Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
αμα κανουμε καμια ομαδικη μπορει να πεσει η τιμη!!!! ελπιζω δλδ.!!!!!
 

nickmk7

Newbie
Mar 29, 2011
9
0
0
παιδιά καλησπέρα.μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πει πως βγαίνει ο λεβιές ταχυτήτων στο fiesta μκ7?
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
nickmk7 said:
παιδιά καλησπέρα.μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πει πως βγαίνει ο λεβιές ταχυτήτων στο fiesta μκ7?
Θέλεις να βγάλεις τον λεβιέ ολόκληρο για κάποιο λόγο η αναφέρεσαι μόνο στην φούσκα με την λαβή που έχει τα νούμερα 1η 2α κλπ?
 

nickmk7

Newbie
Mar 29, 2011
9
0
0
λοιπον...ξεβιδωνω το λεβιε και αυτος ενω βγαινει απτο σιδερο παραμενει ωστοσο ενωμενος με τη δερματινη φουσκα.δεν ξερω πως να τον βγαλω απο εκει και περα...ελπιζω να ημουν κατατοπιστικος!
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Οκ κατάλαβα…
Πρέπει να βγάλεις και την φούσκα μαζί με το πλαστικό πλαίσιο της κονσόλας.Tο πλαστικό πλαίσιο της κονσόλας βγαίνει εάν από την μεριά του χειρόφρενου βάλεις τα χέρια σου και την τραβήξεις προς τα πάνω (έχει κάτι κλιπ). Όταν ανασηκωθεί το πίσω της κομμάτι τότε με προσοχή "πάντα" την τραβάς προς το χειρόφρενο για νε ξεκουμπωθεί και από της μπροστινές ασφάλειες.
Όταν τα βγάλεις όλα αυτά και τα πάρεις στο χέρι… τότε πρέπει να γυρίσεις την φούσκα ανάποδα (να βλέπεις τις ραφές της από μέσα) όπου στο τελείωμα εκεί που πιάνει η λαβή θα δεις ένα πλαστικό δαχτυλίδι. Αυτό το δαχτυλίδι είναι στην ουσία και η ασφάλεια που κρατάει ενωμένη την φούσκα με την λαβή. Αν την βγάλεις “ με προσοχή” τότε θα μπορέσεις να αποσπάσεις την λαβή από την φούσκα.

Ελπίζω να ήμουν κατανοητός…
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Οπως λεει και ο νικος ολα με προσοχη...Δεν θελω να σε τρομαξω αλλα εγω εχω σπασει ηδη τις δυο απο τις 4 ασφαλειες που εχει.... tease
 

nickmk7

Newbie
Mar 29, 2011
9
0
0
ευχαριστω πολυ Stupart...ησουν απολυτα κατανοητος...θα το προσπαθησω καποια στιγμη και θα ενημερωσω για το αποτελεσμα!
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
28
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
vouts said:
Οπως λεει και ο νικος ολα με προσοχη...Δεν θελω να σε τρομαξω αλλα εγω εχω σπασει ηδη τις δυο απο τις 4 ασφαλειες που εχει.... tease

εγω παλι δεν εχω σπασει καμια!! :p
 

nickmk7

Newbie
Mar 29, 2011
9
0
0
ενταξει η αλλαγη λεβιε...το πλαστικο βγηκε χωρις να σπασει καποιο κλιπακι...απλα μου αρεσε χωρις φουσκα και το αφησα για λιγο ετσι..χαχα
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Και τι, φαίνεται το σίδερο του λεβιέ τώρα; Προσωπικά δε θα μου άρεσε...
 

nickmk7

Newbie
Mar 29, 2011
9
0
0
ενταξει δεν ειναι και τοσο αισθητικο...απλα μου αρεσε η αλλαγη...θα ξαναβαλλω τη φουσκα προσεχως!!!
 

nickmk7

Newbie
Mar 29, 2011
9
0
0
θα βγαλω μια με και μια χωρις τη φουσκα...ελπιζω μονο να μην μου την πειτε για το λεβιε (φανταζει λιγο "καγκουρικος") αλλα εμενα μ'αρεσει και με βολευει στις αλλαγες!!!
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
28
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
γιατι να σου την πουμε φιλε??αμα αρεσει και βολευει εσενα μην ακους κανεναν!!!ασε που μπορει να αρεσει και σε καποιον απο εμας και να το κανουμε και εμεις!!
 

ntontos

Pro Member
Dec 31, 2010
548
2
0
35
Dirty Athnz-Αιγαλεω
nos7 said:
γιατι να σου την πουμε φιλε??αμα αρεσει και βολευει εσενα μην ακους κανεναν!!!ασε που μπορει να αρεσει και σε καποιον απο εμας και να το κανουμε και εμεις!!
+1000
Και μην περιμενεις απο εναν λεβιε να σε πουμε καγκουρα εδω υπαρχουν αλλοι και αλλοι που βαζουν μπαρομετρα σε κολωνες και το αμξι τους ειναι μαμα αν εισαι εσυ απο εναν λεβιε καγκουρας η αλλοι τι ειναι?
Μην ακουω βλακειες παρακαλω!
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Ναι ναι φωτο οπωσδηποτε και αν σου αρεσει κρατα το ετσι!!!
 

nickmk7

Newbie
Mar 29, 2011
9
0
0
οριστε και οι φωτο...παιδια προς λυση καθε παρεξηγησης, ο λεβιες δεν ειναι φωτιζομενος,απλα ποσταρα εδω γιατι δεν υπαρχει αλλο θεμα με περιεχομενο το λεβιε!!!ευχαριστω πολυ...ελπιζω να σας αρεσει...

http://imageshack.us/photo/my-images/40/dsc02034jd.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/543/dsc02035k.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/683/dsc02036l.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/853/dsc02037j.jpg/



Υ.Γ. τελικα μου αρεσε με τη φουσκα καλυτερα!!! AR15firing
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread