Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Εμενα εχει και αλλη μια διαφορα που δεν την εχει το sport...εχει και αισθητηρα καθισματος στο καθισμα του συνοδηγου...ισως να ειναι θεμα χρονολογιας και οχι θεμα εκδοσης...απ οτι ξερω απο τα παιδια μπορεις να πας να κανεις μια ενημερωση εγκεφαλου...δεν ξερω ομως αν στο trip θα σου βγαλει στιγμιαια καταναλλωση..καλο θα ηταν να το ρωτησεις...


---
- Sent from my iPhone using Tapatalk
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
αυτο με τον αισθητηρα το εχουν ολα τα σπορτ. καλυτερα δηλαδη για να μην σε ζαλιζουν οι εκαστοτε συνοδηγοι... ξερεις τωρα.... "πωωω σφυραει η βλακεια..." και αλλα πολλα!
 

Lucifer

Hero Member
May 14, 2010
3,282
1
0
θα δείξει...
οι εκάστοτε συνοδηγοι να φορανε ζώνη για να μη σφυράει..... η" βλακεία" που μπορεί να τους σώσει τη ζωή  rules
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
εμενα δεν εχει ουτε στιγμιαια ουτε αισθητηρα στον συνοδηγο!! μαλλον ειναι παλιατζουρα το δικο μου!!!
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
19
www.fiestamaniacs.gr
Νομίζω ότι υπάρχει κάποιος προγραμματισμός για το mk7 που ενεργοποιεί/απενεργοποιεί τον αισθητήρα.
Δε μπορώ να θυμηθώ όμως που το διάβαζα  redface
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
αν παει καποιος σε μια φορντ και κανει update στον εγκεφαλο δεν θα του το εμφανιζει?
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
kostg said:
Νομίζω ότι υπάρχει κάποιος προγραμματισμός για το mk7 που ενεργοποιεί/απενεργοποιεί τον αισθητήρα.
Δε μπορώ να θυμηθώ όμως που το διάβαζα  redface
υπαρχει πιθανοτητα να γινεται απο το μενου αλλα δεν το εχω ψαξει για να πω σιγουρα
 

Focusman

Pro Member
May 26, 2010
577
0
16
32
Περιστερι
Αν γινεται αυτο απο το μενου τοτε πειτε μου πως γινεται γιατι το θεωρω μεγαλη τσιπια εν ετει 2011 να μην εχει τετοιο αισθητηρα... 
Lucifer said:
οι εκάστοτε συνοδηγοι να φορανε ζώνη για να μη σφυράει..... η" βλακεία" που μπορεί να τους σώσει τη ζωή  rules
Μια φορα ενας φιλος μου δεν φοραγε ζωνη και για να τον αναγκασω να φορεσει, τσαρουχωσα το φρενο για να δει τι θα γινει αν τρακαρουμε.. Απο τοτε φοραει αλλα δεν γινεται να κανω καθε φορα το ιδιο
 

m@kro

Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
43
Βόλος
να μην τους βάζεις μέσα τότε. εγώ πολύ απλά αν δεν βάζουν ζώνη δεν ξεκινάω. γίνομε λίγο σπαστικός αλλά το κάνω για το καλό τους.
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
Focusman said:
Αν γινεται αυτο απο το μενου τοτε πειτε μου πως γινεται γιατι το θεωρω μεγαλη τσιπια εν ετει 2011 να μην εχει τετοιο αισθητηρα...  Μια φορα ενας φιλος μου δεν φοραγε ζωνη και για να τοτε φοραει αλλα δεν γινεται να κανω καθε φορα το ιδιο
επειδη κι εμενα μου την δινη οταν δεν φορανε ζωνη και αρχιζουν να λενε τα σχετικα...
θα κατσω καποια στιγμη να το ψαξω και αν δεν γινεται θα ρωτησω στη φορντ και θα σας πω
 

takis fiesta

New member
Apr 17, 2011
60
0
0
καλα τα λετε ετσι ειναι με τις ζωνες αλλα αν θελετε μπορειτε να την μπλοκαρετε και να μην χτυπα αν σε καποιους αυτο ειναι θεμα...
 

core

Newbie
Oct 19, 2011
9
0
0
Η ζωνη ΣΩΖΕΙ ΖΩΕΣ....Αυτο εχω μαθει απο το πρωτο ατυχημα που ειχα και επεσα σε πλαγια και ειχα φερει τρεις τουμπες....
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Και δεν επαθες τπτ?? οι ζωνες σωζουν ζωες αλλα αμα ειναι να την παθεις θα την παθεις και με τις ζωνες!!!
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
39
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Andreas19 said:
Και δεν επαθες τπτ?? οι ζωνες σωζουν ζωες αλλα αμα ειναι να την παθεις θα την παθεις και με τις ζωνες!!!

δεν ειναι λογικη αυτη Αντρεα...αμα ειναι να την παθεις θα την παθεις αλλα κανεις τα παντα για να ελλατωσεις τους τραυματισμους και ενας τροπος ειναι αυτος...ειτε μας αρεσει ειτε οχι!!
 

mk1 Stelios

Original poster
Hero Member
nos7 said:
δεν ειναι λογικη αυτη Αντρεα...αμα ειναι να την παθεις θα την παθεις αλλα κανεις τα παντα για να ελλατωσεις τους τραυματισμους και ενας τροπος ειναι αυτος...ειτε μας αρεσει ειτε οχι!!

+1000

.. ίσως μερικοί να μην έχουν δει το πρώτο ποστ σε αυτό το θέμα για αυτό ας θυμίσω...

Μετά από μελέτη η έδρα φυσικής του πανεπιστήμιου του Μονάχου ανακοίνωσε τα εξής:
…χωρίς ζώνη


25 χλμ/ώρα ισούται με ελεύθερη πτώση   από ύψος 1.6 μέτρων.

40 χλμ/ώρα είναι σαν να πηδάς από βατήρα 5 μέτρων σε άδεια πισίνα βάθους 1.3 μέτρων.

80 χλμ/ώρα είναι σαν να πηδάς στο κενό από την οροφή ενός 10όροφου κτηρίου (25μ).

ΥΓ 1  ..καλή τύχη σε όσους δεν φοράνε ζωνη...
ΥΓ 2  ..ας διαβάσετε ξανά κ ξανά ολόκληρο το πρώτο ποστ...δεν κανει κακό η επανάληψη  ;)
 

Swordman

MK7
Member
Nov 7, 2011
234
0
16
43
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΡΗΤΗΣ
Μοντέλο
MK7
Εγώ τη ζώνη την έμαθα και τη συνήθισα από τον δάσκαλο μου στην οδήγηση. Από τότε κι εγώ όταν δε τη φοράω νοιώθω ότι κάτι λείπει από πάνω μου κι έτσι δε τη ξεχνάω.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread