτα (εισαγωγή θορύβου) στο ραδιόφωνο σε σταθμούς με δύσκολο σήμα. :mad:
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Άρα δεν είναι τόσο καλής ποιότητας τα ballasts και παράγουν ηλεκτρονικό θόρυβο (παράσιτα). Τα λεφτά πάντως είναι αρκετούτσικα, αλλά δεν ξέρω και τι άλλες επιλογές μπορεί να είχες εκεί στην Κρήτη...
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Οντως τσιμπημενη η τιμη για xenon. Οι σκιες μπορει να προερχονται και απο το ηλεκτροδιο της λαμπας. Οπως και να εχει καλες νυχτερινες βολτες και οχι μονο!
 

ggs

Member
May 14, 2012
245
0
0
42
Swordman said:
170€ μαζί με εργασία πήγανε.

Θα σας βγάλω και μια φώτο κάτω από το καπό που δείχνει που τοποθετήθηκαν τα balast: τα βιδώσαμε κανονικά στις άκρες και ούτε κρέμονται ούτε τίποτα. ;)
Απλά όταν ανάβω τα φώτα και όσο δουλεύουν, όταν πλησιάσω το αφτί στα balast ακούγεται ένα τσίριγμα σαν να συγχρονίζουν και ίσως φταίει αυτό που μου κάνουν παράσιτα (εισαγωγή θορύβου) στο ραδιόφωνο σε σταθμούς με δύσκολο σήμα. :mad:

Swordman καλοφορετα και καλες νυχτερινες διαδρομες!
Η τιμη οντως ειναι λιγο τσιμπημενη αν σκεφτεις οτι ολα ειναι κινεζικα με ελαχιστες μικροδιαφορες ασχετως κουτιου κτλ.Απο ebay  με 40ευρω ειχες καθαρισει....
Σε οτι αφορα τη σκια οτι και να κανεις δε θα φυγει γιατι απλα τα φαναρια μας δεν ειναι φτιαγμενα για xenon οποτε μην ασχοληθεις παραπανω και με το θορυβο που κανουν οταν πρωτοαναβουν παλι μην ανησυχεις το κανουν και τα δικα μου εδω και 2 χρονια χωρις κανενα προβλημα(φτου φτου)!
Τελος ειναι συνηθισμενο να κανουν παρεμβολες στο ραδιοφωνο οταν το σημα δεν ειναι καλο(το κανει και το δικο μου), εγω το εχω συνηθισει και δεν το εχω ψαξει μηπως υπαρχει καποια λυση σε αυτο το θεμα.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread