Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

kamprior

Rookie
Σεπτ. 21, 2010
23
0
0
37
Καβάλα
εγώ έχω κάνει μια παράθεση του τι φοράω στο δικό μου στο θέμα "subwoofer" αυτής της ενότητας. όποιος κάνει έρευνα αγοράς και δεν ξέρει ακριβώς τι θέλει ας ρίξει μια ματιά. έχετε στο νου σας παιδία ότι με μια μικρή πλαστική πσροσθήκη στην βάση που κουμπώνουν τα μανίσια ηχεία μπορείτε να βάλετε στρόγυλα ηχεία αλλα 6". 8" δεν χωράνε. εγώ στρόγγυλα έχω και μάλιστα χάρτινα αμερικάνικης εταιρείας ?(matrix) τα οποία τα ξεσκίζω εδώ και 5 χρόνια και ούτε τρίξιμο ούτε κάψιμο τίποτα. τρομερά ηχεία, έχω δοκιμάσει και άλλα γι αυτό το λέω.
 

southern

Original poster
Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
για πειτε καμια γνωμη για απλο ραδιοcd γιατι με αυτα ποτε δεν το ειχα παρε δωσε.

ειχα ενα felix αλλα ψαχνομαι για κατι απλο, α  θελω και usb πανω, τι προτεινετε?
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
απλό radio-cd με θύρα usb + aux πριν κανία 10 μέρες που είχα δει στον κωτσόβολο είχαν γύρω στα 100e επώνυμα, όπως sony-kenwood-pioneer
 

banned member

Hero Member
Jan 31, 2011
1,892
0
0
2020
proedros said:
για πειτε καμια γνωμη για απλο ραδιοcd γιατι με αυτα ποτε δεν το ειχα παρε δωσε.

ειχα ενα felix αλλα ψαχνομαι για κατι απλο, α  θελω και usb πανω, τι προτεινετε?

Εγώ όταν είχα το starletακι του είχα πετάξει μια pioneer πάνω με usb και aux!! την είχα πάρει 89 ευρώ και είχε δώρο 2 πισινά ηχεία (της πλάκας βέβαια τα ηχεία αλλά για το starlet μια χαρά!!) 3 χρόνια που είναι πάνω στο αμάξι δεν έχει κάνει κιχ!!
 

southern

Original poster
Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
τωρα εχω ενα pionner, το πρωτο που ειχα βαλει και παρατηρω οτι εχει πολυ καλυτερη αποδοση απο το felix. τελικα οι γνωστες μαρκες ειναι εγγυηση
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Ότι δίνεις-παίρνεις είναι Πέτρο σε αυτά τα μηχανήματα...
Πιο παλιά είχα στο fiesta μου ένα jvc με usb-bluetooth και λοιπά μπιχλιμπίδια και έπαιζε τέλεια. Ήταν αυτό και το είχα φέρει από Αγγλία με περίπου 180 ευρώ. Τώρα έχω 2 din οθόνη της jvc πάλι, αλλά αυτή παίζει σε άλλη κατηγορία...
Αν δε θέλεις να ξοδευτείς, θα σου πρότεινα κάτι σε jvc, π.χ. αυτό, που έχει έξοδο για subwoofer και θα παίζει μια χαρά. Θα το βρεις με περίπου 90 ευρώ. Από κει και πέρα, αν θέλεις εντελώς φθήνια, αλλά επώνυμη, έχε το νου σου σε προσφορές τύπου e-shop που κατά καιρούς βρίσκεις καλά πράγματα, π.χ. αυτό με 60 ευρώ...
 

ratatui

Pro Member
May 31, 2010
847
0
0
37
ΔΥΤΙΚΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ
για μενα φιλε μου pionner... εβαλα ενα στο focus του αδερφου μου με usb και προκακι  το πηρα απο τα midia markt 89 ευρω νομιζω... πολυ καλο..
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Ποτε εχεις γεννεθλια; να το βαλουμε στο προγραμμα (ειναι και τζαμπα πραμα)!!!
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Πολύ ακριβό! Αλλά έχει όλα τα καλούδια :)

BTW Σε αυτή την τιμή πρόσθεσε κανένα 50άρι την πρόσοψη για να ταιριάξει το 2din στην "τρύπα" που θα μείνει στην κονσόλα σου και κανένα 40άρι την καλωδίωση και τον adaptor για τα χειριστήρια του τιμονιού. Και είσαι έτοιμος για αρχή (γιατί ακολουθούν διαιρούμενα ηχεία, κατάλληλες μονώσεις κλπ  giggle )
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
η kenwood είναι αξιόπιστη εταιρία?
Κάπου στα 1000e δεν παίζουν τα full passion σοβαρά συστηματάκια?
Ψάχνω περισσότερο σε pioneer



EDIT : Ετοιμάσου ψυχολογικά γιατί μετά το καλοκαιράκι,έχεις δουλειές να κάνεις,τώρα σε αφήνω χαλαρό επειδή έχει ζέστες giggle giggle


StuparArt said:
Εσένα αγόρι μου δεν σε αγγίζει καμία οικονομική κρίση giggle tease
Αντιγράφω εσένα giggle tease
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Οντως Ιακοβε ειναι πολυ καλη η πειλογη σου και εχει αρκετα πραγματα επανω ;) οσο για την kenwood απο οσο ξερω ειναι αρκετα αξιοπιστες οι πηγες της αλλα οπως ειπες και ποιο πανω οχι σαν την pioneer ;)
 

fotis65

Rookie
Jun 26, 2012
36
0
6
Μυτιλήνη
Pioneer - AVH-8400BT ακριβούτσικο αλλά ότι πληρώνεις παίρνεις. και σε συνδυασμό με το PIONEER TS-WX77A  b210
20121120074129.jpg

20121120115032.jpg
 

Takaros7

New member
Aug 13, 2011
68
0
6
32
Neo Hrakleio
Εγώ σήμερα του κούμπωσα καινούρια πηγή...άλλαξα την εργοστασιακή και έβαλα μια Pioneer DEH-6400bt! Πάρα πολύ καλή πιστέυω...
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
αχ... να χα και γω επιπεδη κονσολα να βαζα μια alpine!
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Απ' ότι βλέπω εχει πολλά μπιχλιμπίδια. Χωρίς gps όμως.

Pioneer_AVH_8400_4f74248cb6fdb.jpg


Και αφαιρούμενη οθόνη  ;)
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread