Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Focusman

Pro Member
May 26, 2010
577
0
16
32
Περιστερι
thodoris said:
Σήμερα έκανα το  τρίτο service:αλλαγή λαδιών,φίλτρο λαδιού,φίλτρο καμπίνας,φίλτρο a/c συμπλήρωμα παραφλού έλεγχος όλου του αυτοκινήτου μου κόστισε 119 ευρώ....+ δωρεάν οδική βοήθεια για 1 χρόνο +δωρεάν έλεγχο του οχήματος όποτε θέλω για τους επόμενους 6 μήνες...
Μπαμπάτσικοι οι γειτονες! Μπαινουν στα υποψιν!
 

grg019

Original poster
Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Και πρεπει να ηταν καλη εκπτωση γιατι για τα αντιστοιχα σε fOCUS ζητησαν πολλα παραπανω..
 

thodoris

Pro Member
Jun 18, 2010
616
0
0
36
ΚΑΒΑΛΑ
grg019 said:
Και πρεπει να ηταν καλη εκπτωση γιατι για τα αντιστοιχα σε fOCUS ζητησαν πολλα παραπανω..
30 ευρώ ήταν η έκπτωση...
 

grigoris mk7

Hero Member
Oct 12, 2010
1,214
0
0
34
Λαμία
Εκανα σημερα και το δικο μου σερβις... Χρειαστηκα και τακακια... 120€ για εργασια, τακακια, καρτα καυσαεριων, συμπληρωμα υγρων, ελεγχο κλπ, κλπ... Λαδια φιλτρα τα ειχα παρει πιο πριν μονος μου!
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
μια χαρα τιμη Γρηγορη ok234 ok234 ok234 αλλα μιας και ησουν στα 3 χρονια καλο θα ηταν να αλλαζες τα υγρα(παραφλου+ φρενων) και οχι να συμπληρωνες!!!
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Tα υγρα φρανων τα αλλαζεις καθε δυο χρονια.Αν τα ειχε αλλαξει στο δευτερο service δεν χρειαζονταν.
Το παραφλου δεν βλεπω τον λογο να το αλλαξεις,ουτε λεει καπου οτι χρειαζετε αλλαγη.Μετα απο αρκετα χρονια μπορεις να μπεις στην διαδικασια για αλλαγη.
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Εγω μπηκα σε αυτη την διαδικασια (να αλλαξω το παραφλου) γις τον λογο του οτι το κοετος ηταν πολυ μικρο και καλυτερα να εχω το κεφαλι μ ησυχο....αλλωστε κλειστο κυκλωμα ειναι,ποτε δεν ξερεις!!!
 

Focusman

Pro Member
May 26, 2010
577
0
16
32
Περιστερι
Αυτή τη βδομάδα πρέπει να πάω για service. Όσοι το είχατε πάει σας άλλαξαν και μπουζι?
150 € μου είπαν στην αντιπροσωπεία της Κομοτηνής.. 130 σε εξουσιοδοτημένο στη Ξάνθη. Πρακτικά μια ή άλλη μου έρχεται απλώς στην ξανθη κάνουν καλύτερη δουλειά...
 

Lucifer

Hero Member
May 14, 2010
3,282
1
0
θα δείξει...
Ναι Γιωργο, σε μένα άλλαξαν κ αν δεις προηγούμενα post θα δεις τι άλλαξε ο καθένας μας.....

Το πας εκεί που πιστευεις οτι είναι καλύτερα, σφού δεν έχουν κ μεγάλη διάφορα στην τιμή
 
Feb 21, 2013
79
0
0
εγώ που πήγα για το το τεταρτο servis(αγορα μαιος 2009 και 72000) δεν μου άλαξαν ακόμη μπουζί
μου άλαξαν φιλτρο,λάδια, φίλτρο καμπήνας,παραφλόυ και συμπλήρωμα στα υγρά φρένων και κοστος 140€
 

grg019

Original poster
Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Συμφωνω και εγω στο να το αλλαξεις και αμεσα μαλιστα, ποτε δεν ξερεις
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Ρ said:
εγώ που πήγα για το το τεταρτο servis(αγορα μαιος 2009 και 72000) δεν μου άλαξαν ακόμη μπουζί
μου άλαξαν φιλτρο,λάδια, φίλτρο καμπήνας,παραφλόυ και συμπλήρωμα στα υγρά φρένων και κοστος 140€
να τα αλλάξεις ΓΡΗΓΟΡΑ τα μπουζί,όπως είπαν και άλλα μέλη και να ξέρεις ότι το πολύ μέχρι 20.000 χιλ θέλουν αλλαγή.Άμα σου πουν μα,μου, σου,του βάλε τους λίγο φωνή να στα αλλάξουν
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Αχαχ σιγά μη τους δείρει κιόλας…

Φίλε μου εάν είσαι σίγουρος ότι δεν σου έχουν αλλάξει τα μπουζί ποτέ, τότε πολύ απλά μη ξανά πας σε αυτούς ..είναι τελείως άχρηστοι και δεν ξέρουν τι τους γίνετε. Βρες άλλο συνεργείο που θα σε εξυπηρετεί καλύτερα και θα σου λένε και 5 πράγματα παραπάνω για το αμάξι σου δεν είναι ανάγει να είναι αντιπροσωπεία.

Μη πέφτετε στην παγίδα των αντιπροσωπειών.. σας τα παίρνουν χοντρά και δεν υπάρχει και ιδιαίτερος λόγος.
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
To καλυτερο που εχει ο καθενας να κανει,ειναι να βαλει μονος του το αμαξι σε μια σειρα.

Δεν χρειαζετε καποιος να κοιταει τι πρωτεινει η ford η ο οποιοσδηποτε κατασκευαστης,ουτε να εφυσηχαζεται απο τον καθε μηχανικο.Ειτε εντος ειτε εκτος εγγυησης εσυ σαν ιδιοκτητης θα πρεπει να τους λες τι θα σου αλλαξουν.Σε γενικες γραμμες κανεις ενα μικρο service και στο επομενο ενα μεγαλο που τα αλλαζεις ολα.
 

Focusman

Pro Member
May 26, 2010
577
0
16
32
Περιστερι
Φτασαμε αισιως στο 3ο service. 150 € μου ειπαν στην Κομοτηνη.. Επειδη περυσι δεν εμεινα ικανοποιημενος (και δικαιως οπως θα αναλυσω παρακατω) πηγα στην Γραμμη- Ξανθη. Αποτελεσμα? Εργασια κλπ. 35,55 €, λαδι 26,73 €, Φιλτρο λαδιου 5,63 €, φιλτρο καμπινας 17,25 € και μπουζι 12,48 €. Συνολο 111 και κατι €. Επαιξε εκπτωση 15% σε εργασια κι ανταλλακτικα και επιστροφη Ford Next 9 €. Οποτε εβγαλα και με το παραπανω τη βενζινη και το ενα διοδιο που πληρωσα.. Εξαιρετικη εξυπηρετηση και μου βρηκαν και το θεμα που ειχα στα χειριστηρια στο τιμονι. Για την ακριβεια καπου δεν κανει καλη επαφη. Συνολο επισκευης 78 €.. Μου ειπε επισης οτι το φιλτρο καμπινας που μου ειχαν βαλει περυσι ηταν πιο μικρο απ'αυτο που επρεπε..
Αν το 2014 θα ειμαι ακομα στη Θρακη, θα τους ξαναπροτιμησω σιγουρα!!
 

grg019

Original poster
Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Πολυ καλη η τιμη. Γενικα ηταν σχολαστικοι στη δουλεια τους; Αν κρινω απο το φιλτρο καμπινας.. και 40ε λιγοτερα δεν ειναι ασχημα
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread