Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

grigoris mk7

Hero Member
Oct 12, 2010
1,214
0
0
34
Λαμία
Πολυ σωστα λες Δημο, ισως κιολας να μην της κοστιζε και τιποτα για τα μπροστα καθως θα μπορουσε να βαλει απο καποιο αλλο μοντελο... εδωσα σχεδον 2 χιλιαρικα για τα εξτρα στα 300 ευρω θα κολλουσα?
 

dimos

Original poster
New member
Oct 29, 2010
58
1
8
Γνωρίζει κανείς τι μάρκα είναι οι δισκόπλακες,δαγκάνες,τακάκια που φοράει από μαμά?Η τρόμπα abs απ΄'οτι είδα είνα ΑΤΕ
 

dimos

Original poster
New member
Oct 29, 2010
58
1
8
Πάντως στο καινούριο focus όλα είναι ΑΤΕ
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
dimos said:
Γνωρίζει κανείς τι μάρκα είναι οι δισκόπλακες,δαγκάνες,τακάκια που φοράει από μαμά?Η τρόμπα abs απ΄'οτι είδα είνα ΑΤΕ
οι δισκόπλακες και τα τακάκια είναι άγνωστα,η δαγκάνα άμα δεις,, λογικά πρέπει να γράφει lucas, τουλάχιστον στις προηγούμενης γενιάς αμάξια με αυτή την εταιρία συνεργάστηκε
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
τι ακριβως θελεις να κανεις Γρηγορη για να σου πουμε τι λεμε και εαν κανουν για αυτο που θελεις!!!διαμετρο δεν γραφουν αρα ΛΟΓΙΚΑ θα ειναι σαν τα μαμα 258 δλδ...το μονο που λενε ειναι για βελτιωση(στο φρεναρισμα)...
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Λεει καπου διαμετρο? γιατι δεν την βλεπω ο γκαβος! αν δεν κανω λαθος οι πρωτες ειναι διαιρουμενες! αν ειναι σε μαμα μεγεθος δεν μου κανουν! κι εγω λεω απο βδομαδα να βαλω κατι312 που εχω, αλλα με χαλανε που ειναι χαρακτες!
 

grigoris mk7

Hero Member
Oct 12, 2010
1,214
0
0
34
Λαμία
Στις πρωτες λεει οτι μπορουν να χρησιμοποιηθουν σαν ΟΕΜ αρα 258 ειναι... Στις δευτερες ουτε κ εγω βγαζω ακρη..
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Οι πρώτες είναι ΟΕΜ, όπως έγραψαν και τα παιδιά παραπάνω, δηλαδή αντικαθιστούν τις εργοστασιακές δισκόπλακες.
Οι δεύτερες είναι τρυπητές-χαρακτές, προφανώς στη διάσταση του mk7, αλλά μην τις αγοράσεις Γρηγόρη, έχουν ενοχλητικό θόρυβο κύλισης, εκτός κι αν δε σε ενοχλεί ο θόρυβος...
Το τρίτο link δεν ανοίγει...


Υ.Γ. Ακριβούτσικες είναι, πιστεύω ότι μπορείς να τις βρεις και σε καλύτερη τιμή...
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Αν είναι στην ίδια διάσταση δε νομίζω να υπαρχει λόγος να αλλαχτουν! έλεγα μήπως ήταν μεγαλύτερες! όσο για τον θόρυβο δεν θα το ήθελα να πω την αλήθεια! άρα συνεχίζουμε το ψαξιμο. ευχαριστω πάντως
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
νομιζω πως η εππιλογη του turbomaniac ειναι καλυτερη!μονο και μονο απο ονομα! brembo με τρυπες!
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
grg019 said:
Αν είναι στην ίδια διάσταση δε νομίζω να υπαρχει λόγος να αλλαχτουν! έλεγα μήπως ήταν μεγαλύτερες! όσο για τον θόρυβο δεν θα το ήθελα να πω την αλήθεια! άρα συνεχίζουμε το ψαξιμο. ευχαριστω πάντως



Γρηγορη αν ηταν μεγαλυτερες θα επρεπε να αλλαξεις και δαγκανες η να εφτιαχνες ανταπτορες για να παει η δαγκανα σου πιο πανω!!
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
ετοιμοι και οι ανταπτορες Γρηγορη σε περιπτωση που θελεις μεγαλυτερους μπρωστα!!!

http://www.pumaspeed.co.uk/product-Fiesta-Mk7-Stage-2-Front-Big-Brake-Upgrade-Kit-300mm_1010.jsp
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Για μεγαλύτερα μπροστινά φρένα πάρτε 2 δισκόπλακες από focus 1 st και πηγαίνετε στο συνεργείο να τα τοποθετήσετε,θα φτιάξει του αντάπτορες και είστε έτοιμοι
θα έρθοι και πιο οικονομικά από τα σετ
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
300mm είναι όπως και του mondeo
απλά το mondeo  είναι 5μπούλονο και θα χρειαστεί πατέντα για την τοποθέτηση


Stuparart θα μας παρουσιάσεις τα φρενάκια σου? εεε φαντασικέ πατέρα :-* :-* :-*
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread