Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Focusman

Pro Member
May 26, 2010
577
0
16
32
Περιστερι
Εχω μπει στον πειρασμο να παω να παρω Philips Crystal Vision H7 για τα μεσαια. Για τα πορειας τι να παρω? Τα Η11?? (Μη βαρατε! Φανταζομαι επειδη το νουμερο ειναι μεγαλυτερο θα πηγαινει και στη μεγαλυτερη σκαλα :p )
 

Focusman

Pro Member
May 26, 2010
577
0
16
32
Περιστερι
Εβαλα απο την Παρασκευη τις Crystal Vision στα μεσαια... Χθες βραδυ στην Εγνατια, μπορω να πω οτι ειδα διαφορα και δε χρειαστηκε να αναψω πολλες φορες τα φωτα πορειας. Τωρα μενει να δω πως θα βαλω τις Crystal Vision και στα πορειας...
 

Garbakos

Member
Aug 8, 2012
133
0
0
34
Αθήνα
Focusman said:
Εβαλα απο την Παρασκευη τις Crystal Vision στα μεσαια... Χθες βραδυ στην Εγνατια, μπορω να πω οτι ειδα διαφορα και δε χρειαστηκε να αναψω πολλες φορες τα φωτα πορειας. Τωρα μενει να δω πως θα βαλω τις Crystal Vision και στα πορειας...

Ποσο πληρωσες για τις Crystal?
Για μενα γνωμη μου να παρεις ενα κιτ ξενον με 40 ευρω και 2 χρονια εγγυηση και θα εισαι μια χαρα.
Δεν νομιζω να διαφερει κατα πολυ αυτη η τιμη απο αυτη που πληρωσες για τις απλες λαμπες και η διαφορα ειναι τεραστια..
 

Focusman

Pro Member
May 26, 2010
577
0
16
32
Περιστερι
42 Ευρω ειχα πληρωσει Garbakos!! H1 και Η7. Μπορει να ειναι τεραστια διαφορα αλλα δεν με τρελαινουν τα κιτ ξενον!! :)

Λοιπον σημερα που βρηκα χρονο, εβαλα τις crystal vision και στα πορειας. Εντυπωσεις θα σας πω το βραδυ που θα τις δοκιμασω... Ωστοσο ξανακοιταξα λιγο μια λαμπα Η7 που δεν την ειχα βαλει σωστα στο φαναρι και απο καπου βρεθηκε να αιωρειται ενα μαυρο καλωδιο. Ελεγξα να δω μηπως καποια λαμπα δεν αναβε (μηπως χαλασα τη συνδεσμολογια) αλλα ολες λειτουργουσαν κανονικα. Τι παιζει??
 

VASSOS

Pro Member
Aug 2, 2012
560
0
16
49
marousi
τις φοραω και γω τις ιδιες λαμπες εδω και 1 χρονο!ειμαι πολυ ικανοποιημενος,εχει ενα πολυ ωραιο φασμα φωτινοτητας και ευκρινειας στο δρομο!ειναι λιγο ακριβες στη τιμη!ειναι και ευκολη λυση προκειμενου να τοποθετησεις κιτ ξενον.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Αν ανάβουν όλα τα φώτα, τι να πω... Τα μεγάλα (προβολείς) δουλεύουν; Το καλώδιο είναι σκέτο ή έχει κάποια φύσα (σύνδεσμο) στην άκρη του;
 

BillMk7

Pro Member
Feb 2, 2011
600
4
18
36
Πειραιάς (Καλλίπολη)
εγώ έχω κατά νου, να αλλάξω την εγροστασιακή λάμπα H7 55w με τις philips Diamond vision στη μεσαία σκάλα...26 ευρώ το ζευγάρι... αλλά θα έχει ικανοποιητική διαφορά στο φάσμα του φωτισμού ή να προτιμήσω τις philips Crystal Vision κι εγώ?
 

tzimo

New member
Nov 11, 2013
85
0
0
38
Αθήνα
Παιδια μπορειτε να προτεινετε καποια ξενον για τα προβολακια? μονο απο e-bay μπορω να βρω?
 

BillMk7

Pro Member
Feb 2, 2011
600
4
18
36
Πειραιάς (Καλλίπολη)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NwvM7VLcKNk[/youtube] δείχνει να έχει διαφορά.... καλό!!! ;)

αλλά από θερμοκρασία ειναι 5000k και φοβάμαι μήπως τυφλώνει πολύ τους απέναντι...μην έχουμε πρόβλημα και με το ΚΤΕΟ... είναι νόμιμα?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Μην ανησυχείς, δε θα τυφλώνεις κανέναν, αλλά ούτε κι εσύ θα βλέπεις όπως έβλεπες. Για μένα καλό είναι να προτιμήσεις τις X-treme Vision αν σου κάηκαν οι εργοστασιακές, αλλιώς να αφήσεις αυτές που έχεις.
 

BillMk7

Pro Member
Feb 2, 2011
600
4
18
36
Πειραιάς (Καλλίπολη)
βασικά μου έχει καεί η αριστερά...  :( οπότε πρέπει να τις αλλάξω και τις δύο... Κώστα,τι εννοείς ότι δεν θα βλέπω κι εγώ όπως έβλεπα?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Aπό προσωπική εμπειρία, η ένταση του φωτός είναι χαμηλότερη οπότε δε θα φωτίζουν τόσο καλά στο δρόμο (είναι μόνο για εφέ αφού έχουν πιο λευκό-μπλε χρώμα).
 

BillMk7

Pro Member
Feb 2, 2011
600
4
18
36
Πειραιάς (Καλλίπολη)
Κατάλαβα....  :) Ευχαριστώ πολύ!!! Θα πάω σε ένα μαγαζί που έχω δει ότι έχει όλες τις philips το απόγευμα και θα τα δω και από κοντά... όντως από ότι είδα σε ένα βίντεο, οι extreme vision έχουν πολύ μεγάλο φάσμα φωτός....  ;D
 

BillMk7

Pro Member
Feb 2, 2011
600
4
18
36
Πειραιάς (Καλλίπολη)
Λοιπόν, πήγα στο μαγαζί με τις λάμπες Philips... μου έδειξε τις παρακάτω με την σειρά που θα αναφέρω λόγο φωτεινότητας...

1.Blue vision (κανονική φωτεινότητα)
2.Crystal Vision (πολύ καλή φωτεινότητα)
3.Diamond Vision (πολύ μεγάλη φωτεινότητα)
4.Extreme Vision (κάνουν τη νύχτα - μέρα)

Οι Diamond Vision και οι Extreme Vision φαίνονται πολύ δυνατές για απλές λάμπες H7... :p
 

NickMrg

Pro Member
Jul 23, 2013
360
0
0
36
Τις extreme τις είχα πάρει πέρυσι το καλοκαίρι 30€. Απ'ότι βλέπω τόσο κάνουν και τώρα...

http://www.kris-karras.gr/philips-x-treme-vision-100-h7.html
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread