Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

fazeRmk7

New member
Σεπτ. 29, 2013
64
0
6
Ksanthi
Μοντέλο
MK8
ρε παιδια η μεμβρανη της 3Μ ειναι πιο σκουρα απ την αντιστοιχη της llumar?
 

leonidas_

New member
Dec 25, 2014
73
0
6
Εδώ το ΦΕΚ για τα φιμέ
https://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CB8QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.yme.gr%2Fgetfile.php%3Fid%3D1584&ei=xIgRVauSNI7Yasr8gIAE&usg=AFQjCNHVdcIxzmT_aseqC5Sg6W0jCoYd-Q&sig2=hgKR7KlNoXhKJWmrSzbLog&bvm=bv.89184060,d.d2s&cad=rja
 

diam84

New member
Dec 7, 2013
69
0
0
Για μεμβρανες εδώ κοντά νέα Σμύρνη έχει να προτείνει κάνεις
 

ntinosch93

New member
Jun 24, 2015
79
0
6
30
Αθηνα
Καλησπερα και απο εμενα. Θελω σχετικα επειγοντος την βοηθεια σας οσον αφορα εναν προβληματισμο\σκεψη μου. θελω να βαλω φιμε μεμβρανη στα πισω φαναρια, αλλα δεν προτιμω να δωσω 40-50Ε για να μου τα βαλουν εφοσον μπορω και εγω. που θα μπορουσα να βρω αυτην την ειδικη μεμβρανη? γιατι απο την κανονικη για τα τζαμια πηρα και δεν κανει!
Σας ευχαριστω εκ των προτερων!
 

ilias710

Member
Oct 27, 2014
266
0
0
27
Περιστέρι
θέλω να βάλω φιμέ μεμβράνες στο φιεστάκι μου, θέλω να βάλω σε όλα τα τζάμια εκτός του μπροστινού, έχει κανείς να μου προτείνει τι ποσοστό να βάλω για να συνδιάζει και ομορφία και να μην έχω θέμα με αστυνομίες (γνωρίζει κανείς τι γίνετε άμα σε γράψουν για φιμε?)
 

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
για εμένα βάλε 30 ή 35 . πιο σκούρο θα σε κουράζει και δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να σκουρύνει τόσο.
όλα τα μαγαζιά που βάζουν έχουν δήγματα και σε κομματάκια για να τα δεις πάνω στα τζάμια σου, αλλά και σε τζάμια.
από εταιρία σε εταιρία διαφέρει το χρώμα αλλά είναι μικρή η διαφορά. για τι εταιρία σκέφτεσαι?
Νομικά δεν έχω ιδέα τι παίζει αλλά μην το παρακάνεις και εσύ τόσο γιατί δεν είναι μόνο η τροχαία αλλά και ΚΤΕΟ και ασφαλιστική.

δες και αυτό....

http://llumar.gr/car_simulator
 

ilias710

Member
Oct 27, 2014
266
0
0
27
Περιστέρι
εχω βρει μια προσφορά απο την madico και θα παω μεσα στον μήνα να δώ τι παίζει με αποχρώσεις και την νομοθεσία γιατί θελω και εμφανιση και να μην εχω μπλεξιματα
 

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
όταν σου τα βάζουν σου δίνουν χαρτί ότι είναι νόμιμα ... εκτός και αν δεν είναι. καλύτερα να δεις αν θα σου αρέσει η απόχρωση  βραδύ , όχι μέρα.
 

ilias710

Member
Oct 27, 2014
266
0
0
27
Περιστέρι
Σήμερα τοποθετήθηκαν φιμέ μεμβράνες της madico η πιο σκούρα απόχρωση ιδού το αποτέλεσμα!!


Το καλύτερο δώρο γενεθλίων,απο τον καλύτερο άνθρωπο redface  ;D biggrin biggrin biggrin
 

cRis

Member
Jun 16, 2013
260
0
16
ilias710 said:
Το καλύτερο δώρο γενεθλίων,απο τον καλύτερο άνθρωπο redface  ;D biggrin biggrin biggrin

Ο πατέρας σου;;;;

Μεγειές! Κάνει φοβερή αντίθεση το άσπρο με το μαύρο..

Ένα αλουμινένιο ζαντικό θες και μόνο trend δεν θα ναι το φιεστάκι σου!  ok234 ok234 ok234
 

diam84

New member
Dec 7, 2013
69
0
0
Περίπου πόσες μέρες θέλει για να στεγνωσουν. Έχω βάλει πριν 4 μέρες στο παρμπριζ του fiesta και ακόμα έχει κάποια παραμόρφωση σαν υγρασία. Μάρκα madico.
 

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
Εγώ το είχα πάει πρωί και το πήρα μεσημέρι .
Δεν έχω πολύ εμπειρία στο θέμα αλλά αν σου έχει κάνει φουσκάλες απο υγρασία και σκουπιδάκια είναι μπελάς.
 

ilias710

Member
Oct 27, 2014
266
0
0
27
Περιστέρι
cRis said:
Ο πατέρας σου;;;;

Μεγειές! Κάνει φοβερή αντίθεση το άσπρο με το μαύρο..

Ένα αλουμινένιο ζαντικό θες και μόνο trend δεν θα ναι το φιεστάκι σου!  ok234 ok234 ok234
τωρα το ειδα :p οχι η κοπελα μου :D

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1453534436[/time]
diam84 said:
Περίπου πόσες μέρες θέλει για να στεγνωσουν. Έχω βάλει πριν 4 μέρες στο παρμπριζ του fiesta και ακόμα έχει κάποια παραμόρφωση σαν υγρασία. Μάρκα madico.
εγω που εβαλα madico ηθελαν μια μερα ακριβως δηλαδη μια μερα χωρις να ανοιγοκλεισω τα παραθυρα και ουτε να βαλω το θερμεμενομενο πισω παμπριζ
 

HuxFluX

Rookie
Nov 22, 2015
11
0
0
Στο φιεστα μου εχω απο το εργοστασιο φιμε πισω τζαμια. Οπως καταλαβαινετε με τρωει να κανω φιμε και τα μπροστα, αλλα για να μην καταληξω σε cult καταστασεις, εχοντας τις 50 αποχρωσεις του γκρι στο φιεστα μου, θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει τροπος να βρω ποιες μεμβρανες ταιριαζουν ακριβως με το εργοστασιακο φιμε.
 

Fiestaris

Hero Member
Mar 14, 2016
986
1
18
45
ΑΘΗΝΑ
Αν και τώρα το διαβάζω διότι με ενδιαφέρει και εμένα, ρώτησα σε κατάστημα τοπικό που είχα τοποθετήσει στο παλιό μου Fiesta μεμβράνες 3Μ (και που η δουλειά ήταν εξαιρετική) και μου είπε ότι μπορεί κανείς να βρει απόχρωση που να ταιριάζει, επομένως σύντομα θα περάσω από εκεί.
Παρόλα αυτά, αρχικά στο μυαλό μου σκεφτόμουν ότι στη χειρότερη περίπτωση (τελικά δε χρειάζεται) ας βάλει κάποιος μεμβράνη και στα πίσω (παρόλο που έχουν) ώστε να πετύχει το πόσο σκούρο είναι σε όλα (αρκεί φυσικά αυτό που θα βάλει να είναι πιο σκούρο από τα ήδη σκούρα κρύσταλλα).
 

Fiestaris

Hero Member
Mar 14, 2016
986
1
18
45
ΑΘΗΝΑ
Τελικά, το πίσω κρύσταλλο είναι αρκετά σκοτεινό και για να πετύχει κανείς το ίδιο αποτέλεσμα, χρειάζεται να βάλει επίσης αρκετά σκούρο και στα μπροστινά όπου μετά βεβαίωση απο τον εγκαταστάτη δεν παίρνεις παρά το κυκλοφορείς με δική σου ευθύνη. Άρα μάλλον κανείς πρέπει να βάλει λιιιίγο πιο φωτεινά μπροστά και άρα θα υπάρχει μια μικρή διαφορά (CS35 από την 3Μ μου πρότειναν). Θα τοποθετήσω σύντομα και θα δείξω φώτο. Ελπίζω σε μικρή διαφορά φωτεινότητας.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread