Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

chris40

New member
May 15, 2010
89
0
6
35
70 ευρώ τα προβολάκια παιδιά με τις σίτες κ διακόπτη βάζεις εσύ οτι θέλεις κ μετά θές μια ασφάλεια κ ένα ρελέ,αντε σύνολο 80€ το κιτ έχει 200€
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
Ελπίζω να έπεσα στο σωστό θέμα!!!Ξεκίνησα την αναζήτηση για τα προβολάκια(τα οποία και τα πιο ακριβά από τον μπροστά προφυλακτήρα)!!!Ξέρετε τι πρέπει να προσέξω σε ότι έχει να κάνει με τα κουμπώματα?Μήπως είναι σπασμένα ή κάτι τέτοιο?Από την  στιγμή που θα τα βάψω οι γρατσουνιές δεν με πειράζουν!!!Βρήκα αυτό εδώ:

http://www.car.gr/parts/view/3750881/
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Mε βίδες στηρίζονται απ' ότι θυμάμαι, οπότε δεν έχει κάτι ιδιαίτερο να προσέξεις. Μόνο μην είναι σπασμένα ή ραγισμένα τα κρύσταλλα και γίνονται ενυδρείο με ψαράκια μέσα...
 

laDAKIAS

Member
Jul 2, 2010
114
0
16
38
αθηνα
Αν κάποιος ενδιαφέρετε να βάλει και drl μαζί με τους προβολείς υπάρχει και αυτή η λύση!
Είναι λίγο ακριβά βεβαία(180) άλλα είναι πολύ όμορφα και μοιάζουν σαν εργοστασιακά!

d0h5.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=s3YecSSxaSw
 

leonidas_

New member
Dec 25, 2014
73
0
6
Εσείς που προσθέσατε προβολάκια όταν τα ανάβετε ανάβει και ένδειξη στο καντράν;
 

FiestaLpg

Member
Feb 28, 2015
188
0
0
Αν τα προσθέσεις μετά, η ένδειξη δε θα ανάβει, δε μπορείς καν να προσθέσεις τον original διακόπτη. Τα αυτοκίνητα που δεν έχουν από την αρχή προβολείς δεν έχουν κάποια υποδοχή στον εγκέφαλο για τη φύσα του διακόπτη.
Μπορείς να προσθέσεις εσύ κάποιον, κυκλοφορούν στο ebay κάποιοι πολύ ωραίοι και ποιοτικοί.
Δες αυτόν από ebay http://www.ebay.com/itm/231414104579?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
Τον τοποθέτησα για τα extra ημέρας που έβαλα.
 

leonidas_

New member
Dec 25, 2014
73
0
6
Βασικά original διακόπτη μπορείς να βάλεις από έκδοση που έβγαινε με προβολάκια και εγώ τον έχω εγκαταστήσει ήδη. Περιμένω τα προβολάκια και τα καπάκια για να τα εγκαταστήσω. Για την ένδειξη δεν γνωριζω τι παιζει.
 

FiestaLpg

Member
Feb 28, 2015
188
0
0
Συνδέθηκε κανονικά η φύσα του διακόπτη δηλαδή; Μακάρι να παίξουν αλλά από φίλο που σε trend έβαλε προφυλακτήρα titanium με προβολείς του είπαν στη ford ότι δε μπαίνει original διακόπτης, μόνο εμπορίου.

Μόλις τώρα είδα ότι γράφω σε νήμα για Μκ6. Τόση ώρα μιλούσα για 7άρι. ϊσως να μπαίνουν τότενες.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Μπαίνουν κανονικά στο mk6. Έδινε και η ford kit με προβολάκια, καλωδίωση και τον διακόπτη.

http://www.fordpartsuk.com/shop/ford_fiesta_mk6_front_fog_lamp_kit_f_1446607_c_341.htm
http://www.fordpartsuk.com/shop/ford_fiesta_mk6_front_fog_lamp_wiring_f_1446611_c_341.htm
 

leonidas_

New member
Dec 25, 2014
73
0
6
Μολις τα βαλω θα σας πω. Ενημερωτικα απο το παραπανω κιτ λειπει ο διακοπτης.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Nαι, επειδη ειναι αγγλικο site εχει δεξιοτιμονο διακοπτη και δεν ειχε νοημα να ανεβασω το link. Εισαι πολυ παρατηρητικος παντως.
 

leonidas_

New member
Dec 25, 2014
73
0
6
;D  ;D  ;D

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1427407200[/time]
Τα προβολάκια που ακριβώς βιδώνουν; Γιατί υποψιάζομαι ότι ίσως να θέλει βάσεις. Ρίξτε μια ματιά στο εξάρτημα με νούμερο 15266 στο παρακάτω link. Όποιοι βάλατε προβολάκια αυτές οι βάσεις προϋπήρχαν ή τις βάλατε εσείς; Και αν ναι πόσο κοστίσανε;
http://eucatparts.com/?action=cat_ford_part&s_id_part=1382544&s_id_model=6&s_code_image=T010423202
Μανούρα έχει αρχίσει και γίνεται μου φαίνεται....
 

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
Άμεσα στα πολλά που θέλω να αλλάξω είναι και τα προβολάκια! είναι λίγο άδειο έτσι ή ζηλευω τα s και st... Η εκδοσή που έχω είναι η trend mk6 facelift . μπορεί να μπει τελικά και να είναι όπως στο s και st η θέλει πατέντα  ?
πόσο θα πάει όλο μαζί ?
Νομίζω ότι από τον προφυλακτήρα μου αφαιρούνται τα καπάκια μόνο δεν χρειάζομαι άλλο προφυλακτήρα!
 

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
Λιπών όπως έχω ξανά πει το αυτοκίνητο δεν το έχω πάρα πολύ καιρό.
Με έχει ψήσει όμως για μερικές αλλαγές οπότε σήμερα καλή μέρα, είπα να αφιερώσω λίγο χρόνο.
Σάν ψυλοάσχετος με πολύ περιέργεια  ήθελα να δω τι παίζει με τα προβολάκια γιατί απο παλαιότερες συζητήσεις σας έχω διαβάσει αρκετά.
έβγαλα λιπών τα καπάκια που έχει το δικό μου και είδα μέσα κάποια καλοδιάκια. Αυτά δεν υποτίθεται θα μυούν όταν βάλεις τα πτοβολάκια? όσα ανέφερα και σε φωτογραφίες για να καταλάβετε!







 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Ναι, αυτα ειναι. Και αυτο το λευκο πρεπει να ειναι "ταπα" για τις επαφες. Αν το βγαλεις δηλαδη, κουμπωνεις κατ' ευθειαν τις Η11 λαμπες. Χρειαζεσαι ομως και αλλο διακοπτη μεσα.
 

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
όποτε χρειάζομαι τα 2 περβολάκια και τον διακόπτη μέσα !
Ερώτηση χαζή.
Πρέπει να έχει τα καλώδια μέσα ή ο προηγούμενος ιδιοκτήτης είχε βάλει και αυτός περβολάκια?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Δε νομιζω, εχει τις αναμονες το αυτοκινητο προφανως. Ναι, θελεις προβολακια, λαμπες και τις βασεις για τα προβολακια (τα πλαστικα καλυμματα δηλαδη).
 

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
Βασικά ναι δεν ξέρω για αυτο ρωτάω . Στο kit που έχω δει έχει μέσα όλη την καλωδίωση.
Σε εμένα είναι περασμένα ήδη αν ναι? έτσι είναι το φυσιολογικό?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Μπορει το δικο σου να παραχθηκε σαν trend, αλλα τελευταια στιγμη να το γυρισαν σε ambiente λογω αυξημενης ζητησης. Οποτε εχει τα καλουδια πανω, αλλα απενεργοποιημενα.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread