Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
ο διαχυτης πίσω ειναι ευκολος σχετικα να τον ντυσεις!το μπροστα ομως για να σου το ντυσουν θα σου παρουν λεφτα αρκετα νομιζω μιας και θα πρεπει να σου το ντυσουν την κάθε γραμμουλα για να φαινεται ωραιο!με το βαψιμο γινεται πιο γρηγορα η δουλεια και πιο μονιμα!
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Μαλλον ειναι αρκετα δυσκολο καθως εχεις πολλες γωνιες και κοψιματα αλλα δεν ξερω και κατα ποσο θα κρατησει στον χρονο.... ;) καλυτερα βαμμενο...
 

banned member

Hero Member
Jan 31, 2011
1,892
0
0
2020
Τα πλαστικά μου πήραν τον δρόμο τους για να γίνουν μαύρα γυαλιστερά!!
μερικές φώτο όπου και έχουν ξηλωθεί!!
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Αντε ρε Μαριε με το καλο!! Περιμενουμε φωτος και εντυπωσεις
 

banned member

Hero Member
Jan 31, 2011
1,892
0
0
2020
Τα πλαστικά βάφτηκαν!! μπροστά έχουν τοποθετηθεί από την παρασκευή και αύριο θα κλείσει και το πίσω μέρος όπου και θα τραβηχτούν φωτογραφίες!! ;D
 

m@kro

Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
44
Βόλος
πανέμορφο Μάριε να το χαίρεσαι.Αλλά όπως σου είπα και από κοντά τα προτιμούσα λεία τα πλαστικά.......
 

banned member

Hero Member
Jan 31, 2011
1,892
0
0
2020
Κι γω θα τα προτιμούσα λεία, αλλά θέλαν αρκετή παραπάνω δουλειά και περισσότερες μέρες  ::)
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Κάθε μέρα του το λέω Πάνο! Αυτός το χαβα του! Το αμάξι είναι πολυ ομορφο αλλα θα ήταν ακόμα ποιο ομορφο αν ήταν λεία! Το βράδυ μου λέει είναι σκέτη αλητια! Βγάλε άκρη εσύ με αυτό τον άνθρωπο!!!
 

m@kro

Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
44
Βόλος
:D :D :D :D :D :D δεν πειράζει μικρός είναι ακόμα.... θα μάθει..... tease tease tease
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Ομορφαινει οσο παει αυτο το αμαξι....Μπραβο Μαριε...keep tuning...Βεβαια απο κοντα πιστευω θα ναι πιο ωραιο...θα κανω μια γυρα απο το μαγαζι να το δω...
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Μάριε πολύ ωραία είναι,τα λεία θα τα προτιμούσα και εγώ
πες μας και μία τιμή,να πάρουμε μια ιδέα
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Ιακωβε αφού ξέρεις ότι εμείς του μαγαζιού δεν πληρώνουμε, και αν κάποια στιγμή χρειαστεί να δώσουμε κάτι θα είναι τα χρώματα! Τώρα για να σου πει μια εικονική τιμη!! Ο Ηλίας σαν μαγαζι είναι λίγο ακριβός, οπότε θα είμαστε κακό παράδειγμα σαν τιμη! Μιλάω πάντα φιλικά χωρίς να θέλω να θιξω κανέναν με τα λεγόμενα μου!!
 

manolo

Rookie
May 31, 2012
31
0
0
41
Maroysi
παιδια υπαρχει καπια ενοτητα που δειχνει πως βγαινουν τα αβαφα πλαστικα...θελω να τα βαψω...αλλα φοβαμε μην κανω καμια ζημια...ευχαριστω εκ των προτερων...
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Iσως αν ειναι ευκολο,μπορουν να μας πουν-εξηγησουν τα παιδια που τα εβγαλαν ποια ειναι η διαδικασια και τι να προσεξεις.
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Για σωστη δουλειά κ σίγουρη στο ξεκουμπωμα πρέπει να βγάλεις τους προφυλακτηρες! Και να ξέρετε ότι ο πίσω διαχυτης έχει και δυο πριτσινια απο κάτω για να βγει!
 

tabas

Pro Member
Feb 15, 2013
375
1
0
43
Είχα λίγο χρόνο το Σάββατο και ασχολήθηκα με το fiestaki.
Μιας και το μπροστά σήμα είχε αρχίσει να γίνεται χάλια(ξέφτισμα, ξεθώριασμα κλπ) είπα να το σουλουπώσω λιγάκι κάνοντας πειράματα.
Πέρασμα με ασετόν και αρκετή υπομονή μέχρι να μην μείνει τίποτα.
Βγάλσιμο το μασκάκι και βάψιμο μαύρο gloss μιας και τα πλαστικά έχουν ένα χρώμα γκρι σαν ξεβαμένα και δεν μου αρέσουν:


και φορεμένο:


Μιας και ήταν άχρωμο έτσι κατέληξε κάπως έτσι δοκιμαστικά....


Μάλλον θα μείνει.....
Απόψεις - σχόλια δεκτά!!!
Σύντομα θα βαφτούν και τα υπόλοιπα μπροστινά γκρι πλαστικά σε μαύρο gloss μιας και έχουν αντίθεση τώρα.
to be continued....
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
Ωραίο φιλε... ταιριάζει κιόλας με την έκδοση μιας και έχεις και αλλα nikel σημεία.

Η επομενη μου μόντα είναι να βάψω όσα περισσότερα πλαστικά μπορώ σε μαύρο γιατί βαρέθηκα να βλέπω αυτό το ξεβαμμένο γκρι.
Θα αρχίσω από τον διάχυτη πίσω και από την γρίλια
μπροστά.

Ορίστε σας είπα και τι θα κάνω :)
 

tabas

Pro Member
Feb 15, 2013
375
1
0
43
.....συνέχεια
ooops σε πρόλαβα Πάνο...
αφού περίσσεψε χρόνος ασχολήθηκα και με τον ποπό μας!
Κάπως έτσι ήταν όταν ξεκίνησα...



Ύστερα από λίγη ώρα αφού πλύθηκε και σκουπίστηκε καλά (έχει αλλάξει και ο φωτισμός της φωτό)...


1ο χέρι...



2ο χέρι no photo
3ο χέρι...


Ύστερα από 4χέρια βουαλά...


Μου αρέσει πάρα πολύ έτσι...
Σειρά έχει η εμπρός μάσκα κάτω από το σήμα.
Σχόλια-απόψεις απαραίτητα...
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread