Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
0.8 πρεπει να ναι γυρω στο 13-14, θελει προγραμμα αλλα αμα δεν το ζοριζεις, δεν εχει προβλημα.

το οτι ειναι τοσο φτωχο με την πολλαπλη απο το focus (εφοον φορας και τα μπεκ απο το 16αρι) σημαινει οτι πραγματι η πολλαπλη του είναι καλύτερη απο του μκ6. πραγμα λογικό μιας και η πολλαπλή του focus έχει καποιο πλενουμ, ενω απο το μκ6 δεν υπαρχει πλενουμ.

το χω ξαναπει, η πολλαπλή εισαγωγής απο το μκ6 είναι απο τις πιο άθλιες πολλαπλές που έχουν κατασκευαστει ποτε στην ιστορία της αυτοκινησης. Τι σκεφτόντουσαν όταν την εφτιαξαν με αυλους 50 ποντους και ανύπαρκτο πλένουμ?
 

mexico

Pro Member
May 10, 2010
364
0
16
Ερώτηση υπάρχει περίπτωση να μπαίνει ο κινητήρας του μκ7 tivct 1.6 στο mk6 να κουμπώνει κουτί? Για τα ηλεκτρονικά θέλει άγραφο
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Λίγο δύσκολο το βλέπω από θέμα χώρου να κουμπωνει κουτί... Πολύ ποιο μικρό χώρο έχει το ΜΚ6 ...Φυσικά μπορεί να με γελάει και το ματι μου ...
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
μπαινει κουτι ειναι ο ιδιος κινητηρας απο κορμο.. σχεδον. θελει εγκεφαλο και ολα τα ηλεκτρονικα απο το μκ7.
 

mk6car

Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
για τι κόστος μιλάμε περίπου αυτης της μετατροπής ?
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
ειδη εχω παρει το κινητηρα mha 1.7
θα μπει με τα δικα μου ηλεκτρικα-περιφεριακα
στο θεμα μεταβλητου χρονισμου θα μπει εγκεφαλακι για να ανοιγει ο μεταβλητος χρονισμος στις καταλληλες στροφες.
 

mexico

Pro Member
May 10, 2010
364
0
16
Καλά έκανες εγκεφαλακι από ποιον ; για πες λεπτομερειες
 

stathis M

Member
Dec 5, 2012
224
1
18
Καλημερα.
Αλλαξα κινητηρα στο μκ6 απο 1.4(FXJB) σε 1.6(FYJA απο fiesta ο κινητηρας), χρησιμοποιω ολα τα περιφερειακα (πολλαπλες εισαγ+εξαγ-μιζα-δυναμο-αισθητηρες -ολη την εξατμιση κλπ) απο το 1,4,χθες περασα το προγραμμα του 1,6 σε επισημη ford στο μαμα εγκεφαλο του 1,4,παρολα αυτα το αμαξι εχει καποιο ρεταρισμα το οποιο γινεται αντιληπτο στην εξατμιση.
Θελω να ρωτησω αν μπουζι/μπουζοκαλωδια - πολλ/στης - μπεκ ειναι ιδια μεταξυ 1,4 και 1,6 και αν χρειαζεται καποια χιλιομετρα προσαρμογης ( εχω κανει ηδη 500) η κατι αλλο που τυχον μου εχει διαφυγει ?
 

mexico

Pro Member
May 10, 2010
364
0
16
Όλα ίδια είναι εκτός πολλαπλής εισαγωγής μεγαλύτερη του 1.6
 

stathis M

Member
Dec 5, 2012
224
1
18
mexico said:
Όλα ίδια είναι εκτός πολλαπλής εισαγωγής μεγαλύτερη του 1.6

Ευχαριστω.
Θα το παρακολουθησω λιγο ακομα.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread