Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Κι εγω αναμεσα σε αυτες τις δυο επιλογες ημουν Γρηγορη!! αλλα τις ειχα κανει στο 6αρι μαυρες και ειπα σε αυτο να τις κανω ασημενιες!!
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
και εγώ παίζω μονο σε μαύρο άσπρο στο αμάξι  ...αλλα πιστεύω μαύρες δαγκάνες ρε παιδιά θα χάνονται τελείως....ενώ κόκκινες θα κάνουν αντίθεση ...

PS.me το spray θέλει από αρκετή απόσταση έτσι για να μην στάξει το χρώμα...
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
με το σπρεϋ,όπως κάθε DIY μετατροπή,θέλει περισσότερη προσοχή!Όπως και να χει όμως,δεν ειναι και επιστήμη!Εφημερίδες για να καλύψεις ότι χρειάζεται,τριψημο στη δαγκάνα και... φφσσσσσσσσσσ....!!!
Όσο για το χρώμα, η αλήθεια είναι πως το κόκκινο είναι το πιο ωραίο!Αλλά κοκκινη δαγκάνα μπροστα και μαυρο ταμπούρο πισω ::) ::) ::) ::) είναι κάπως!το μαύρο δεν πιστεύω να χάνεται τόσο γιατι αν είναι γυαλιστερό θα κάνει ΜΠΑΜ!! Ειδικά σε σενα Πάνο που έχεις και λευκές ζάντες!
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
Kαι για τους ενδιαφερόμενους!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=o3mhq_BrnU0[/youtube]
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
σίγουρα πιο μεγάλη αντίθεση από τις κόκκινες δεν θα κάνει ...επισεις οι κόκκινες θα τραβάνε την προσοχή περισσότερο ....
τώρα οι μαύρες δεν θα έχουν τόσο θέμα βρόμας και ίσος κάνουν και αυτές λίγο αντίθεση λόγο τις άσπρης ζάντας.....με βάλατε σε σκέψεις για να μην χαλάσω το μαύρο-άσπρο project.....
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
ναι ρε συ αφου το αυτοκινητο εχει χαρακτηρα τονισετον μπορεις να βαψεις και του καθρεφτες μαυρους
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
zisis said:
ναι ρε συ αφου το αυτοκινητο εχει χαρακτηρα τονισετον μπορεις να βαψεις και του καθρεφτες μαυρους
αυτοκολλητο είναι προτιμότερο!
Αν και νομίζω οτι θα ήταν πιο ωραίο να μπουν στους καθρεπτες stripes όπως αυτα που έχει αλλα σε μικροτερη κλιμακα!
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
Μην συνεχίζεται γιατί μπαίνουν και άλλες ιδέες  ...με ψήσατε......!!
 

Swordman

MK7
Member
Nov 7, 2011
234
0
16
44
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΡΗΤΗΣ
Μοντέλο
MK7
moican said:
με το σπρεϋ,όπως κάθε DIY μετατροπή,θέλει περισσότερη προσοχή!Όπως και να χει όμως,δεν ειναι και επιστήμη!Εφημερίδες για να καλύψεις ότι χρειάζεται,τριψημο στη δαγκάνα και... φφσσσσσσσσσσ....!!!
Όσο για το χρώμα, η αλήθεια είναι πως το κόκκινο είναι το πιο ωραίο!Αλλά κοκκινη δαγκάνα μπροστα και μαυρο ταμπούρο πισω ::) ::) ::) ::) είναι κάπως!το μαύρο δεν πιστεύω να χάνεται τόσο γιατι αν είναι γυαλιστερό θα κάνει ΜΠΑΜ!! Ειδικά σε σενα Πάνο που έχεις και λευκές ζάντες!

Δείτε εδώ, πως μπορεί να δείξει καλύτερα και το βαμμένο ταμπούρο πίσω με το ίδιο χρώμα της δαγκάνας του δισκόφρενου:
DSCN4004.jpg


Painted-Drum-Brakes.jpg


vw-golf-mk2-painted-brakes-05.jpg
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Φιλε μου κατα την γνωμη μου το ταμπουρο το κρυβουμε!! εμενα δεν μου αρεσει αυτο το αποτελεσμα!! φιλικα παντα και απλα λεω την γνωμη μου!!
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Ρε Αντρεα τι να κρυψεις,αμα εχει ταμπουρο εχει ταμπουρο.Το μονο που μπορεις να κανεις για να μην φαινεται και κανει μπαμ και σε ενοχλει οπτικα ειναι να βαλεις μια πολυακτινη ζαντα(αλλα μιλαμε με πολλες ακτινες).Αλλιως κανεις και σε αυτο ενα φρεσκαρισμα μαζι με τις μπροστινες δαγκανες,οπως δειχνει ο φιλος μας για να γουσταρεις.
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
σίγουρα το κόκκινο στα δισκόφρενα μου αρέσει πολύ... αλλα στο ταμπούρο θα προτιμούσα να έβαζα κάτι να το έκανε αόρατο :p  
φιλικά έτσι ....

PS.Εγώ όταν έρθει η ώρα θα τα βάψω μάλλον maura γυαλιστερά ... ειδικά το γυαλιστερό σε πλυμένο αμάξι θα κάνει μπαμ πιστεύω :D
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Μπααα...συμφωνώ με τον αντρέα !!!!και εγω το κρύβω ...σιγά μην το εβαφα να κάνει μπαμ
 

banned member

Hero Member
Jan 31, 2011
1,892
0
0
2020
Επειδή το Σάββατο μας έτρωγε ο ποπός μας με τις δαγκάνες, είπαμε με το αδερφάκι μου να τις αλλάξουμε χρώμα...έτσι λοιπόν σηκώσαμε τα αυτοκίνητα στα τρίποδα, βγάλαμε τις ζάντες, ξεβιδώσαμε τις δαγκάνες και ξεκινήσαμε!! Για αρχή βγάλαμε τα τακάκια από πάνω και στη συνέχεια τρίψαμε τις δαγκάνες με ένα superfine ίσα ίσα να "αγριέψει¨η επιφάνειά τους. Στη συνέχεια τις περάσαμε καθαριστικό και μονώσαμε τους θόλους του αυτοκινήτου. Έπειτα με ένα σπρέι υψηλών θερμοκρασιών χρώματος μωβ βάψαμε τις δαγκάνες...περάσαμε το πρώτο χέρι και μετά από κανά 10λεπτο το 2ο και τελευταίο χέρι!! ορίστε και 2-3 φώτο...


EDIT : έσβησα τις πινακίδες ;)
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
το ξερω οτι θα μαι  offtopics  αλλα η ζανταρα ειναι τελεια σε ανθρακι...ΠΟλυ καλη επιλογη...Δενει και με το μωβ απο μεσα....Ολα τα λεφτα...Μπραβο παιδια...keep tuning...Μαριε εμεις τα ειπαμε και απο κοντα τα σχεδια...Ετοιμασου!!!
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
οι δαγκάνες τα σπάνε και δένουν υπέροχα και με τις σκούρες τις ζάντες
Μπράβο παιδιά
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread