Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

ggs

Member
May 14, 2012
245
0
0
42
Καλοριζικη τρελο αγορι τωρα θα πρεπει να βαλεις και αλλη εξατμιση με πιο πολυ θορυβο για να την ακους tease
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Πολλά τα λεφτά Άρη για ένα “ράδιο” :eek:

Εάν ήσουν του ηχοσυστήματος να το καταλάβω. Πιστεύω ότι μπορούσες να κάνεις την ίδια δουλειά που θα κάνεις με αυτό (λόγο των απαιτήσεων που έχεις) και με ένα πιο οικονομικό.


Όπως και να έχει καλορίζικη να είναι φίλε ;) ;)
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Για ράδιο είναι πολλά τα λεφτά,αλλά αυτό που θέλω πιο πολύ είναι Gps και usb θύρα (τα έχει) για να καταργήσω το καλώδιο του aux που έχω και γεμίζω καλώδια μέσα

Μετά μπαίνεις σε άλλο τρυπάκι,δεν πρέπει να έχει αποσπώμενη οθόνη?πρέπει...άρα ανεβαίνεις λιγάκι

Κάποια στιγμή θα το αναβαθμίσω με καλύτερα ηχεία
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Μετά από περίπου 2 βδομάδες το εργαλείο τοποθετήθηκε  biggrin biggrin biggrin biggrin
Για αρχή να ευχαριστήσω πολύ τον φίλο μου kostg για την τρομερή δουλεία (μιλάμε για πολύ ψείρας το παιδί) :-* :-* :-*


οι 2 πρωταγωνιστές :
DSC04736_zps4da320e5.jpg


βγάλαμε για αρχή την παλία πηγή και προσαρμόσαμε την βάση της καινούργιας πηγής
DSC04727_zps9bcae0bf.jpg


στην πορεία βγάλαμε το πλαστικό της κολώνας του οδηγού για να βγάλουμε το παλιό μικρόφωνο
DSC04729_zps0413b347.jpg


και αφαιρέσαμε και τα πλαστικά κάτω από το τιμόνι για να περάσουν οι καινούργιες καλωδιώσεις (του μικρόφωνου και του δέκτη gps )
DSC04731_zpsc001715e.jpg


ο δέκτης τοποθετήθηκε
DSC04734_zpse0e53908.jpg


μετά προσπαθούμε να μαζεύψουμε όλη αυτή την καλωδίωση
DSC04738_zps7953690c.jpg


τα μαζέψαμε τελικά και ναι,το άσπρο κομμάτι που φαίνεται στην μέση της φωτογραφίας είναι ένα αφρολεξ που τυλίγει όλη την καλωδίωση για να μην χτυπάει και ακούγονται σπαστικοί ήχοι(είπαμε είναι ψείρας το παιδί giggle giggle)
DSC04742_zpsbb9a5f53.jpg


και ναι τελειώσαμε....
DSC04746_zps0f767560.jpg

DSC04750_zpscf986241.jpg

DSC04748_zpscc1df6c4.jpg


Φάγαμε περίπου 4-5 ώρες για να το περάσουμε και το αποτέλεσμα,απλά τέλειο,πάρα πολλές δυνατότητες
-δυνατότητα αλλαγής φωτισμού
-κατά την σύνδεση του bluetooth μεταφέρονται όλα τα στοιχεία του κινητού στην οθόνη,μέχρι και μήνυμα έστειλα στην γυναίκα μου μέσα από την οθόνη και άλλα πάρα πολλά
 

WOLF

Hero Member
May 10, 2010
1,561
0
0
49
Κορυδαλλος
Καλοριζικη φιλαρακι ανυπομονω να τη δώ και απο κοντα ;)Παρα πολυ ωραία παρουσίαση οσο για την δουλεια του Κώστα είμαι σίγουρος ότι είναι εξαιρετικη worthy worthy
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Καλοριζικη και καλα ακουσματα και καλες πλοηγησεις να εχεις ρε φιλε  ok234 οσο για την δουλεια του κωστα-απλα εγγυηση worthy worthy
 

dimitra

Pro Member
Dec 28, 2012
482
0
0
33
Κερατσίνι
Καλορίζικη και απο ΄μενα ok234..!
Φάγαμε περίπου 4-5 ώρες για να το περάσουμε και το αποτέλεσμα,απλά τέλειο,πάρα πολλές δυνατότητες
-δυνατότητα αλλαγής φωτισμού
-κατά την σύνδεση του bluetooth μεταφέρονται όλα τα στοιχεία του κινητού στην οθόνη,μέχρι και μήνυμα έστειλα στην γυναίκα μου μέσα από την οθόνη και άλλα πάρα πολλά[/quote]

Α ρε Χριστίνα..μέχρι και μηνύματα θα σου στέλνει τώρα απο την καινούρια οθόνη...
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
xristina said:
χαχαχαχα ναι....εγω δεν καταλαβαινω τι εννοει οταν λεει ''και άλλα πάρα πολλά''  :D :D :D :D
kostg said:
Oυπς!  qq
όμορφα εσείς..... AR15firing AR15firing

Φόντο βάλαμε και την σαύρα.... giggle giggle
Από ποιότητα ήχου πολύ καλύτερη με πριν  AR15firing AR15firing και πιστεύω ότι αν βάλω και μια 4δα ηχεία θα είμαι τούμπανο... biggrin biggrin
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
μη του λες για γουφερακι, γιατι θα βαρυνει επικινδυνα και θα χαλασει η αναλογια kg/hp!!!! :p :p
Μεγειες Ιακωβε!
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Απλα τελειο μπραβο ρε παιδια. Καλα και δυνατα ακουσματα Ιακωβε και οχι μονο
 

jason22

New member
Apr 28, 2012
63
0
0
41
ΑΘΗΝΑ
παιδια γνωριζετε που μπορω να βρω τηλεχειριστηριο που δενει στο τιμονι για μια pioneer πηγη που εχω βαλει στο φιεστακι?
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread