Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

MakisST

New member
Mar 23, 2016
57
0
0
Έχω βάλει εγώ στο δικό μου, σε φανάρι με προτζεκτορα mk7,5 titanium, λέγονται C3 BBw είναι 35w και το φως είναι απίστευτο τόσο από χρώμα όσο και από ένταση. ¨Εβαλα τα 6000κ, είναι κατάλευκο χωρίς να μπλεδίζει σχεδόν καθόλου κάτι που ήθελα να αποφύγω αφού το θεωρώ καγκουριά. Τιμή 70ευρώ, με 100 ευρώ είχε το ίδιο σετ στα 55w. Είμαι περίεργος πόσο ακόμα φως θα έβγαζαν. ΑΝ είσαι κοντά σε Αττική να σου στείλω πμ για το μαγαζί. Τα συνιστώ ανεπιφύλακτα.
 

Nikitoudis

New member
Apr 3, 2016
51
0
6
Πύργος
Μοντέλο
MK6.5
Βρήκα ένα kit τώρα και το ζαχαρώνω. Φαίνονται καλά . Δεν είμαι Αθήνα αλλά έχω στο μυαλό μου εδώ να πάω σε έναν μάστορα που είχα βάλει και στο glanza . Θα δω τι θα μου πει και αυτός και θα πράξω αναλόγως. Ευχαριστώ πού πάντως φιλαράκι.
 

Nikos_By_Tntt

Member
Dec 29, 2014
108
0
16
32
Athens
καλησπερα παιδια..
εγω σκεφτομαι να αντικαταστησω τα χενον h7 με led πλεον..
σκεφτομαι να βαλω αυτα..

http://www.ebay.com/itm/2x-H7-12000LM-72W-Car-CREE-LED-XHP50-Headlight-Bulbs-Conversion-Kit-White-6500K-/191856407577?hash=item2cab887419:g:1VEAAOSwMVFXHzxn&vxp=mtr


ειναι 12000lm πιστευεται θα φωτιζουν καλυτερα απο τα ηδη υπαρχων ξενον?
mk7 με προτζεκτορες
ευχαριστω!!
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Πραγματικά δεν ξέρω τι παίζει με τα led φώτα. Αν δε δοκιμάσεις να μας πεις...
Το μόνο που με ξενίζει είναι το πίσω κομμάτι της λάμπας, είναι πολύ μακρύ και θα βγαίνει πιο έξω από το φανάρι.
 

Nikos_By_Tntt

Member
Dec 29, 2014
108
0
16
32
Athens
οκ οποτε σε κανενα μηνα που θα τα εχω θα γραψω εντυπωσεις..
γνωριζεις τα ξενον ποσα lumen ειναι?
γυρο στισ 6000-7000lm?
 

Focusman

Pro Member
May 26, 2010
577
0
16
32
Περιστερι
Οσοι έχετε βαλει κιτ ξενον χρησιμοποιειτε τη λειτουργια coming home? Επειδη ΞΑΝΑ τρεμοπαιζει το δεξι φως, εχω αρχισει να πιστευω οτι η αιτια ειναι η υπερκαταναλωση μπαταριας οταν χρησιμοποιω το coming home (δηλαδη με σβηστο τον κινητηρα).
 

Focusman

Pro Member
May 26, 2010
577
0
16
32
Περιστερι
με κινητηρα σβηστο και χωρις κλειδι στη μιζα, κανεις σινιαλο και τα φωτα μενουν αναμμενα για μισο λεπτο και αν ειναι ανοιχτη καμια πορτα, 2 λεπτα!
 

akiz90

MK7
Pro Member
Jul 15, 2014
459
7
18
33
Athens
Μοντέλο
MK7
Δεν πρέπει να έχω τέτοιο πράμα στα δικά μου ξένον...εκτός και αν το κάνουν με κάποιον τρόπο και δεν το ξέρω...
 

tabas

Pro Member
Feb 15, 2013
375
0
0
42
Δοκίμασέ το. Λογικά πρέπει να έχεις και εσύ. Δεν παίζει ρόλο αν έχεις xenon ή όχι, είναι λειτουργία του αυτοκινήτου.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Focusman said:
Οσοι έχετε βαλει κιτ ξενον χρησιμοποιειτε τη λειτουργια coming home? Επειδη ΞΑΝΑ τρεμοπαιζει το δεξι φως, εχω αρχισει να πιστευω οτι η αιτια ειναι η υπερκαταναλωση μπαταριας οταν χρησιμοποιω το coming home (δηλαδη με σβηστο τον κινητηρα).

Δεν πιστεύω να φταίει το coming home, εκτός κι αν είναι στα τελευταία της η μπαταρία σου.
Κάνε την εξής απλή δοκιμή μόλις βρεις χρόνο, άλλαξε τα ballasts μεταξύ τους, το δεξί σύνδεσέ το στα αριστερά και το αριστερό στα δεξιά. Και δες αν μετατοπίστηκε το πρόβλημα στο αριστερό φανάρι...

akiz90 said:
Δεν πρέπει να έχω τέτοιο πράμα στα δικά μου ξένον...εκτός και αν το κάνουν με κάποιον τρόπο και δεν το ξέρω...

Σίγουρα το έχεις και δεν το ήξερες...
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Μπαίνεις σε ένα υπόγειο γκαράζ χωρίς φώτα. Ανάβεις τα φώτα coming home για να βλέπεις, κλειδώνεις το αυτοκίνητό σου και φεύγεις μέχρι να βρεις το δρόμο σου. Αυτό μετά κλείνει τα φώτα μόνο του.
 

Sadon

Member
Jun 4, 2013
118
0
16
32
Melbourne Australia
tabas said:
Δοκίμασέ το. Λογικά πρέπει να έχεις και εσύ. Δεν παίζει ρόλο αν έχεις xenon ή όχι, είναι λειτουργία του αυτοκινήτου.

Μιλαμε απλα για τις ψειρες ? η προκειται για "μαγκια" με την μεσαια την οποια δεν γνωριζα ?
 

Nikos_By_Tntt

Member
Dec 29, 2014
108
0
16
32
Athens
περασε σχεδον 1 μηνας και ηρθαν τα led εχθες οπου τα εβαλα ..ειχα υποσχεθη να γραψω εντυπωσεις..
λοιπον σαν 1η εντυπωση γιατι δεν τα τεσταρα και πολυ ειναι μετρια..για τα 12000lm που λεει δεν εντυπωσιάστηκα.
ερωτηση..υπαρχει καποιος ανταπτορας για τα h7 του mk7?
γιατι τα σιδερακια για να πιανει η λαμπα στο φαναρι ειναι καπως ορθογωνια και τα led στρογγυλα.
 

akiz90

MK7
Pro Member
Jul 15, 2014
459
7
18
33
Athens
Μοντέλο
MK7
Μην τεστάρεις λευκά φώτα μέσα στην πόλη που έχει τις λάμπες του δρόμου. Πέφτει το κίτρινο από τις λάμπες πάνω στο λευκό σου και σου φαίνεται λίγο...εγώ όταν έβαλα τα xenon ειχα απογοητευτεί μέχρι που βρέθηκα σε δρόμο τελείως σκοτεινό και ήταν οκ.

Πέρνα από ένα ηλεκτρολογείο  να στο φτιάξει σε 5 λεπτά. Έχουν πατέντες αυτοί και θα σου πάρει λίγα!
 

Nikos_By_Tntt

Member
Dec 29, 2014
108
0
16
32
Athens
τι εννοεις πατεντες?
εγω τα επιασα με χοντρο χαλκο επανω στην υποδοχη..απλα ρωτησα για κανενα ανταπτορακι αν υπαρχει για να κανω πιο σωστη δουλεια!
 

Focusman

Pro Member
May 26, 2010
577
0
16
32
Περιστερι
Nikos_By_Tntt said:
περασε σχεδον 1 μηνας και ηρθαν τα led εχθες οπου τα εβαλα ..ειχα υποσχεθη να γραψω εντυπωσεις..
λοιπον σαν 1η εντυπωση γιατι δεν τα τεσταρα και πολυ ειναι μετρια..για τα 12000lm που λεει δεν εντυπωσιάστηκα.
ερωτηση..υπαρχει καποιος ανταπτορας για τα h7 του mk7?
γιατι τα σιδερακια για να πιανει η λαμπα στο φαναρι ειναι καπως ορθογωνια και τα led στρογγυλα.

Καποιο νεωτερο απο εντυπωσεις?
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread