Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Κοιτα αν κανεις τα service στην ωρα τους,με γνησια ανταλλακτικα και εκει που το πας ειναι σοβαρο συνεργειο και σου σφραγιζει-υπογραφει το βιβλιαρακι δεν βλεπω τον λογο να μην βρεις ακρη και να σου πουν οτι δεν ισχυει η εγγυηση αν παθει τιποτα το αυτοκινητο.
 

Tas75

Hero Member
Rookie
Jun 20, 2011
20
0
0
49
Πειραιάς
pitbull said:
Κοιτα αν κανεις τα service στην ωρα τους,με γνησια ανταλλακτικα και εκει που το πας ειναι σοβαρο συνεργειο και σου σφραγιζει-υπογραφει το βιβλιαρακι δεν βλεπω τον λογο να μην βρεις ακρη και να σου πουν οτι δεν ισχυει η εγγυηση αν παθει τιποτα το αυτοκινητο.

Έτσι ακριβώς και όπως μου είπε γνωστό εξειδικευμένο στον Πειραιά εκτός από σφραγίδες κλπ άμα κρατάς τις αποδείξεις από εργασίες/ανταλλακτικά δεν υπάρχει πρόβλημα.

Και για το thread τώρα εχτές 5/7/12 έγινε το πρώτο ετήσιο service (9700χλμ) στην Car Center 1 ώρα έμεινε μέσα 128 ευρώπουλα σύνολο.
 

GiannakissXs

Member
Jan 5, 2012
145
0
0
33
παιδες καλησπερα!πως ειστε?καλο χειμωνα να ευχηθω!ξερετε μηπως ποσο παει το πρωτο service και τι περιλαμβανει?για σφακιανακη μιλαω...αλλα αν ξερετε γενικα,κανενα θεμα!
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Καλησπερα και εσενα φιλε και καλο χειμωνα να εχουμε!!!!

ριξε μια ματια εδω για το τι περιλαμβανει το 1 σερβις http://www.fiestamaniacs.gr/forum/http://fiestamaniacs.gr/phpbb5/viewtopic.php?t=6

και εδω για το τι εχουν πει τα παιδια για κοστος http://www.fiestamaniacs.gr/forum/http://fiestamaniacs.gr/phpbb5/viewtopic.php?t=4
 

GiannakissXs

Member
Jan 5, 2012
145
0
0
33
1o service λοιπον σημερα ο φιεσταρος...αν κ 8μηνητικος,κλεισαμε 20.000 ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ χιλιομετρα :p ! 110 ευρω στον σφακιανακη στην μεταμορφωση!oλα κομπλε,πολυ καλη εξυπηρετηση...μοναδικο μειον,οσον αφορα το αμαξι,οτι εχανε μια τσιμουχα κ ειχε πιτσιλισει λιγο βαλβολινες!αλλα ειναι μεσα στην εγγυηση!τσεκαρετε το κ εσεις γιατι δεν ημουν ο πρωτος μου ειπαν! P.S δεν θα εβαζα τα λαδια της ford τα formula f 5w30 αλλα ψιλοτσινισαν λογω πρωτου service...προς το παρον,εβαλα αυτα και στο επομενο βαζω κανονικα ο,τι θελω ;) !
 

GiannakissXs

Member
Jan 5, 2012
145
0
0
33
κ ενα 1,4 που εκανε σερβισ διπλα ειχε το ιδιο προβλημα...αλλα στο δευτερο σερβισ!τι να πω!
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
GiannakissXs said:
1o service λοιπον σημερα ο φιεσταρος...αν κ 8μηνητικος,κλεισαμε 20.000 ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ χιλιομετρα :p ! 110 ευρω στον σφακιανακη στην μεταμορφωση!oλα κομπλε,πολυ καλη εξυπηρετηση...μοναδικο μειον,οσον αφορα το αμαξι,οτι εχανε μια τσιμουχα κ ειχε πιτσιλισει λιγο βαλβολινες!αλλα ειναι μεσα στην εγγυηση!τσεκαρετε το κ εσεις γιατι δεν ημουν ο πρωτος μου ειπαν! P.S δεν θα εβαζα τα λαδια της ford τα formula f 5w30 αλλα ψιλοτσινισαν λογω πρωτου service...προς το παρον,εβαλα αυτα και στο επομενο βαζω κανονικα ο,τι θελω ;) !
Δεν είχες ξανά αλλάξει τα λάδια σου?? Είναι αυτά που είχες από τότε που το έστρωνες?
 

manager

Member
Σεπτ. 8, 2011
209
0
16
37
λοιπον εφτασε η ωρα να κανω και εγω το 1ο μου service και σημερα εσκασε τηλ απο σφακιανακη για να με <<καπαρωσουν>> για ραντεβου. μου ειπαν 130 ευρω και δωρο καθαρισμος aircondition... με αυτα που διαβασα στα post οι τιμες κοιμαινονται απο 90 μεχρι 110..μα ειναι δυνατον να υπαρχει κριση και να λενε τετοιες τιμες???? παιδια please πειτε μου σε ποιες αντιπροσωποιες πηγατε για να συγκρινω
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Αντώνη καταρχήν σου είπαν τι περιλαμβάνει το service και αν τα λεφτά που σου είπαν είναι με τα ανταλλακτικά?
 

manager

Member
Σεπτ. 8, 2011
209
0
16
37
δεν ρωτησα γιατι εκεινη την ωρα που με πηραν τηλ. ημουν στην δουλεια..αλλα και παλι και τα ανταλλακτικα να ειναι μεσα και παλι ακριβα ειναι!
 

Addicted

New member
Feb 12, 2011
74
0
6
Καλησπέρα!Ακριβώς τα ίδια με τον από πάνω φίλο,με πήραν σήμερα από την αντιπροσωπεία που το πήρα,ήμουν δουλειά και βιαστικά μου είπαν 130 ευρώ για το πρώτο σέρβις...δεν ξέρω αν είναι πολλά ή λίγα,αλλά μου φάνηκαν αρκετά.Επίσης,να πω ότι αυτό με την εγγύηση που πρέπει ντε κ καλά να το κάνεις σε επίσημο μου φαίνεται μούφα,δλδ αν το κάνω σε οποιοδήποτε εξουσιοδοτημένο(κανονικά έχω ακούσει ότι έχει βγει κοινοτική οδηγία ότι δε χάνεται εγγύηση και μη εξουσιοδοτημένο να είναι,αρκεί να έχει βέβαια άδεια λειτουργίας ως συνεργείο και να έχεις την απόδειξη,αλλά στην ελλάδα είμαστε και δε θα το ψάξω τόσο πολύ),χάνω την εγγύηση???έλεος κ ήμαρτον μαζί...παρακαλώ τα φώτα σας,έχω δέκα μέρες περιθώριο!!
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Ρε παιδια τα εχουμε ξαναπει αυτα.

Addicted said:
Επίσης,να πω ότι αυτό με την εγγύηση που πρέπει ντε κ καλά να το κάνεις σε επίσημο μου φαίνεται μούφα,δλδ αν το κάνω σε οποιοδήποτε εξουσιοδοτημένο(κανονικά έχω ακούσει ότι έχει βγει κοινοτική οδηγία ότι δε χάνεται εγγύηση και μη εξουσιοδοτημένο να είναι,αρκεί να έχει βέβαια άδεια λειτουργίας ως συνεργείο και να έχεις την απόδειξη,αλλά στην ελλάδα είμαστε και δε θα το ψάξω τόσο πολύ),χάνω την εγγύηση???

Οχι δεν την χανεις.Και αυτο που λες ισχυει,μπορεις να το κανεις οπου θες αρκει να τηρησεις αυτα που εχεις γραψει.
Το καλυτερο που μπορειτε να κανετε ειναι να ρωτησετε τι περιλαμβανει το service και ποσο κοστιζουν τα ανταλλακτικα και η εργασια ξεχωριστα.Μετα για τα ιδια ρωτηστε και αλλου ποσο παει η εργασια και τα ανταλλακτικα αγοραστε τα μονοι σας.
 

Addicted

New member
Feb 12, 2011
74
0
6
Καλώς..Με βλέπω να ρωτάω σε ένα εξουσιοδοτημένο της Ford στη γειτονιά μου για το οποίο έχω ακούσει καλά λόγια κι αν μου πει μέχρι 100-110 να το πάω εδώ,ειδάλλως θα το πάω στην αντιπροσωπεία..εννοείται θα διευκρινήσω και το πόσο πάνε τα ανταλλακτικά και πόσο η εργασία ξεχωριστά για να συγκρίνω(αν και λένε ό,τι τους κατέβει,φοβάμαι,τεσπα).Ευχαριστώ!
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
Παιδια τα ανταλλακτικα για το πρωτο σερβις συνηθως ειναι φιλτρο αερα,λαδιου,καμπινας κ λαδια!αγορα απ εξω στιχιζουν γυρω στα 60 ευρω. η αντιπροσωπεια τα δινει γυρω στα 90ευρω!
 

vasilisfiesta

Hero Member
Nov 13, 2010
1,027
0
0
35
Εμενα για πρωτο σερβις μου πηραν 98 ευρω(πριν 2μιση χρονια)στο Χαλβαντζη-Βασιλειου στις 3 γεφυρες..ρωτηστε και εκει παιδια..
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
εμενα το πρωτο σερβις μου πηγε γυρω στα 110 ευρω μαζι με καρτα καυσεριων και με δικα μου ανταλλακτικα(λαδι castrol ομως)!
 

GiannakissXs

Member
Jan 5, 2012
145
0
0
33
παιδια ο σφακιανακης απ'οσο ξερω απο μενα κανει καποιες εκπτωσεις καθε φορα!ειχα εκπτωση 17 ευρω για το πρωτο σερβις,και εχω τωρα αλλα 22 για οποιαδηποτε αλλη επισκεψη-επισκευη-σερβισ κτλ!δεν ειναι τπτ αυτη η εκπτωση σιγουρα,αλλα μην σασ κανει εντυπωση αν απο 130 πληρωσετε τελικα 110!γτ και σε μενα ετσι εγινε! να η διαφορα ;)
 

manager

Member
Σεπτ. 8, 2011
209
0
16
37
Σημερα το πρωι πηγα για 1ο service τον φιεσταρο..πηγα στην FORD ΕΛΦΟΡ (ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ-ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ)

κρατησε 35 λεπτα και τελικο κοστος 95 ευρω μαζι με καρτα καυσαεριου

εργασια 37,55 (με καρτα) +58,34 τα λαδια, φιλτρα κτλπ.

Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι ο τεχνικος απο μονος του μου εδωσε το κουτι με το λαδι που περισεψε. (γιατι εχω ακουσει οτι ορισμενα αλλα συνεργεια το κρατανε για καβατζα στον επομενο)

Επισης να πω οτι σε αλλα 2 αντιπροσωπειες που ρωτησα για service μου ειπαν 140 ευρω  :mad: ..και οταν τους ειπα για εκπτωση μου ειπαν ουτε ευρω παρακατω...
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread