Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

May 27, 2020
170
28
28
26
Μοντέλο
MK6
Ειχε καλο ηχο και με το δκο του το ραδιο αλλα μετα αλλαξα οθονη kenwood, εχει καλες ρυθμισεις αλλα κι αυτα για τα λεφτα τους δεν κανουν και τιποτα θαυματα. 6x8 ειναι οι μαμα βασεις και εκατσαν κουτι, φισες δεν ειχαν εμενα τα παλια οπως φαινεται και στις εικονες μου, ηταν γυφτοπατεντα με καλαϊ, τα ηχεια ηρθαν με δικα τους καλωδια ξαπου στα 10εκ και "φισες" ( δεν ξερω πως λεγονται ακριβως) για τις επαφες τους, εγω απλα τα ενωσα με καλαϊ με τα καλωδια του ηχου και παιζουν κανονικα.

Καπως ετσι ηταν τα βυαματα που ειχαν που εμπαιναν στο ηχειο (2 τετοια θυληκα) με 10εκ περιπου καλωδια που τα ενωσα με του ηχου
 

Attachments

  • 20210326_003853.jpg
    20210326_003853.jpg
    40.1 KB · Προβολές: 3
Last edited:
  • Like
Αντιδράσεις: Στέφανος
Oct 17, 2020
265
151
43
45
Μοντέλο
MK6
Ευχαριστώ πολύ φίλε για τις απαντήσεις σου. Θα πάω να κοιτάξω για τα ίδια ηχεια σήμερα αν προλάβω.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Στρατηςς
Oct 17, 2020
265
151
43
45
Μοντέλο
MK6
Στεφανε αυτα που εβαλα εγω τα πηρα κοντα στο 50αρικο τα 2 και εχουν καλο και καθαρο ηχο, οχι φυσικα τιποτα επαγγελματικο αλλα σε σχεση με τα αυθεντικα-κινεζικα καταλαβαινω διαφορα σε ποιοτητα
Έβαλα και εγώ τα ίδια με τα δικά σου σήμερα. Είμαι πολύ ικανοποιημενος με το αποτέλεσμα, άλλος ήχος με λίγα λόγια σε συνάρτηση με τα 50 ευρώ. Ευχαριστώ Στρατή.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Στρατηςς
May 27, 2020
170
28
28
26
Μοντέλο
MK6
Έβαλα και εγώ τα ίδια με τα δικά σου σήμερα. Είμαι πολύ ικανοποιημενος με το αποτέλεσμα, άλλος ήχος με λίγα λόγια σε συνάρτηση με τα 50 ευρώ. Ευχαριστώ Στρατή.
Σοβαρα; Καλοριζικα. Τελικα κολλησες τα καλωδια μεταξυ τους;
 
  • Like
Αντιδράσεις: Στέφανος
Oct 17, 2020
265
151
43
45
Μοντέλο
MK6
Για να μην χαλάσω την φυσα, ξεγυμνωσα λίγο τα καλώδια πίσω από την φυσα, ενωσα τα καλώδια από τα καινούργια ηχεια προσεχτικά και τα ενωσα με μονοτικη, προσεκτικά πάλι. Ο λόγος είναι ότι δεν ήθελα να καταργησω την εργοστασιακή σύνδεση,δηλαδή αν κάποια στιγμή μου πάρουν το αυτοκίνητο να έχω την δυνατότητα να βάλω πάλι πίσω τα δικά του. Αν και δεν βλέπω να μου το παίρνουν, λέμε τώρα. Με αυτό θα πάρω σύνταξη, χα χα χα. Βρε, μήπως νομίζει ότι είναι πετρέλαιο; Χα χα χα χα χα 😁😁😁.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread