Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Panos_MK7

New member
Mar 16, 2012
70
0
0
41
ΑΘΗΝΑ
παιδια στα μπροστινα φαναρια DRL της dectane πιστευετε θα μπορει να μπει κιτ ξενον?γιατι απο κατασκευης ερχεται με λαμπα αλογονου στον προτζεκτορα οπως τα μαμα..
https://www.dectane.de/product_info.php?info=p71608_dayline-headlights-ford-fiesta-7-08-10-drl-optic-black.html
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Θα μπαίνουν σίγουρα τα xenon…. αλλά εκτός από τα xenon ενδέχεται να μπαίνει και η υγρασία στο εσωτερικό τους. ::)
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
28
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
StuparArt said:
Θα μπαίνουν σίγουρα τα xenon…. αλλά εκτός από τα xenon ενδέχεται να μπαίνει και η υγρασία στο εσωτερικό τους. ::)

Γιατι το λες αυτο Νικολα?υποτίθεται οτι η dectane ειναι αξιοπιστη μαρκα!!!εχεις ακουσει κατι?
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
StuparArt said:
Θα μπαίνουν σίγουρα τα xenon…. αλλά εκτός από τα xenon ενδέχεται να μπαίνει και η υγρασία στο εσωτερικό τους. ::)
nos7 said:
Γιατι το λες αυτο Νικολα?υποτίθεται οτι η dectane ειναι αξιοπιστη μαρκα!!!εχεις ακουσει κατι?

Τα περισσότερα after έχουν πρόβλημα για αυτό του έγραψα ότι ενδέχεται να μπαίνει η υγρασία. Δεν είμαι σίγουρος και δεν έχω ακούσει κάτι (όχι ότι ψάχτηκα για να μάθω κιόλας για τα συγκεκριμένα) απλά το έγραψα για να έχει το νου του επειδή συμβαίνει στα περισσότερα φανάρια ανεξαρτήτως εταιρίας που τα κατασκευάζει αλλά και μάρκας αυτοκινήτου για το οποίο προορίζονται! ;)
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
nos7 said:
ειδικα στα Μκ7 δεν εχω ακουσει ποτε σε καποιον να βαλει υγρασια!!!

Στα δυο πισω τα δικα μου περυσι ειχε κανει θαμπωμα απο μεσα(λογω υγρασιας) μετα απο πολλες βροχες που ειχε ριξει...Τωρα ειναι κομπλε....;) νομιζω το ειχαμε συζητησει και τοτε....Αυτα τα φαναρια τα σκεφτομαι κι εγω να τα βαλω....Ειναι τα ιδια που πουλαει και ο drago σωστα???
 

Panos_MK7

New member
Mar 16, 2012
70
0
0
41
ΑΘΗΝΑ
απο οτι ειδα στο ιντερνετ βγαινουν 2 μαυρα DRL παρομοια της Dectane και της SW-tuning

https://www.dectane.de/index.php?cat=c687_FORD-FIESTA.html    -   299 ευρω + μεταφ.

http://www.sw-tuning.de/headlights/taillights/lights/FORD/Fiesta/Fiesta-Mk7-08-12:::4180_4217_4222_11270.html     - 295 ευρω + μεταφ.

αυτα που πουλαει ο drago τα ειδα στο car.gr στα 250 ευρω πιστευω οτι ειναι ενα απο τα 2 λινκ τα φαναρια που δινει..αν και απο την τιμη που ειναι πιο χαμηλη δεν ξερω μηπως εχει βρει καμμια ακρη κατευθειαν απο ανατολη. αν και τα 2 λινκ ειναι νομιζω made in Germany
το θεμα ειναι να τα παρεις και να μπορεις να βαλεις xenon χωρις θεματα υγρασιας ή τοποθετησης γιατι την κιτρινιλα του αλογονου δεν την μπορω πια συνηθησα την ασπριλα



της dectane πωλουνται online και εδω σε καλυτερη τιμη

http://www.orange-tuning.de/shop/fiesta-lighting-c-3261_3262_3654.html?page=2&sort=2a&language=en    

285 τελικη μαζι με μεταφορικα για Ελλαδα
 

Panos_MK7

New member
Mar 16, 2012
70
0
0
41
ΑΘΗΝΑ
ναι τα εβαλα παιδια κουμπωνουν αψογα..η συνδεσμολογια πολυ ευκολη..τα led daylight πολυ ομορφα ιδιο μεγεθος και φωτισμο με τα audi...εβγαλα τις αλογονου απο τον προτζεκτορα και εβαλα ξενον Η3 6000Κ(τα ballasts τα ειχα ηδη απο τα μαμισια αλλα με H7 λαμπες) φωτιζει μια χαρα απλα ο προτζεκτορας του συνοδηγου δημιουργει στο πλαι καποια ειδωλα..οχι πανω στον δρομο αλλα στο πλαι στο πεζοδρομιο αντικατοπτριζεται ενα ειδωλο..που με ενοχλει λιγο αλλα μπορει να θελει ρυθμισμα το κατοπτρο του προτζεκτορα...την πρωτη μερα που τα τοποθετησα αφου εκανα τις αλλαγες στις λαμπες διασταυρωσεως με λευκες και στον προτζεκτορα με ξενον ειχε χαλια καιρο με υγρασια και βροχες και ειδα ενα εσωτερικο θαμπωμα στα φαναρια μολις ζεσταθηκαν που αυτο εξατμιστηκε μετα απο καποιες ωρες (επισης οταν τα ειχα στα χερια μου παρατηρησα οτι το φαναρι εχει καποιες τρυπες σε συγκεκριμενα σημεια για να αναπνεει μεσα του δηλαδη δεν ειναι αεροστεγες, αυτες οι τρυπες εχουν καπακια πανω τους αλλα αφηνουν ενα κενο για να μπαινοβγαινει αερας) και απο τοτε 2 βδομαδες σχεδον δεν ξαναθαμπωσαν με βροχες υγρασιες κτλ. μαλλον ηταν επειδη ειχα ανοιξει τα καπακια των λαμπτηρων τους...εμφανισιακα ειναι 10 στα 10..απο φωτισμο με τα ξενον λογω των ειδωλων στο πλαι βαζω 8 στα 10...τα led daylight lines στο κατω μερος 1000 στα 10 αψογα..ενημερωτικα τα φαναρια δεν ειναι γερμανικης κατασκευης ειναι της JUNYAN απο taiwan, στο κουτι τους γραφει απο την dectane αλλα εχει διακριτικα επανω και της ταιβανεζικης εταιριας κατασκευης φαναριων...απο ποιοτητα κατασκευης σου βγαζει μια κινεζια η ολη φαση αλλα ποιοτικη κινεζια....τα φαναρια εχουν και μοτερακια για πανω κατω ρυθμισμα που κουναει μαζι και προτζεκτορα αλλα και το κατοπτρο του σινιαλου των μεγαλων φωτων..πιστευω οτι οποιο μαυρο drl αγορασεις θα ναι ακριβως αυτο που εβαλα εγω απο taiwan απο ενα ψαξιμο με εικονες που ειδα απο καποιες εταιριες γερμανικες ακριβως αυτα εχουν τα ταιβανεζικα.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Με γειες Πάνο!
Ξέρεις τι θα ήθελα, αν μπορείς φυσικά. Να ανεβάσεις μια φωτογραφία βραδυνή στην οποία θα φαίνεται το φως και των δύο φαναριών να χτυπάει σε ένα τοίχο, ώστε να δω (και να δούμε όλοι φυσικά) το είδος της δέσμης που παράγουν και διοχετεύουν στο δρόμο τα drl φανάρια.
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
28
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Μεγειες Πανο και καλες νυχτερινες βολτες να εχεις.....περιμενουμε με αγωνια να δουμε φωτο!!!εγω θα ηθελα και μερα να το δω με αναμενα τα daylights...
 

Panos_MK7

New member
Mar 16, 2012
70
0
0
41
ΑΘΗΝΑ
παιδια ειναι εδω και μερες ανεβασμενες οι φωτος στην gallery....τσεκαρετε να τις δειτε!!εχω και μια μεσα στο προφιλ μου
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
πολυ ομορφο!με βαζεις σε ιδεες! να σε ρωτησω σχετικα με τη συνδεσμολογια,το φαναρι συνδεεεται στη κεντρικη φυσσα οπως το μαμα ή εχει καναν ανταπτορα?
 

Panos_MK7

New member
Mar 16, 2012
70
0
0
41
ΑΘΗΝΑ
συνδεετε με ομοια φυσα που εχει και το μαμα ακριβως ιδια...δεν ασχολεισαι καθολου ουτε με συνδεσμολογια αλλα ουτε με τα κουμπωματα μπαινει στο μπαμ και κουμπωνει τελεια
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread