Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Απο την στιγμή που έχεις ηδη ,για μένα το service ειναι πολυ σωστή κίνηση,ξέρεις τι έχεις ,πολυ σημαντικό ,έχουμε ακούσει και για κενουργιες όπως ap ,kv, όπου κάποιες πλησιάζουν και τα 1000€ ,πως βγάζουν θέματα ...οπότε αμα κάποιες έχει την ανάρτηση ,όταν χρειαστεί απλα την κανεις service
 

Crazy

Hero Member
Vip Team
Jul 8, 2010
1,568
8
38
38
Οπου υπαρχει στροφη....
Ακριβώς αυτό, ξέρεις τι έχεις κάνει. Επίσης οι πίσω δν είναι ανοιγομενες, όπως οι μπροστά που έχει δαχτυλίδι κ ανοίγεις κ βγάζεις το φυσσιγγιο, πλέον εμένα πίσω είναι όπως οι μπροστά. Έχουμε δει κ ακούσει πολλά κ από μαμά coilover ανάρτηση κ γενικά από μαμά αναρτησεις. Πιστεύω η επισκευή είναι μια αξιόπιστη λύση.
 

Ximiki Veltiosi

Pro Member
May 30, 2014
483
1
0
44
Αθηνα
καταληξαμε και σε αναρτηση θα χρησιμοποιηθουν ως κουφαρια μια τετραδα της K-Sport full adjustable σε υψος, σκληροτητα , camber αλλα και ρυθμιση μποτας για χαμηλωμα του κεντρου βαρους. Τα πειραματοζωα ειναι αυτα:





θα πανε στο Μαστρο Αμεντολα λογικα μεσα στο Δεκεμβριο για custom build και μετα πρεπει να φτιαχτουν μποτες για τα μετρα του S καθως αυτες ειναι απο Yaris. Τα ελατηρια θα μεινουν στις ιδιες λιμπρες και ο θεος μαζι μας!!!σειρα οι μπαρες θολων και τα φρενα(1η προτεραιτοτητα) γιατι δεν σταματαει με τιποτα...
 

Ximiki Veltiosi

Pro Member
May 30, 2014
483
1
0
44
Αθηνα
ναι ειναι με σπειρωμα οπως βλεπεις, θα τις φταιξω στο τορνο απο αλουμινιο μαλλον. Θα βγαλω τις δικες αναρτησεις και θα τις αντιγραψω
 

Crazy

Hero Member
Vip Team
Jul 8, 2010
1,568
8
38
38
Οπου υπαρχει στροφη....
Με το καλο Βαγγ :) κ εγω θελω να παω μια βολτα απο Αμεντολα παλι να συζητησω για αλλα ελατηρια.

Υ.Γ. οταν πας για θολομπαρες ενημερωσε.
 

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
Σημερα τοποθετηθηκαν στο fiesta μου τα πορτοκαλί koni αμορτισερ με τα eibach ελατήρια μετα απο πολυ σκέψη και ερωτήσεων. Εψαχνα κατι οικονομικό και κατέληξα σε αυτο το κιτατι πηρα και μια αποψη και απο τον spel που και αυτος εχει το ιδιο κιτακι και μου ειπε πολύ καλα λογια. Μετα απο μια βόλτα που το εκανα ειμαι πολύ ευχαριστημενος απο την απόδοση τους δν ηθελα κατι παραπάνω αλλα δν μπορω να πω παραπάνω γτ ειναι νωρίς ακομα. Θα ανεβάσω και φωτο. tease
 

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
scorpion said:
Μεγειές.Κόστος της αλλαγής?
70 ευρώ μου πήγε Ιακωβε με ζυγοσταθμιση και ευθυγραμμιση...

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1417726561[/time]
Crazy said:
Καλά χλμ κ καλά στριψιματα Αγγελε...
Ευχαριστώ Ανδρέα... :)
 

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
scorpion said:
70e είναι η εργάσια μόνο...αμορτισερ και ελατήρια?
380€ μου βγήκαν...125 τα ελατήρια και 255 τα αμορτισερ...
 
angel s said:
Σημερα τοποθετηθηκαν στο fiesta μου τα πορτοκαλί koni αμορτισερ με τα eibach ελατήρια μετα απο πολυ σκέψη και ερωτήσεων. Εψαχνα κατι οικονομικό και κατέληξα σε αυτο το κιτατι πηρα και μια αποψη και απο τον spel που και αυτος εχει το ιδιο κιτακι και μου ειπε πολύ καλα λογια. Μετα απο μια βόλτα που το εκανα ειμαι πολύ ευχαριστημενος απο την απόδοση τους δν ηθελα κατι παραπάνω αλλα δν μπορω να πω παραπάνω γτ ειναι νωρίς ακομα. Θα ανεβάσω και φωτο. tease
 Εγώ στο λεγα οτι δεν θα αντεχα να τα χω και να τα κοιταζω  :D Καλοφορετα φιλε! Περιμενω εντυπωσεις!!
 

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
Αλεξανδρος said:
  Εγώ στο λεγα οτι δεν θα αντεχα να τα χω και να τα κοιταζω  :D Καλοφορετα φιλε! Περιμενω εντυπωσεις!!
Όντως δεν αντεξα για πολύ Αλέξανδρε... :p Ευχαριστώ...:)
 

mk6 1.6

Rookie
May 26, 2010
33
0
6
Εφτασε η ωρα να αλλαξω αναρτησεις μετα απο 110000 χλμ με τα bilstein sport..Καλα αμορτισερ,ομως θεωρω οτι δεν προσεφεραν πολλα παραπανω απο τα μαμα αναλογικα κ με την αυξηση της σκληροτητας..Πλεον,κοπανα παρα πολυ για τα γουστα μου..Ισως να φταιει κ οτι εχω μεγαλωσει κ δεν πολυασχολουμαι..Τεσπα,τωρα λεω να βαλω τα kayaba για να μαλακωσω κ λιγο.Μπροστα μου προτεινουν τα excel g κ πισω τα gas a just..280 ευρο με περαστικα κ ευθυγραμμιση.Σημειωτεον,φοραω κ ελατηρια απο s..Θελω γνωμες κ εντυπωσεις απο αυτους που τα εχουν δοκιμασει!
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Γιατί δε βάζεις τα απλά sachs; Έχω την αίσθηση ότι kyb και ford (eibach) δεν ταιριάζουν.
 

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
Θα συμφωνήσω με τον kostg τα kyb δν τα προτείνουν. Τα sachs ειναι πολυ καλη επιλογή και με τα ελατήρια απο το s ειναι πολυ καλος συνδυασμός.
 

mk6 1.6

Rookie
May 26, 2010
33
0
6
Τελικα επελεξα τα kyb οπως σας ειχα πει,τα οποια κ φοραω πεντε μερες..Ο λογος ειναι οτι τα ειχε βαλει ο αδερφος μου παλιοτερα στο φιεστα του κ ηταν αρκετα ικανοποιημενος!Οσον αφορα τς δικες μου εντυπωσεις αυτες τς πρωτες μερες,ειναι πολυ καλες..Το αμαξι επιτελους μαλακωσε κ ηρεμησε αρκετα,χωρις να χει γινει βαρκα..Ειναι ενα ελαχιστο πιο σκληρο απ το μαμα κ ξαναβρηκε τον παιχνιδιαρικο χαρακτηρα του.Ειναι σαφως πιο φιλικο κ λιγοτερο αποτομο αν και με τα bilstein ηταν λιγο πιο ακριβες..Υπαρχει επισης μια διαφορα στα πολλα χιλιομετρα (πανω απ τα 140) οπου τωρα εχω λιγοτερη εμπιστοσυνη,ομως απο κει και κατω κοβω το κεφαλι μου οτι μπαινω το ιδιο παντου,απλα χρειαζεται περισσοτερη συμμετοχη απο εμενα πλεον..Αυτο το γουσταρω περισσοτερο προσωπικα κ εν κατακλειδι αυτο μετρα..Να ευχαριστιεσαι το αυτοκινητο σου χωρις να κοπανιεσαι ολη μερα στους καταπληκτικους ελληνικους δρομους!Αυτο ειναι υποκειμενικο βεβαια γιατι ο καθενας εχει τα γουστα του!Ο,τι ερωτηση θελετε,στη διαθεση σας!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread