Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Lucifer

Hero Member
May 14, 2010
3,282
1
0
θα δείξει...
Η ζώνη δεν είναι μόνο για οδηγό κ συνοδηγό

http://www.youtube.com/watch?v=e6Qhmdk4VNs&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=6kYqjTA_VEg&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=nI9_BTm41MI&feature=related
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
Αυτα τα βιντεο έπρεπε να δείχνουν στους νεους οδηγούς. Αλλα εδώ το μόνο που βλέπουν είναι διαφημίσεις τύπου ιμπιζα κούπρα με ήχο play back απο κινητήρα εξακύλινδρο τουλάχιστον, ατμοσφαιρικό..

και μετα γιατι τρεχουμε σαν τρελοι...

Και μετα οι θείες λένε "κρίμα το παιδί, το φαγε η αιμοβόρα άσφαλτος".. Αμ δε..Τα σκ..α που χε στο κεφάλι του το φαγαν το παιδί ή τα σκ..α που χε κάποιος άλλος στο κεφάλι του..
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
turbomaniac said:
Και μετα οι θείες λένε "κρίμα το παιδί, το φαγε η αιμοβόρα άσφαλτος".. Αμ δε..Τα σκ..α που χε στο κεφάλι του το φαγαν το παιδί ή τα σκ..α που χε κάποιος άλλος στο κεφάλι του..

Πόσο δίκιο έχεις, μακάρι όλοι οι πιτσιρικάδες να σκέφτονταν σωστά, αλλά κουβαλάνε την τρέλα της ηλικίας τους κι αυτοί...
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
χθες το απογευμα με έσωσε ο άγγελος μου...

Ποτάμι ανέβα βιαζόμουνα και πήγαινα με καμια 160-180 αριά. Σε μια μικρή καμπούλα, στιγμιαία απροσεξία απο το δρόμο, τρομάζω και κόβω τιμονιά απότομη για να μην ακουμπήσω στην μπαριέρα με αποτέλεσμα μια καλή "ζεμπεκιά" με 170 χιλιόμετρα  :-X. Το αμάξι κυριολεκτικά πέταξε κώλο 30-40 μοίρες και μαζεψε ΜΟΝΟ του  :-X :-X :-X :-X :-X :-X.

Ευχαριστώ το  θεό και τον αγγελο μου που ακόμα με βλεπετε και γραφω εδώ.

Μην επαναπάυεστε ποτέ, τα ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΟΤΑΝ ΟΔΗΓΑΤΕ!!!!!
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
αλεξ στο ποταμι με 170χμ και με βροχη ή βρεγμενο οδοστρωμα δεν παμε ποτε...
ευτυχως που δεν εγινε τιποτα χειροτερο..Προσοχη αλλη φορα και με το μαλακό....
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
southern said:
αλεξ στο ποταμι με 170χμ και με βροχη ή βρεγμενο οδοστρωμα δεν παμε ποτε...
ευτυχως που δεν εγινε τιποτα χειροτερο..Προσοχη αλλη φορα και με το μαλακό....

Δεν είχε βρεξει ακόμα (Ηταν 2 το μεσημερι) αλλα και πάλι δεν δικαιολογούμαι.. ssorry
 

godfather8jk

New member
Jun 3, 2010
51
0
0
38
Λαμία
Φτηνα τη γλιτωσες φιλε,μεγαλη προσοχη!!!Καλυτερα λιγο αργοτερα παρα να εχουμε αλλα....
Παντως 3 φορες η ζωνη με εχει σωσει πραγματικα,με τις 2 φορες να μιλαμε για μετωπικη!!!
ΠΑΝΤΑ ΖΩΝΗ
 

BillMk7

Pro Member
Feb 2, 2011
600
4
18
36
Πειραιάς (Καλλίπολη)
Παιδιά εγώ δεν είμαι και πολύ της ταχύτητας...Ένας καθημερινός και αρκετά προσεκτικός οδηγός είμαι εδώ και 5 χρόνια...Πάλι καλά κανένα ατύχημα δε μου έτυχε εως τώρα...Βέβαια, μου αρέσει η ταχύτητα και τα γρήγορα αμάξια, αλλά να τα βλέπω σε video και ζωντανά μόνο σε προστατευμένους χώρους. Ζώνη πάντα και σε όλους τους επιβάτες αλλιώς βόλτα "γιοκ", ακόμα και στη πιο μικρή διαδρομή γιατι ποτέ δε ξέρεις από που θα σου έρθει...Όπως λέει και ο πατέρας μου, "δε φοβάμαι εσένα γιατι ξέρω πως οδηγείς, φοβάμαι τους άλλους που δεν ξέρω"... Και όχι επιθετική οδήγηση γιατι μπορεί κάποιος να μη σέβεται τη ζωή του και το αμάξι του αλλά έχει υποχρέωση να σέβεται τη ζωή του διπλανού του στο δρόμο γιατι δε του φταίει σε τίποτα...
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Ευτυχως στο αμαξακι μας ''χτυπαει'' η ζωνη αν δεν φορεσει οδηγος και συνοδηγος! Βεβαια μπορεις να το απενεργοποιησεις αλλα ας παψουμε να ειμαστε ελληνες λεγοντας ''ελα μωρε μεχρι το περιπτρεο παω ζωνη θα βαλω?''! Ομως πρεπει να λαβουμε υποψη οτι τα περισσοτερα τροχαια (και μαλιστα θανατηφορα) γινονται σε ακτινα 50 χιλιομετρων απο το ιδιο μας το σπιτι! Αρα φοραμε ζωνη παντα και τα μικρα παιδια παντα στο πισω καθισμα
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
:eek:

Τελειο σποτ και πολύ ρεαλιστικό. Επειδη έχω περασει κατι ανάλογο 2 φορες, ευχομαι κανένας να μην το περάσει.

Μην τρεχετε χωρις λόγο και χωρις αυριο.. Κοντρες μόνο σε μεγαλη απλα και στροφιλίκι μόνο σε πιστα ή σε απόλυτη ερημια, ωστε και κατι να παθεις να κλαις μόνο το δικό σου αμαξι.

ΠΑΝΤΑ τα μάτια στο δρόμο, όλες τις φορες που τρακαρα και έφταιγα εγω (3 συνολικά) είχα στρέψει την προσοχή μου αλλού.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread