Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Dante!

Hero Member
May 10, 2010
900
0
16
39
athens
Μοντέλο
MK8
να κανει αυλακια περισοτερα απ'αυτα που εχει για τη ροη του νερου κατα την κυλιση του τροχου(με ποιο τροπο το πετυχενεις σωστα αυτο?)
καταλαβα σωστα φανταζομαι redface
 

BLUE-WHITE

Pro Member
May 12, 2010
447
0
0
Athens
Αυτο ακριβως εννοω παιδες...Ολα τα μαγαζια που τροφοδοτουν με ελαστικα, αγωνιστικα οχηματα το κανουν ή εστω συνεργαζονται με καποιους και το κανουν εκεινοι....Η Quick Fit στην Λεωφορο Αμφιθεας για παραδειγμα. αναλαμβανει κανονικοτατα...http://www.carcenter.gr/shops.asp?shop=3&f=3
 

vagma

Original poster
Hero Member
falcon said:
τελικα εκλεισε.....toyo r888 μπρος πισω 205/40/17 630ευρω....

ωραιος ο νωντας.......ρωτα τους για εξτρα βροχινη χαραξη και θα σαι ενταξει......σε τι γομα θα τα διαλεξεις? για μενα η μεσαια ειναι οτι πρεπει!!!!!!!! AR15firing AR15firing AR15firing
 

falcon

Member
May 12, 2010
211
0
0
40
περιστερι
πιστευω καλη η τιμουλα δεν ξερω αν υπαρχουν και σε ποιο φτηνη τιμη....τα χρειαζοτανε δεν λες τιποτα.....
 

vagma

Original poster
Hero Member
falcon said:
πιστευω καλη η τιμουλα δεν ξερω αν υπαρχουν και σε ποιο φτηνη τιμη....τα χρειαζοτανε δεν λες τιποτα.....

απο εξω τα πηρες? αν απο δω πες μας απο που ετσι?και αν σου κανανε χαραξη......... :)
 

falcon

Member
May 12, 2010
211
0
0
40
περιστερι
δεν τα πειρα ακομα την τιμουλα φιξαρα....τον αλλο μηνα θα τα παρω... απλα εχω καποιον γνωστο στην καταληλη θεση....(μεσα στα κολπα)για χαραξη θα δουμε μπορει και να μην κανω....
 

BLUE-WHITE

Pro Member
May 12, 2010
447
0
0
Athens
Μεγειες σου Νωντα...Αν δεν κανεις εξτρα χαραξη, θα κανεις πατιναζ με τα νερα...Τα 888 ειναι αμιγως καλοκαιρινα ελαστικα...
 

vagma

Original poster
Hero Member
BLUE-WHITE said:
Μεγειες σου Νωντα...Αν δεν κανεις εξτρα χαραξη, θα κανεις πατιναζ με τα νερα...Τα 888 ειναι αμιγως καλοκαιρινα ελαστικα...

σεμι-σλικ ελαστικο(trackday tyre) ειναι δεν ειναι καλοκαιρινο ελαστικο φιλαρακο.......... :D
 

falcon

Member
May 12, 2010
211
0
0
40
περιστερι
BLUE-WHITE said:
Μεγειες σου Νωντα...Αν δεν κανεις εξτρα χαραξη, θα κανεις πατιναζ με τα νερα...Τα 888 ειναι αμιγως καλοκαιρινα ελαστικα...
ευχαριστω ρε τρελε....αν δεν κανω χαραξη  δεν πειραζει οταν βρεχει θα ειμαι προσεκτικος...κοινος...(κοτα) :D :D :D
 

vagma

Original poster
Hero Member
falcon said:
ευχαριστω ρε τρελε....αν δεν κανω χαραξη  δεν πειραζει οταν βρεχει θα ειμαι προσεκτικος...κοινος...(κοτα) :D :D :D

δεν θα εχεις θεμα νωντα..........αμα πηγαινεις σαν ανθρωπος  :) AR15firing AR15firing AR15firing
 

kakaos

Newbie
Jan 15, 2011
2
0
0
φοραω  KOZEI RJ  17 και θελω να βαλω λαστιχακι καλο ( γιατι κατι michelin exalto2 δν ξερω αν τα λεω και καλα κιολας 560 euros...μπορειτε να δωσετε προτασεις για αυτν τα ζαντα και οχι λαστιχο  V  γιατι ακουγετε μεσα στο αμαξι....!!!
 

king207

Member
Nov 29, 2010
101
0
16
38
vagma said:
σεμι-σλικ ελαστικο(trackday tyre) ειναι δεν ειναι καλοκαιρινο ελαστικο φιλαρακο.......... :D

+11111

vagma said:
δεν θα εχεις θεμα νωντα..........αμα πηγαινεις σαν ανθρωπος  :) AR15firing AR15firing AR15firing

εγώ πάντως τα θεωρώ too much τα 888 για καθημερινή χρήση.

kakaos said:
φοραω  KOZEI RJ  17 και θελω να βαλω λαστιχακι καλο ( γιατι κατι michelin exalto2 δν ξερω αν τα λεω και καλα κιολας 560 euros...μπορειτε να δωσετε προτασεις για αυτν τα ζαντα και οχι λαστιχο  V  γιατι ακουγετε μεσα στο αμαξι....!!!
σε 17'' 'εχεις πολλές επιλογές φίλε μου πολυ καλα λαστιχα είναι τα potenza τα F1 asymmetric και αν θες κάτι σε πιο μαλακο πλαινό T1R ή conti 2 ή 3  ;)
 

BLUE-WHITE

Pro Member
May 12, 2010
447
0
0
Athens
Το ξερω παιδια οτι το 888 ειναι σεμι-σλικ ελαστικο....Εγω αλλωστε εγραψα για την εξτρα χαραξη που μπορουν να δεχθουν αυτα τα ελαστικα....Λεγοντας καλοκαιρινο ελαστικο (οντως το εθεσα σαν ορισμο...λαθος), εννοω οτι ΔΕΝ επαρκουν με τιποτα στην βροχη...Εχω οδηγησει σε βρεγμενο Focus ST MK1 και το αμαξι εκανε πατιναζ αρκετα συχνα...Ποσο μαλλον του Νωντα που ειναι και 400 αλογα....Τα 888 μονο με εξτρα χαραξη, ειναι καταλληλα για βροχες...

Btw....Το Εagle F1 Αsymmetric βγαινει σε 205/40/17?
 

falcon

Member
May 12, 2010
211
0
0
40
περιστερι
king207 said:
+11111

εγώ πάντως τα θεωρώ too much τα 888 για καθημερινή χρήση.
σε 17'' 'εχεις πολλές επιλογές φίλε μου πολυ καλα λαστιχα είναι τα potenza τα F1 asymmetric και αν θες κάτι σε πιο μαλακο πλαινό T1R ή conti 2 ή 3  ;)

το αμαξι δεν ειναι για καθημερινη χρηση....
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread