Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

kostg

Original poster
Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
proedros said:
και σε εμας γιατι δεν την δειχνεις?

μυστικο του κρατους ειναι?  :p

Τι να σας δείξω ρε παιδιά; Μια δυναμομέτρηση με 2 άλογα παραπάνω; Κλάιν μάιν, σιγά τ' αυγά. Έβγαλα τους πνίχτες και περνάω ferrari τώρα  qq

Nick said:
Καλο μου ακουγεται αυτο....μα καλα εσεις καθε 2 και λιγο τα βαζετε στο δυναμομετρο?δεν ειναι λιγα λεφτα...ποσο μαλλον για μια μαλακιτσα που εβγαλες,ευχαριστω παντος για την ενημερωση αν ολα πανε καλα θα το βγαλω σημερα πριν παω Ολυμπιακο.

Δεν είναι ακριβώς έτσι, το συνδύασα και με άλλα πράγματα εκείνη την ημέρα το δυναμόμετρο, έτσι κι αλλιώς θα πήγαινα...

spithas said:
τον θαλαμο που βρισκεται πριν την εξοδο για την πεταλουδα πως τον κλεινουμε?

Δεν πρέπει να τον κλείσεις αυτό το θάλαμο. Για να τον παρακάμψεις πρέπει να τον "σπάσεις" οπότε κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει.
 

Nick

Member
May 17, 2011
107
0
0
Ααααα.....τον εβγαλα και εγω τον πνυχτη.....κανει οντως πιο πολυ θορυβο....κατι αλλο τωρα...ποσο περνουν τα δυναμομετρα?
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
δεν αξιζει να πας dyno επειδη εβγαλες τον πνιχτη για να δεις τι πηρες,τσαμπα τα λ7.

o kostg εχει και αλλες μετατροπες και δοκιμαζει συνδιασμους

οσο για δυναμομετρησεις μπορεις να πας στην ΤΑΤ οπου εχει και
προσφορα το club μας με την επιδειξη της καρτας μελους και κοστος
στα 40Ε.
 

kostg

Original poster
Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Xαχαχααα!! Δεν περιμένεις να κάνεις και καμιά άλλη μετατροπή και να πας μια και καλή να το μετρήσεις;
Για δυναμόμετρο δες εκεί που σου πρότεινε ο proedros.
 

Nick

Member
May 17, 2011
107
0
0
Δεν προκειται να παω φυσικα για εναν πνιχτη...ηθελα να ξερω πανω κατω ποσο παιζουν...επισης δεν εχω καρτα μελους.
 

billz

Member
Oct 13, 2010
226
0
0
PATRA
Τον πνιχτη απλα τον ξεκουμπωνεις κ βγαινει ε?οι αυλακωσεις παλι μενουν ομως!δν γινεται καπως να φραχτουνε?αν δν βαριεμε το απογευμα θα τον βγαλω κ γω!  ;D
 

kostg

Original poster
Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Ναι, ξεκουμπώνει και βγαίνει. Μένουν οι μισές (και λιγότερο) αυλακώσεις  ;)
 

billz

Member
Oct 13, 2010
226
0
0
PATRA
μολις εβγαλα τον πνιχτη!με φαινεται οτι αρπαζει λιγο πιο γρηγορα κ ροπατα αλλα κανει που κ που κατι ελαχιστα ψιλομπερδεματα!ισως χρειαστει adaptatio για λιγο!1η 2α ανοιξα δν ειχα χρονο!για τον ηχο δν μπορω να εχω ακομα αποψη!αυτα!  ;D
 

kostg

Original poster
Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Τι εννοείς με τη λέξη μπερδέματα; Μήπως ακούς σκασιματάκια;
 

billz

Member
Oct 13, 2010
226
0
0
PATRA
τσουζ σαν να κομπιαζει ελαχιστα ομως κ μετα να ξαναδινει!ετσι μ εκανε κ οταν αλαξα απο χοανη σε φιλτροκουτι!η οταν αλλαζεις μπαταρια...κλπ κλπ κλπ ;D
 

billz

Member
Oct 13, 2010
226
0
0
PATRA
Μετα απο 4 μερες ακινησιας κ αφου ανοιξα το φιλτροκουτι για να βγαλω τον πνιχτη καθαρησα και το φιλτρο(ΚΝ)το οποιο ειχε να κα8αρυστει 1μισι χρονο κ ειχε πιασει μια μαυρη μακα κ αμα το εβαζες κατω απο φως δν εβλεπες απο μεσα!το περασα κ με χοανολαδο.σημερα που πηρα το αyτοκινητο κ το ανοιξα λιγο περα οτι δν εχει καμια σχεση με πριν κανει ενα δυνατο τραβηγμα απο τισ 4300περιπου κ κοριφονετε στο φασμα απο 5000 μεχρι 6000rpm!!!  :eek: ολα αυτα υπο την μεσημεριανη ζεστη!να σημειωσω οτι εχω και πεσμενη μπαταρια με οτι αυτο σηνεπαγετε!για δες τι κανει ενας κα8αρισμος φιλτρου!  ;D
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
εμενα με πεσμενη μπαταρια κοφτιαζε στις 5800....

offtopic μεν αλλα συμαντικο
 

kostg

Original poster
Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
billz said:
...ολα αυτα υπο την μεσημεριανη ζεστη!να σημειωσω οτι εχω και πεσμενη μπαταρια με οτι αυτο σηνεπαγετε!για δες τι κανει ενας κα8αρισμος φιλτρου!  ;D

Αλίμονο, λογικό είναι.
 

billz

Member
Oct 13, 2010
226
0
0
PATRA
πιστευω θα καιει κ λιγο λιγοτερο τωρα λογικα....αφου το κοιταζα κ απορουσα πως επερνε αερα!  ::)
 

Crazy

Hero Member
Vip Team
Jul 8, 2010
1,568
8
38
38
Οπου υπαρχει στροφη....
Εγω έχω παρακάμψει τους πνιχτες βάζοντας έναν σωλήνα, όταν βρω χρονο θα βγάλω φωτο κ θα σας το δείξω.. Δν το ξερά ότι παίρνει πάντως 1-2 άλογα :p καλη φάση..
 

spithas

Member
Feb 6, 2011
162
0
0
και εγω προσπαθησα να το κανω ετσι που λες αλλα στενεβε πολυ η διοδος του αερα και το αφησα ετσι οπως ηταν.τι διαμετρο σωληνα εβαλες?
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
Crazy said:
Επειδή την έκανε την μοντα ο μηχανικός μου δν προσεξα, όταν το ανοίξω θα δω κ θα σου πω ;)
εχεις βαλει τη σωληνα να πηγαινει κατ ευθειαν στο φιλτρο?
η εχει ανοιξει νεα τρυπα κλεινοντας την εργοστασιακη?
 

vonz

Rookie
Mar 10, 2012
18
0
0
μακραν καλυτερο ηχο χωρις πνηχτες.. κ καλυτερη ροη αερα!!!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread