Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

ChrisFrou

Original poster
Pro Member
May 10, 2010
674
1
0
13
Αγ.Δημητριος (Αθηνα)
+50 για ατμοσφαιρικο αμαξι εμενα τουλαχιστον μου φαινονται τραγικα υπερβολικα !!βασικα ειναι απιθανο μηπως κανεις καποιο λαθος?
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
ChrisFrou said:
τα +16 τα υποσχεται και καλα μονο το προγραμμα! :/
α καλα μαλλον ο τυπος βγαζει εκτος ασφαλιστικες δυκληδες στον εγκεφαλο. μακακιες κοινος
 

ChrisFrou

Original poster
Pro Member
May 10, 2010
674
1
0
13
Αγ.Δημητριος (Αθηνα)
aligatora το φιεστα στ ειναι 2λιτρο ατμοσφαιρικο και αποδιδει 150 hp απο το εργοστασιο και για να ειναι το δικο σου 170 οπως λες φανταζομαι ειναι πρωτο σταδιο! αρα αυτο αναιρει το "προγραμμα" που θα το παει απο 170 στα 220 αλογα!
γιαννη μου φαινονται πολλα αυτα που υποσχεται δεν ξερω αν μπορω να το εμπιστευτω!οπως τα λες !:)
 

mexico

Pro Member
May 10, 2010
364
0
16
πες μας τη εχεις .και 220 μονο με αν τουρμπισης  θα τα δεις
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
Aν και δεν ειμαστε στο σωστο θεμα aligatora πες μας στο καταλληλο θεμα τι
εχει κανει στο αμαξι σου
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
doctorys said:
παιδια επιδι ασχολιθηκα και εγω με το θεμα επιδη τα 16 ειναι πολλα ο μηχανικος μου ειπε μονο με δυναμομετριση να το βαλω δηλαδι φιλε μου λες 16 αλογα δυναμομετριση πριν και μετα να δουμε αν δινεις οσα λες και πιστευω οτι ειναι σωστο αυτο αλλιως δεν εχει φραγκο  :mad:

δυναμομετρηση πρίν και μετά σε αγνωστο για τον βελτιωτή του +16 ή +50 άλογα, δυναμόμετρο... Μια φορά θα πληρώσουμε 100 ευρώ αλλα μετά θα είμαστε σίγοροι όλοι οι υπόλοιποι... Όλα γίνονται εκτός απο του γνωστού τύπου τα γένια...

Απλα για να είμαστε σίγουροι πάντα έστω για την πρώτη φορά δυναμομέτρηση πρίν και μετα σε άλλο δυναμόμετρο χωρίς να το ξέρει ο βελτιωτής
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
σε δυναμπμετρο εννοειται του κατοχου και οχι του βελτιωτη μιας και τα αποτελεσματα
μπορουν να μαγειρευτουν!
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
southern said:
σε δυναμπμετρο εννοειται του κατοχου και οχι του βελτιωτη μιας και τα αποτελεσματα
μπορουν να μαγειρευτουν!

εννοείται... Αρκει να δηλώσει ο "γάτος" βελτιωτής οτι η δυναμομέτρηση γίνεται στα 4000 μέτρα και να πως εκτοξέυεται η ιπποδύναμη...  :D :D
 
Jul 11, 2010
31
0
0
36
ATAΛΑΝΤΗ
χρειαζεται  αλλαγη σε κατι οταν βαλεις το προγραμμα (φιλτρα,εξατμισεις κτλ) η δουλευει ετσι?κ σε τι τιμη το βρισκουμε?
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Φίλε Γρηγόρη καλό είναι το πρόγραμμα να μπει τελευταίο. Τι θέλω να πω… αν σκοπεύεις να βάλεις φίλτρο ,εξάτμιση (η και οτιδήποτε άλλο από θέμα μηχανικής βελτίωσης), βάζεις πρώτα αυτά και στο τέλος το πρόγραμμα.  ;)
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
καλο ειναι να το βαλεις στον τελος αν και δεν παιζει ρολο.ο εγκεφαλος κανει adapt και προσαρμοζεται αναλογα
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
http://www.chiptronic.gr/Ford_tech.html

ριξτε μια ματια εδω...αν και το εχουμε ξανα πει αλλα δειτε αυτο που λεει τι παιρνουν τα αμαξια μας
 

maxitis13

New member
Aug 28, 2010
75
0
0
scorpion έχει ξαναβάλει κανείς μας πρόγραμμα απο την σελίδα που έβαλες??? έχουμε το φίλτρο δοκιμασμένο έχουμε την εξάτμηση απο τον nos7 αντε να δούμε τι θα γίνει με το πρόγραμμα!!! όλοι μαζί για τα fiestara μας!!! καλές βόλτες!!!!
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
για μκ7 δυστυχως δεν εχουμε κατι χειροπιαστο φιλε μου απο την εν λογω εταιρια....
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread