Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
Ακριβώς αυτό !! Πολύ ωραίος.....το ίδιο θα κάνω και εγώ μιας και νομίζω ότι το γκρι ξεβαμμένο αδικεί πολύ τα φιεστακια μας !
 

NickMrg

Pro Member
Jul 23, 2013
360
0
0
36
Πολύ ωραίο και κράτησες και το κόστος χαμηλά αφού το έκανες μόνος σου. Πράγματι ειδικά ο διαχύτης φαίνεται πολύ άσχημα και το κατάλαβα μόλις τον έβαψα και είδα την διαφορά.
 

tabas

Pro Member
Feb 15, 2013
375
1
0
43
Όπως το λες. Όταν τον βάψεις καταλαβαίνεις την διαφορά! Βασικά είχα δει μεγάλη διαφορά και στο μικρό μασκάκι μπροστά οπότε ήμουν έτοιμος για το τί θα δω πίσω.
Πειραματίστηκα μόνος μου πριν το πάω για βάψιμο και πραγματικά το αποτέλεσμα είναι πάρα πολύ καλό. Έκανα περισσότερη ώρα να μονώσω παρά να βάψω(που λέει ο λόγος). Δεν έχει ούτε σταξίματα ούτε έχει βαφτεί κάτι άλλο εκτός του διαχύτη.
Το μυστικό νομίζω είναι να μην βιάζεσαι με ενα - δύο χέρια να έχεις το τελικό αποτέλεσμα. Σίγουρα πέρασα 4χέρια ίσως και 5.
 

cRis

Member
Jun 16, 2013
260
0
16
Φίλε taba, είναι φανταστικό το αποτέλεσμα...!

Πράγματι το γκρί του πλαστικού - που σίγουρα ανοίγει με τα χρόνια κ τον ήλιο περισσότερο - δεν κολακευει καθόλου το αυτοκίνητο μας... Ενώ το μαύρο γυαλιστερό το πάει σε άλλο επίπεδο!

Πολύ πιο σπορ εμφάνιση, τι να λέμε τώρα.. Ακόμα κ εγώ που δεν έχω τον διαχύτη, αλλά το κλασσικό οβάλ πλαστικό.. Το σκέφτομαι πολύ πολύ σοβαρά!
Αλήθεια με τι το έβαψες; Με σπρέι;
 

thodoris

Pro Member
Jun 18, 2010
616
0
0
36
ΚΑΒΑΛΑ
Φίλε tabas πάρα πολύ ωραίο αποτέλεσμα....Με τι το έβαψες?Εγώ σκεφτόμουν να το κάνω με plasti  dip...
 

tabas

Pro Member
Feb 15, 2013
375
1
0
43
Σας ευχαριστώ πολυ!
Ναι με spray black gloss. Φαντάζομαι σε άσπρο χρώμα αυτοκινήτου θα είναι ακόμη πιο ταιριαστό.
Θοδορή πειραματίστηκα με plasti dip στο μπροστά μασκάκι αλλά έβγαινε ματ και δεν μου άρεσε.
Διάβασα ότι μπορείς να το περάσεις πάνω από το plasti dip με ένα βερνίκι και να γυαλίσει.
Μιας και είδη είχα το μαύρο spray καβάτζα το έβαψα και ξεμπέρδεψα!
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
Σήμερα έκατσα και έβαψα και εγώ την γρίλια μπροστά και τον διάχυτη πίσω και η επιλογή μου στο χρώμα ήτανε μαύρο mat ... ότι μαύρο έχω στο αμάξι είναι mat και δεν μου κολλάει το γυαλιστερό και έτσι διάλεξα αυτό , επίσης το look RS πάλι με το ίδιο spray το έχω κάνει.

Ορίστε οι photos αλλα λόγο  της όχι καλής φωτογραφικής ( κινητό/φωτισμος ) δεν φαίνεται καθαρά η διαφορα τόσο πολύ στο πριν και το μετά αλλα πραγματικά από κοντά είχε μεγάλη διαφορα,το μονο σίγουρο είναι ότι πλέον είναι μαύρο και όχι γκρι !!!

Πατήστε για μεγαλύτερο μέγεθος.






Κόστος 3 euro για 1 spray.
πρέπει να χάλασα περίπου τα 3/4 του spray.

ΥΓ. Το αυτοκολλητάκι KN έτσι όπως το βλέπω τώρα μάλλον θα φύγει και στην θέση του θα μπει κάτι σε μαύρο :)

Τι λέτε? :)
 

tabas

Pro Member
Feb 15, 2013
375
1
0
43
Ωραίος Πάνο, ούτε συνεννοημένοι να είμασταν....
Στο λευκό πρέπει να κάνει ωράια αντίθεση.
Γενικά χάνει πολύ στις φωτογραφίες!
 

Dark knight

Hero Member
Πολλη καλη δουλεια μου φαινεται οτι εκανες Πανο!
Νομιζω οτι η διαφορα πριν-μετα φαινεται στις φωτογραφιες σου!! ok234 ok234

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1393259446[/time]
PanosWhite said:
Σήμερα έκατσα και έβαψα και εγώ την γρίλια μπροστά και τον διάχυτη πίσω και η επιλογή μου στο χρώμα ήτανε μαύρο mat ...
Τι λέτε? :)

Κατα την γνωμη μου βγαλε και το Κ&Ν και το fiesta και το s και το  a1 του fiesta σου θα γινει ακομα καλυτερο!!!
Κανε δοκιμη με photoshop πρωτα να δεις αν σου αρεσει!!!!!Βαλε λευκο χρωμα στα σηματακια!!!
 

cRis

Member
Jun 16, 2013
260
0
16
Πάνο, πάνω στο λευκό αυτοκίνητό σου το αποτέλεσμα είνα εκπληκτικό!

Του πάει απίστευτα πολύ! Κάτι παραπάνω απο ιδανικό!
Το αμάξι σου είναι για φωτογράφιση...!

"Αλητόπαιδα" με έχετε ψήσει πολύ άσχημα να αρχίσω να ψάχνομαι κ εγώ για glossy black και χαρτοταινία!

ΥΓ: Το σηματάκι της φορντ σε λευκό φόντο, μαύρα γράμματα είναι κ@υλα, αν μου επιτρέπουν οι μοντς την έκφραση!

Αφαίρεση K&N κ μαύρο ματ "S" !
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
Ευχαριστώ πολύ παιδιά !!
Αν το Fiesta και το S γίνουν μαυρα ίσως δεν θα φαίνονται ωραία.
Μάλλον με ψήσατε να βγάλω τα αυτοκόλλητα...κάπως έτσι θα φαίνεται....


 

Dark knight

Hero Member
PanosWhite said:
Ευχαριστώ πολύ παιδιά !!
Αν το Fiesta και το S γίνουν μαυρα ίσως δεν θα φαίνονται ωραία.
Μάλλον με ψήσατε να βγάλω τα αυτοκόλλητα...κάπως έτσι θα φαίνεται....



Ειδες που σου λεω οτι χωρις αυτοκολλητακια ειναι γ@μ@το!! ok234 ok234
Γι'αυτο και ο Dark δεν εχει καθολου αυτοκολλητα!!! winkwink winkwink
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
θα παραθέσω κατι που ειπωθηκε πριν μερικες σελιδες!
Dark knight said:
Εισαστε επικινδυνοι ολοι εσεις με τα σπρεϊ στα χερια...  :D :D giggle giggle

Υ.Σ. προς αποφυγη παρεξηγήσεων βάζω και τον εαυτο μου μεσα!
Υ.Σ.2. κανα γκραφιτι ποτε θα κάνουμε?
 

m@kro

Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
44
Βόλος
δεν έρχεστε να κάνετε ένα μερεμέτι εδώ που έχω στο σπίτι και ένα γκράφιτι τον δικέφαλο τις ΑΕΚ που θέλω?

   εεεε?   :D

θα σας έχω και τσιπουράκι.....

μπα δε γουέη ωραία δουλειά..... ok234
 

Dark knight

Hero Member
m@kro said:
δεν έρχεστε να κάνετε ένα μερεμέτι εδώ που έχω στο σπίτι και ένα γκράφιτι τον δικέφαλο τις ΑΕΚ που θέλω?

   εεεε?   :D

θα σας έχω και τσιπουράκι.....

μπα δε γουέη ωραία δουλειά..... ok234

Sorry για το  offtopics αλλα δεν κρατιεμαι...

ΕΛΑ ΜΟΡΗ ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ!!!!!!!!
 

Dark knight

Hero Member
tabas said:
Το μπροστά σηματάκι σας αρέσει?

Ομορφο και ωραιο ειναι φιλε tabas μονο και μονο επειδη δεν ειναι μαμα το σημα σου!! ok234 ok234
Εχεις βαλει το χερακι σου δηλαδη ακομα και σε εκεινο το σημειο του αυτοκινητου.

Εμενα προσωπικα δεν μου αρεσουν τα σηματακια γιατι θελω η μουρη και ο  a1 του αυτοκινητου να ειναι αψεγαδιαστα... :) :)
Αυτο που ελεγα και στον Πανο...
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread