Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Nαι, διαιρούμενα είναι και τα παλιά, αλλά πιστεύω ότι τα hertz θα παίζουν πιο δυνατά επειδή έχουν μεγαλύτερη ευαισθησία. Θα σας πω περισσότερα όταν τα τοποθετήσω και τα στρώσω ;)

Ευχαριστώ για τα σχόλιά σας!
 

pitbull

Original poster
Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
??? ψηλε μονο με τα αντερα του fiesta εχεις ασχοληθει ετσι?Δεν πειραζει,ο ενας ξερει το ενα ο αλλος το αλλο και κανουμε δουλεια  ;)
 

ilias86

Hero Member
Vip Team
MK7.5
May 28, 2011
1,194
22
38
37
Γλυφάδα
Μοντέλο
MK7.5
Γνωριζει κανεις ποσα watt αποδιδουν τα εργοστασιακα ηχεια στο mk6?
 

thanasissin

Rookie
Feb 15, 2013
32
0
0
44
Πειραιας
Καλημέρα,

το αυτοκινητό μου εχει επανω το εργοστασιακο cd6000 και τα εργοστασιακα ηχεία των 25w για κλωτσιές, εκ των οποίων το ένα τρίζει (του οδηγού). Θελω λοιπον να το αλλάξω. Υπάρχει κάποια πρόταση καλή σε μάρκα, watt, τοποθέτη?

αργότερα λίγο (γιατί μου έπεσαν πολλά) θα αλλάξω και την πηγή αλλά γι αυτό θα γράψω στο άλλo νήμα!
 

dj-sofos

Member
Aug 30, 2010
126
0
0
31
χανιά
στις μπροστινες πορτες που εχει 5x7 καλυτερα μην ξαναβαλεις... εγω εβαλα 6.5" στρογγυλα και ο ηχος ειναι σαφως καλυτερος... το επομενο μοντελο απο αυτα στο site... (βλεπε τα στρογγυλα) http://sound-evolution.car.gr/parts/view/2011303/

προσωπικα εμεινα πολυ ευχαριστημενος... η τιμη ηταν 45€ τιποτα το τρελο σχετικα...
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Υπάρχουν και 5x7 ή 6x8 που μπορείς να βάλεις και παίζουν αρκετά καλά. Αν γυρίσεις μερικές σελίδες πίσω, θα δεις τι έχω τοποθετήσει εγώ.
 

dj-sofos

Member
Aug 30, 2010
126
0
0
31
χανιά
για 6χ8 δεν γνωριζω αλλα για 5χ7 μου ειπαν οτι δεν αξιζει τον κοπο.... εχω παραγκειλει για πισω ground zero 120w rms και θα ισιωσει με το μπασο... και μια που αναφερομαστε σε ηχεια... ξερει κανεις πως μπορω να βαλω twitter στα πλαστικα που ειναι οι καθρεπτες? (τα εσωτερικα πλαστικα απο εκει που τον ρυθμιζουμε)
 

dj-sofos

Member
Aug 30, 2010
126
0
0
31
χανιά
φιλε kostg επειδη δεν ειδα καπου να αναγραφεις την τιμη αγορας τους... ειναι διαιρουμενα τα οποια λογικα θελουν και crossover σωστα? πολυ καλη αγορα αλλα λιγο ακριβη πιστευω.

παντως πολυ καλη αγορα... η hertz ειναι απο τις καλυτερες εταιριες στο θεμα ηχου...
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Γύρω στα 140 ευρώ το ζευγάρι κάνουν τα δικά μου. Έχουν crossover ξεχωριστά, τα οποία βόλεψα μέσα από τις ταπετσαρίες στις πόρτες. Κοίταξε, δεν είναι ακριβά, έπρεπε να βρω ένα ζευγάρι ηχεία διαιρούμενα που να αντέχουν τουλάχιστον 75W RMS το καθένα (γιατί τόσο βγάζει ο ενισχυτής μου) ανά κανάλι. Και σε αυτή την κατηγορία δεν υπάρχουν "φθηνές" επιλογές...
 

dj-sofos

Member
Aug 30, 2010
126
0
0
31
χανιά
ναι εχεις δικιο... οντως για hertz δεν ειναι πολυ ακριβα.... πολυ καλη αγορα...
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Μερικές φωτογραφίες από την τοποθέτηση εμπρός (σε mk6 facelift βέβαια):

 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread