Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

stef7

Original poster
New member
Nov 10, 2010
51
0
0
38
nikaia
παιδια εχω θεμα με τα φρενα του mk7.τι φταιει και δε πιανουν καλα?
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Τι εννοείς ότι δεν πιάνουν καλά?
…. αν μπορείς γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος για να το καταλάβουμε :)
 

stef7

Original poster
New member
Nov 10, 2010
51
0
0
38
nikaia
ειδικα οταν εχω βαρος εχω παει να φυγω σε φαναρι μονο με κατεβασματα σταματαει
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
τακακια - υγρα φρενων εχεις ελεγξει προσφατα?
 

stef7

Original poster
New member
Nov 10, 2010
51
0
0
38
nikaia
πριν 1500 χλμ αλλαξα λαδια και ειδαν τα τακακια και ηταν κομπλε.απο το συνεργιο μου ειπαν οτι φταινε τα ελαστικα τα hankook.τι να πω δεν ξερω......
 

dionpapad

Pro Member
Oct 1, 2010
373
0
0
ΠΑΤΡΑ
Γιατί τόση ώρα δεν το έλεγες ότι έχεις Hankook; Κάποτε με αυτά τα λάστιχα(σε άλλο αμάξι όχι στο φιέστα) παραλίγο να δω τα ραδίκια ανάποδα. Την επόμενη μέρα κιόλας πήγα και τα άλλαξα. Μιλάμε για εξαιρετικά επικίνδυνο λάστιχο διότι η γόμα του έχει πολυ μεγάλη αναλογία από συθετικό υλικό που το κάνει ιδιαίτερα σκληρό. Τα λάστιχα αυτά κάνουν μόνο για χωματόδρομους.
 

stef7

Original poster
New member
Nov 10, 2010
51
0
0
38
nikaia
και στο κακλαμανο αυτο μου ειπαν.τι να πω ουτε χρονο δεν τα εχω.λες να τ αλλαξω?τι προτεινεις?ελεγα για continental
 

stef7

Original poster
New member
Nov 10, 2010
51
0
0
38
nikaia
δηλαδη θεωρεις οτι ειναι θεμα ελαστικων ε?
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Τι να σου πω?Αν δεν το οδηγησω και δεν δω οτι και να πω θα ειναι λαθος μου.Ετσι δεν μπορει να σου πει κανενας.Αλλα απο πολλα παιδια εχω ακουσει οτι τα Hankook ειναι χαλια.Δεν τα ειχα ποτε και δεν μπορω να εχω προσωπικη αποψη.
 
Jul 11, 2010
31
0
0
36
ATAΛΑΝΤΗ
φιλε στεφ κιτα τα τακακια σου και μακρια απο αντιπροσοπια γιατι λενε αλλα ντα λον.εγο τα αλλαχα στα 36 χιλιαδεσ χιλιομετρα και ενο τουσ εδειξα οτι κανει θοριβο ο τροχοσ  μου ειπανε οτι ειναι ενταχει(γι αυτο μακρια)
 

dionpapad

Pro Member
Oct 1, 2010
373
0
0
ΠΑΤΡΑ
Φίλε Stef7 θα σου πρότεινα να πετάξεις επειγόντως τα Hankook και να κοιτάξεις πολυ σοβαρά για λάστιχα Bridgestone τα οποία και έχω δοκιμάσει σε διαφορετικά αμάξια και σε διαφορετικές διαστάσεις και πάντα με εξαιρετική συμπεριφορά σε όλες τις συνθήκες. Πρόσεξε τι λέω, σε όλες τις συνθήκες δεν το λέω τυχαία για παραάδειγμα τα Yokohama είναι εξαίρετα στην βροχή στη πολλή ζέστη όμως δεν έιναι το ίδιο. Επίσης παρα πολυ καλά έχουν αποδειχτεί τώρα που τα έστρωσα και τα μαμά Goodyear που φορά το δικό  μου Fiesta. Πάντως με τα Hankook σίγουρα και δεν μπορεί να φρενάρει σωστά το αμάξι!!!


ΥΓ. Για να είμαι όσο το δυνατόν αντικειμενικός να προσθέσω ότι και τα Hankook έχουν το δυνατό τους σημείο και αυτό είναι στους χωματόδρομους. Αν ρωτήσεις τους μάστορες στα βουλκανιζατέρ θα σου πουν οτι τα μεταχειριμένα τα δίνουν σε αυτούς που έχουν αγροτικά λόγω της αντοχής τους στο χώμα.
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
+1 Απο εμενα....Κι εγω bidgestone ειχα πριν βαλω τα dunlop και ηταν πολυ καλυτερα!!!Σε σημειο που ευχομαι να τα καψω γρηγορα αυτα να παω να βαλω bridgestone....
 
Jun 16, 2010
3
0
0
36
kamena vourla
παιδια νομιζω πως αδικα κατιγορειτε τα hankook για εμενα ειναι ενα απο τα καλυτερα λαστιχα  μεν εχουνε γρηγορη φθορα αλλα απο τιν αλλη εχουνε τα καλυτερα κρατηματα δεν σε πουλαει πουθενα το αυτοκινητο με αυτα τα ελαστικα..
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Το να λασκαρει μια βιδα η να πεσεις σε κακης ποιοτητας υλικο λες οτι ειναι κατι το φυσιολογικο!!! Οταν εισαι γκαντεμης οπως εγω (!!!) τοτε σου φευγει η καστανια ρεγουλαδουρου του πισω αριστερου ταμπουρου με αποτελεσμα να ακουγεται σαν κουδουνιστρα!! Ευτυχως το καταλαβα νωρις το πηγα και το εφτιαξα!! Αλλα οταν το ανοιξε ο μηχανικος και ειδε αυτο το μικρο αλλα μεγαλης σημασιας σιδερακι, ειπε οτι ειμαι περιπτωση 1 στο 1000000!!! Για τοσο γκαντεμια μιλαμε!!!
 

m@kro

Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
43
Βόλος
μικρό το κακό....πάλι καλά το πήρες χαμπάρι νωρίς.......


εμμμ γι'αυτο βάλε δίσκους πίσω να μην εχεις τέτοια προβλήματα.... tease tease tease
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
m@kro said:
μικρό το κακό....πάλι καλά το πήρες χαμπάρι νωρίς.......


εμμμ γι'αυτο βάλε δίσκους πίσω να μην εχεις τέτοια προβλήματα.... tease tease tease
Δεν θελω και πολυ...;)
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread