Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

tabas

Pro Member
Feb 15, 2013
375
1
0
43
Να σου πω και μένα μου αρέσει περισσότερο η μόντα που έχουν κάνει κάποιοι που μπροστά βγάζουν το σήμα και "ισιώνουν" το καπό.
Μιας και το δικό μου είναι το titanium με τα νικελάκια δεν του πάει να είναι τόσο επιθετικό όσο το sport οπότε προτιμώ light επεμβάσεις για να μη γίνω κυριλέ κάγκουρας if you know what i mean...
 

Dark knight

Hero Member
tabas said:
Να σου πω και μένα μου αρέσει περισσότερο η μόντα που έχουν κάνει κάποιοι που μπροστά βγάζουν το σήμα και "ισιώνουν" το καπό.
Μιας και το δικό μου είναι το titanium με τα νικελάκια δεν του πάει να είναι τόσο επιθετικό όσο το sport οπότε προτιμώ light επεμβάσεις για να μη γίνω κυριλέ κάγκουρας if you know what i mean...

Μια χαρα ειναι το σηματακι σου.
Αστο οπως ειναι.
Ταιριαζει και με την εκδοση του fiesta σου!! ok234 ok234 ok234
 

thodoris

Pro Member
Jun 18, 2010
616
0
0
36
ΚΑΒΑΛΑ
Σήμερα βάφτηκαν τα άβαφα πλαστικά εκτός από το μπροστά που έχει την πινακίδα....Πραγματικά μεγάλη διαφορά στην εμφάνιση...Φωτογραφίες από βδομάδα....
 

tabas

Pro Member
Feb 15, 2013
375
1
0
43
Δεν ξέρω αν κολάει εδώ....
Έκατσα και έβαψα τα σίδερα από τους υαλοκαθαριστήρες(μπρος πίσω) μιας και είχαν αρχίσει να ξεθωριάζουν. Πανεύκολο και με τρομερό αποτέλεσμα....





Βάφτηκαν και τα ταμπούρα πίσω(βάζω αυτή γιατί δεν τράβηξα άλλη!!!):


Απλά καμία σχέση με πρίν...
 

leftko

Member
Dec 23, 2012
193
0
16
33
αν και εμενα δεν χρειαζονται βαψιμο ακομα. πως τα εβαψες?

οσο για τα ταμπουρα,δεν ξερω καν τι χρωμα ειναι απο εργοστασιο,εχω ξεχασει. εγω τα εχω βαψει ασημι και χανονται πισω απο την ζαντα. (παλια που ηταν μαυρα,αν θυμαμαι καλα, φαινοντουσαν περισσοτερο,νομιζω)

και ασχετο, αλλα μπραβο σου,πολυ καλοδιατηρημενο φαινεται το χρωμα.
υγ. μολις ειδα οτι εχεις ανεβασει και στα "περαστικα μου". παντως στη φωτο εγω το περασα για γυαλαδα το βαθουλωμα
 

tabas

Pro Member
Feb 15, 2013
375
1
0
43
Δεν ειναι τιποτα. Λυνεις τα σιδερακια(μια βιδα τα κραταει) και τα ξεκουμπωνεις. Τα ετριψα λιγο με σφουγγαρακι κουζινας και τα εβαψα 3-4 χερια με σπρευ μαυρο γυαλιστερο. Ευκολο,γρηγορο,αποτελεσματικο...
 

Πανος

Rookie
Dec 31, 2013
34
0
6
PanosWhite said:
Σήμερα έκατσα και έβαψα και εγώ την γρίλια μπροστά και τον διάχυτη πίσω και η επιλογή μου στο χρώμα ήτανε μαύρο mat ... ότι μαύρο έχω στο αμάξι είναι mat και δεν μου κολλάει το γυαλιστερό και έτσι διάλεξα αυτό , επίσης το look RS πάλι με το ίδιο spray το έχω κάνει.

Ορίστε οι photos αλλα λόγο  της όχι καλής φωτογραφικής ( κινητό/φωτισμος ) δεν φαίνεται καθαρά η διαφορα τόσο πολύ στο πριν και το μετά αλλα πραγματικά από κοντά είχε μεγάλη διαφορα,το μονο σίγουρο είναι ότι πλέον είναι μαύρο και όχι γκρι !!!

Πατήστε για μεγαλύτερο μέγεθος.






Κόστος 3 euro για 1 spray.
πρέπει να χάλασα περίπου τα 3/4 του spray.

ΥΓ. Το αυτοκολλητάκι KN έτσι όπως το βλέπω τώρα μάλλον θα φύγει και στην θέση του θα μπει κάτι σε μαύρο :)

Τι λέτε? :)

τι σπρευ χρησιμοποιησες; και ποσα χερια το περασες ρε Πανο;
 

dimitris!!!

New member
Mar 14, 2011
76
0
6
35
Λάρισα
Ωραιο αποτελεσμα!!!

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1414781944[/time]
Θα του πηγαινε πολυ καλυτερα παντως πιστευω γυαλιστερο μαυρο.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread