Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

georgemps

Member
Apr 6, 2015
137
6
18
μπράβο σου, πολυ ωραιες φωτο!

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1445324721[/time]
και πολυ ωραια τοπία βέβαια!
 

JimClark

Original poster
Pro Member
Jul 7, 2011
446
3
18
44
Πατρατσέλλα
cartalk.gr
Μοντέλο
MK6 ST
Στο ίδιο δάσος, των προηγούμενων ποστ, στη σωστή εποχή

Πού να αρχίσεις κ πού να τελειώσεις...  :inlove:  :inlove:  :metalo:  :metalo:









 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
Νομίζω ότι είσαι άνετα ο μόνιμος νικητής του μήνα(Ευτυχώς που δεν συμμετέχεις πάντα :p )!Like για τις φωτογραφίες, αλλά και για την ιστορία του Τιράντα(Ειλικρινά σου μιλάω, δεν κουράζομαι να την διαβάζω ξανά και ξανά..)!
 

JimClark

Original poster
Pro Member
Jul 7, 2011
446
3
18
44
Πατρατσέλλα
cartalk.gr
Μοντέλο
MK6 ST
Στο γνωστό ανεβαστήρι στο λογαριασμό φλικρ σήκωσα κ μερικές από τις παλιές (όχι όλες, έλεος). Τις βρίσκετε στα albums, τέρμα κάτω στην αντίστοιχη χρονολογία...

2013:




















Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1448184803[/time]
2012































 

JimClark

Original poster
Pro Member
Jul 7, 2011
446
3
18
44
Πατρατσέλλα
cartalk.gr
Μοντέλο
MK6 ST
yannis_s said:
ελα μωρε τυλιξε το με μια μονωτικη ταινια και θα ειναι μια χαρα ok234 tease

Πραγματικά αν είχα λίγο χώρο να φέρω 1 2 γύρες την ταινία, θα είχα γλιτώσει την οδική. Καθάρισμα, 2 τυλίγματα με τη super 33 της scotch (πίσω από το αμάξι ειναι ο Καυκάς που έχει καμιά 10αριά τέτοιες) με αντοχή ως 105 βαθμοί. Σίγουρα ως Θεσ/νίκη θα είχα φτάσει. Αλλά πού χώρος...
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
θυμαμαι ενα αυτοκινητο στο συνεργειο νομιζω rover ηταν που ειχε καμια σχεδον παντου ματισεις και ταφ με εξαρτηματα χαλκοσωληνας απλα κολλαρα και γεματο σφικτηρες
 

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
Έτοιμο για νέες φωτογραφίες το μπλε τερατάκι!! Έρχονται και χιόνια στα ορεινά. Η καλύτερη του νομίζω είναι να μπαίνει σε λευκό τοπίο ενώ το κοιτάει ο φακός σου!
 

JimClark

Original poster
Pro Member
Jul 7, 2011
446
3
18
44
Πατρατσέλλα
cartalk.gr
Μοντέλο
MK6 ST
manos.m said:
Έρχονται και χιόνια στα ορεινά. Η καλύτερη του νομίζω είναι να μπαίνει σε λευκό τοπίο

Όχι εντελώς λευκό τοπίο, αλλά άξιζε τη βολτίτσα !







 

giannis_suzuki

Pro Member
Oct 17, 2010
384
0
0
χρονια πολλα ρε ξενοφωντα..πολυχρονος να χαιρεσε το ονομα σου....γερος να εισαι να μας δειχνεις τετοιες γαματες φωτος....
 

JimClark

Original poster
Pro Member
Jul 7, 2011
446
3
18
44
Πατρατσέλλα
cartalk.gr
Μοντέλο
MK6 ST
Ευχαριστώ Γιάννη. Το κατα δύναμιν!!

Στα του τιράντα, παρουσίασε πάλι δάκρυσμα το ψυγείο, 8 μήνες μετά την τοποθέτηση "φώκιας" (εκείνο το ματζούνι στεγανοποίησης). Καλά κράτησε μεν, δε θέλω να ξαναβάλω δε, γιατί βάλε - βάλε σίγουρα επιβαρύνει το όλο κύκλωμα.

Συνεπώς αντικατάσταση ψυγείου. Δε θέλω να σκέφτομαι να μου γίνει κάτι και να μείνω στο πουθενά με το μπεμπέ μέσα.

Στην αντιπροσωπεία δεν υπάρχει πουθενά στην ελλάδα το γνήσιο, οπότε θα παίξει κορεάτικο ημιτασιόν εγγυημένο από φορδ . Τιμή κομπλέ <200 €.  Σαββάτο το αλλάζω.
 

VASSOS

Pro Member
Aug 2, 2012
560
0
16
49
marousi
Και γιατί δε φτιάχνεις ενα ψυγείο χάλκινο να ησυχάσεις μια για πάντα!
 

JimClark

Original poster
Pro Member
Jul 7, 2011
446
3
18
44
Πατρατσέλλα
cartalk.gr
Μοντέλο
MK6 ST
Πραγματικά δεν έχω καιρό για να φτιάξω ένα χάλκινο ψυγείο.

Για την ιστορία το ημιτασιόν ήταν στιβαγμένο κακήν κακώς κ χτυπημένο. Έρχεται το οριγκινάλ από Γερμανία. Αναμονή καμια βδομάδα.
 

Vatomouro

Staff member
New member
MK7
Jan 18, 2016
70
29
18
33
Μοντέλο
MK7
Καλησπέρα. Έχω πάθει πλάκα. Ισως το πιο όμορφο thread στο forum. Αν δεν ασχολείσαι επαγγελματικά με τη φωτογραφία ίσως θα έπρεπε να το σκεφτείς. Είδα οτι έχεις εος 7d. Ποιόν φακό χρησιμοποιείς;
 

JimClark

Original poster
Pro Member
Jul 7, 2011
446
3
18
44
Πατρατσέλλα
cartalk.gr
Μοντέλο
MK6 ST
Υπάρχει κάποια ημι-επαγγελματική απασχόληση με τη φωτογραφία, όχι όμως αυτοκίνητα και (αισίως) όχι γάμοι και βαφτίσεις. Η Eos με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο, μετά την 500d. Οι φακοί είναι ολόκληρη ιστορία.

Υπάρχει ένας canon 24-105 /4 L, ένας canon 10-22 ευρυγώνιος, ένας sigma 120 400 για τα πολύύυυυ μακρινά, ένας samyang 8mm fish eye. Πρόσφατο απόκτημα ο samyang 85 1.4 (οι samyang έχουν σχεδόν τα πρωτεία στην οπτική απόδοση, αλλά δεν έχουν ηλεκτρονικά καθόλου).

Αλλα οι μεγάλες μου αγάπες ειναι ο canon 100άρης /2.8 L macro (για τις πεταλούδες που έχω ιδιαίτερη αδυναμία) και ο canon 135/2 L ένας από τους πιο απίστευτους ποιοτικά φακούς που έχω πιάσει στα χέρια μου.

Αξίζει να δεις κ εδώ τη γενικότερη συλλογή μου

_______
Στα του τιράντα για να μην είμαστε εκτός θέματος, το ημιτασιόν ψυγείο (λόγω μη - ζήτησης φαντάζομαι) ήταν πεταμένο παρατημένο και είχε χτυπήματα. Αναμένεται οριτζινάλ από Γερμανία τελικά, την επόμενη βδομάδα.
 

JimClark

Original poster
Pro Member
Jul 7, 2011
446
3
18
44
Πατρατσέλλα
cartalk.gr
Μοντέλο
MK6 ST
Κατα-κατα-κατα-καταρρέω

Μετά το ψυγείο που είναι να επισκευαστεί, μαζική καταστροφή σωλήνα φρένου με έκανε να οδηγήσω 110 χλμ με παντελή απουσία φρένου. Αισίως πέτυχα μια απο τις πιο ήρεμες μέρες, γύρισα βράδυ υπο βροχή 120 χλμ μακρυά από το σπίτι κ κατάφερα να οδηγήσω συνετά χωρίς να προβληματίσω κανέναν κ να αφήσω το αμάξι μπροστά από το σέρβις.

Αύριο η μινι-λυπητερή. Πάλι καλά
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread