Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

m@kro

Original poster
Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
44
Βόλος
περαστικα ρε Βαγγελη εσυ νασαι καλα. και παλι καλα που δεν την εφαγε κανεις σε κανα μπαρμπριζ ή σε κανα κεφαλη
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
28
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
μιας και την γλυτωσα εγω την πετρα απο το παρμπριζ αφου ειμουν πισω απο τον βαγγελη(δεν θελω σχολια) προχτες εκανα οπισθεν...βαραγαν τα parking rantar μπιπ-μπιπ-μπιπ-μπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιπ-ΜΠΑΜ!!!!δεν ξερω γιατι αλλα ενω το ακουσα το ποδι δεν εδωσε πιεση στο φρενο....

Αποτελεσμα:σπασμενος ο ανακλαστιρας(ευτηχως οχι αυτο που εχει και το φως ομιχλης) μια μικρη γρατζουνια στο προφιλακτιρα και αλλη μια γρατζουνια στο φαναρι ευτιχως στο διαφανο σημειο που ειναι το φως της οπισθεν και παλι δεν πολυφαινετα!!
 

Sweet_Squeeze

Hero Member
May 26, 2010
3,017
0
0
38
Αθήνα
nos7 said:
δεν ξερω γιατι αλλα ενω το ακουσα το ποδι δεν εδωσε πιεση στο φρενο....

Αυτο το έχω πάθει κι εγώ μια φορά...όταν το είχα πρωτοπάρει βέβαια.
Αμάν βρε Μιχάλη...το έχεις σακατέψει το αμαξάκι....δεν το λυπάσαι?
 

m@kro

Original poster
Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
44
Βόλος
αρε μιχαλακι δεν πειραζει εσυ να σαι καλα
 

dionpapad

Pro Member
Oct 1, 2010
373
0
0
ΠΑΤΡΑ
Μιχάλη μη σκας εσύ να είσαι καλά!!! :)
Για πίσω προφυλακτήρα μη στενοχωριέσαι τόσο, γιατί πάντα κάτι γίνεται και κάποιος θα κολλήσει πίσω και θα τη φτιάξεις τσάμπα τη ζημιά. Με το παλιό αμάξι μόνο πέρυσι 2 φορές κόλλησαν στον πίσω προφυλακτήρα και έβαζα τσάμπα καινούργιο κάθε φορά.

Με το Fiesta πάλι 2 φορές το έγδαραν κάποιοι ατζαμήδες όταν ήταν παρκαρισμένο συμμετρικά στις έξω γωνίες του πίσω προφυλακτήρα. Ευτυχώς που δεν το έφτιαξα αμέσως γιατί μετά από λίγο καιρό στα φανάρια κάποιος με ένα Matrix δε πρόλαβε να φρενάρει και μου έκανε πάλι ζημιά. Το έβαψα λοιπόν στη αντιπροσωπεία άλλαξα και τραβέρσα γιατί είχε στραβώσει και είναι πάλι του κουτιού.

Αυτά όμως δυστυχώς συμβαίνουν...
 

Sweet_Squeeze

Hero Member
May 26, 2010
3,017
0
0
38
Αθήνα
southern said:
της ποπης...χαχαχαχ

Το δικό μου έγινε σαν του Μιχάλη.
Χτύπαγε και ήταν σαν να μην το ακούω, ευτυχώς δεν είχα ζημια...ο πίσω δεν ξέρω,δεν βγήκα να δω. χαχαχα
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Ας γραψω κι εγω τον πονο μου αλλα δεν ξερω απο που να αρχισω...!!!απογευμα λοιπον μου ειπε η μανα μου να παω να φερω κατι απο το μπαλκονι,κι ετσι οπως βγαινω ριχνω μια ματια στο καμαρι μου να το θαυμασω...ομως παρατηρησα μια ασπριλα κατω απο το φαναρι....στην αρχη νομιζα οτι ηταν σκια αλλα μετα που κατεβηκα κατω αντικρισα ενα μεγαλο ακουμπισμα στον προφυλακτηρα απο ασπρο η ασημι αμαξι...δεν φαινοταν καλα γιατι ηταν σκοταδι...και μη ρωτησετε...χαρτακι δεν υπηρχε πανω...!!!!περνω το αμαξι,παω να παρω την κοπελια να παμε για ενα καφε να ηρεμησω,και την ωρα που πηγαινα προς το σπιτι της να την παρω και περνοντας μπροστα απο μια παιδικη χαρα ακουω ενα καλο μπαμ
Και βλεπω μια μπαλα να εξφενδονιζεται...:) απο ολη αυτη την ιστορια κονομησα και μια γιγαντια γδαρσιματια στο καπο και ηρεμησα...το παιδακι ηταν 15 χρονων και δεν του ειπα τιποτα...εξ αλλου ολοι περασαμε απο την ηλικια αυτη....περαστικα μου λοιπον και να μαι καλα....πιστευω να μην γυρισω καμια μερα και να δω κανα καμμενο fiesta  να με περιμενει....πραγματικα απογοητευτηκα...μεσα σε ενα μηνα μου εχουν κανει ζημια 3 φορες...!!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Bill

Rookie
Feb 10, 2011
23
0
0
athens
ηρεμησε φιλε δν ειναι τπτ αυτα...δηστυχως συμβαινουν αυτα αμα δν εχεις παρκινγκ....εμενα να φανταστεις μια φορα με κοπανισε ενας κ εφυγε κ μ εκανε ζημια ενω ημουν παρκαρισμενος..
 

BLUE-WHITE

Pro Member
May 12, 2010
447
0
0
Athens
E και του Vouts το ιδιο του εκαναν...Η ζημια στον προφυλακτηρα ειναι μεγαλη φιλε?Η γδαρσιματια δεν φτιαχνεται με καμια γυαλιστικη αλοιφη?Απο μπαλα ειναι, αρα δεν θα ειναι βαθια και λογικα θα φτιαχνεται...
 

aligatoras

New member
παιδια και γκαραζ να εχεις.......εγω κατω απο το σπιτι μου εχο ιδιοτικο παρκιν,πριν κανενενα μηνα,ερχομαι παρκαρω και ανεβενο σπιτι γτ ειχα ξεχασει το κινητο μου.ποση ωρα να ανεωεισ στον πρωτο να παρω το κινιτο και να ξανακατεβω.....ηταν ειδη πολυ αργα.....ο απο πανω εβγαλε βολτα τα παιδια του..και επαιζαν μπαλα....παει το πισο αριστερο τζαμι του φιεστα.......(κερδισα ομως μια μπαλα μολτεν)
 

WOLF

Hero Member
May 10, 2010
1,561
0
0
49
Κορυδαλλος
Περατικα Δημήτρη ΕΣΥ να είσαι Καλά και όλα τα αλλα γίνονται.Με μια Καλή αλοιφη η σε ένα πλυντήριο που κάνει γυαλισματα αυτοκίνητο θα φύγει κατα πολυ το πρόβλημα αν δεν σου έχει φύγει το χρωμα...  :(
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Απ οτι ειδα στον προφυλακτηρα εχει φυγει σε καποια σημεια το χρωμα...Εχτες το βραδυ αυτο μπορεσα να διακρινω...Στο χτυπημα της μπαλας δυστιχως οπως το ψιλαφισα καταλαβα οτι εχει ενα μικρο "σκαλακι" και δεν μ αρεσει καθολου αυτο...Το θεμα ειναι οτι απο τον Δεκεμβρη μεχρι τωρα με εχουν χτυπησει 4 φορες με τον ιδιο τροπο...Εξορκσμο θα παω να κανω...
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Καποιος ασχετος (για να μην πω τπτ αλλο) ξεπαρκαρε προχθες και μου εσπασε το πλαστικο κατω δεξια στον προφυλακτηρα (οχι το φως ομιχλης το αλλο)! Ευτυχως δεν εχει γραντζουνιστει ο προφυλακτηρας! Η ζημια βγηκε μολις 16 Ε. Παλι καλα....
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Μαλλον εχουμε πηξει απο μ...κες στην Ελλαδα...Μαλλον την περιουσια την εχουν γραμμενη...Και οκ ρε φιλε...Εσενα στα αντερα σου για το αμαξι σου..Καντο οτι θες...Τον αλλον που χτυπας τον ρωτας αν εχει να πληρωσει την ζημια????Και στο κατω κατω την βλαμμενη την ασφαλεια για τετοια την εχεις...ΤΙ να πω...Περαστικα σου κι εσενα...
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
28
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
περαστικα σας παιδια..οπως και να το κανουμε ειναι μια περιουσια στον δρομο και αυτα συμβαινουν...οπως ειπε και ο Μανος εσεις να εισαστε καλα παιδια!!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread