Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

grigoris mk7

Hero Member
Oct 12, 2010
1,214
0
0
34
Λαμία
Εγινε σημερα το σερβις και εχουμε:
εργασια, γενικος ελεγχος, γρασαρισμα κρεμαγιερας, καρτα καυσαεριων και ελεγχος για τυχον ανακληση = 60 ευρω. Πιστευω καλα ειναι...
 

fiestaki 1.6

Member
Oct 27, 2010
123
0
16
μήπως γνωρίζετε πόσο κοστίζει η αλλαγή υγρών στα φρένα ίσως και μια ρύθμιση στα ταμπούρα ? έκανα στην αντιπροσωπία το 2ο σέρβις και μου είπε ο μηχανικός ότι δεν χρειαζόταν να τα αλλάξω επειδή είχα λιγα χλμ περίπου 30000 και να περιμένω μέχρι το άλλο σερβις για την αλλαγή. έχει χαλαρώσει πολύ το πεντάλ ,το χειρόφρενο επίσης οπότε ίσως είναι καλό να τα κάνω τώρα όλα μαζί. (έχουν περάσει 3-4 μήνες απ`το σέρβις και έχω ~32500 χλμ)
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
fiestaki 1.6 said:
μήπως γνωρίζετε πόσο κοστίζει η αλλαγή υγρών στα φρένα ίσως και μια ρύθμιση στα ταμπούρα ? έκανα στην αντιπροσωπία το 2ο σέρβις και μου είπε ο μηχανικός ότι δεν χρειαζόταν να τα αλλάξω επειδή είχα λιγα χλμ περίπου 30000 και να περιμένω μέχρι το άλλο σερβις για την αλλαγή. έχει χαλαρώσει πολύ το πεντάλ ,το χειρόφρενο επίσης οπότε ίσως είναι καλό να τα κάνω τώρα όλα μαζί. (έχουν περάσει 3-4 μήνες απ`το σέρβις και έχω ~32500 χλμ)
κανένα 5e έχει το υγρό φρένων,τώρα για το ρύθμισμά και αλλαγή υγρών η αντιπροσωπεία κάτι θα πάρει παραπάνω (κανένα 10e) άμα πας σε συνεργείο της γειτονιάς σου θα πάρει λεφτά μόνο για το σερβις
 

fiestaki 1.6

Member
Oct 27, 2010
123
0
16
ναι δεν θα πάω στην αντιπροσωπία το πιο πιθανό όχι μόνο γιατί θα είναι πιο ακριβά αλλά κυρίως γιατί σε εκείνη που το πήγα την τελευταία φορά (Κιλκίς) μου είπαν διάφορα "περίεργα" εκτός από τα παραπάνω και γενικά δεν έμεινα ευχαριστημένος.
 

Maria

Pro Member
Aug 5, 2010
785
0
0
37
Athens
neoiraklio.meteoclub.gr
Σήμερα λοιπόν έκανα και εγώ το δεύτερο service στο φιεστακι μου με την συμπλήρωση των 2 χρόνων στην Βελμαρ στην Ν. Ερυθραία απ'όπου και το είχα αγοράσει.

Έχουμε και λέμε:
Λάδια, Φίλτρο καμπίνας, Φίλτρο Λαδιού, Υγρά φρένων, Καθάρισμα πεταλούδας, γενικός έλεγχος, Υγρό για πιτσίλιστιρια, συμπλήρωμα παραφλου, ζυγοστάθμιση και αέρα σε όλα τα λάστιχα και την ρεζέρβα, κάρτα καυσαερίων, είχα ένα θέμα με το κασετόφωνο μου το φτιάξανε, καθάρισμα μηχανής με αέρα και υγρό ( ούτε στο εκθεσιακό δεν είναι τόσο καθαρή η μήχανη!!  ;) ) αναμονή περίπου 2 ώρες, και πλήρωσα 119,94 € μόνο για την εργασία γιατί τα φίλτρα και λάδι τα είχα πάει εγώ.  tease tease tease Τα εξτρα για φρένα και όλα τα σχετικά δεν μου χρέωσαν απολύτως τίποτα! Αυτααα... :)
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Πολλα νομιζω ρε Μαρακι μονο για εργασια! ετσι νομιζω εγω τουλαχιστον! εγω περσι για το ιδιο σερβις στο 6αρι βεβαια, μαζι με μια εκτωση εδωσα 120 ευρω με δικα τους τα ανταλλακτικα!!
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
Μαρακι κοντευω κι εγω για το δευτερο σερβις οποτε να περιμενω να ακουσω πανω απο 200...

Αντρεα αφου την εργατοωρα την χρεωνει η αντιπροσωπια 45-50 ευρω Χ 2 =90-100
και η ζυγοσταθμιση 15-20 οποτε καπου εκει βγαινει..
Η αντιπροσωπια παντα χρεωνει υπερβολικα....
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Κι εγω αντιπροσωπια τα παω παντα Χρησταρα!! η τιμη που εγραψα ηταν πριν ενα χρονο στον Παζαροπουλο στην Π.Ραλλη!! αυτες τις μερες ειναι να παω και το ΚΑ!
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
Αντρικο εγω περσυ στο πρωτο σερβις στη Βελμαρ ειχα πληρωσει 136 ευρω
για λαδια-φιλτρο λαδιου-φιλτρο καμπινας -καρτα καυσαεριων
και φαντασου ο,τι εχω και εκπτωση 18% σε εργασια-ανταλακτικα αλλιως εβγαινε κοντα
στα 150...
 

grigoris mk7

Hero Member
Oct 12, 2010
1,214
0
0
34
Λαμία
Πολλα ειναι... Εγω προ διμηνου με λαδια - φιλτρα δικα μου πληρωσα ολα τα υπολοιπα 60€ στον Αναστασιου στη Λαρισα...
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Καλη ειναι η τιμη,τοσο χρεωνουν πανω κατω.Βεβαια απο αντιπροσωπεια σε αντιπροσωπεια ευκολα βλεπεις και κανα 30€ διαφορα.Αντε Μαρια καλα χιλιομετρα και προσεκτικα.
 

banned member

Hero Member
Jan 31, 2011
1,892
0
0
2020
Έκανα κι γω το δεύτερο service την Παρασκευή!! Το service περιλάμβανε λάδια, φίλτρο λαδιού, φίλτρο καμπίνας, υγρά φρένων, καθαριστικό παρμπρίζ, κάρτα καυσαερίων οπτικό έλεγχο αυτοκινήτου και γρασάρισμα σε κλειδαριές και λοιπά πράγματα!! κόστος 71 ευρώ και διάρκεια γύρω στη 1μιαμιση ώρα επειδή μας είχε πιάσει η πολυλογία  ;D
Και για του λόγου το αληθές!!




edit: οι φωτογραφιες εχουν αφαιρεθει απο τον χρηστη
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Πολυ ωραία !!που το πηγές;;;τα υλικά δικα σου να φανταστώ
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
71 ερω για σενα!! οχι για οποιον παει εκει!!! με τα ανταλλακτικα μαζι Ζηση!! αλλα ο Μαριος εχει αλλες σχεσεις με το συνεργειο του Κονσουλα και του κανουν αλλες τιμες!!
 

banned member

Hero Member
Jan 31, 2011
1,892
0
0
2020
Στον Κόνσουλα, από κει που το πήρα δηλαδή!! όχι τα υλικά δεν ήταν δικά μου!! απλά έχω δώρο την εργασία!! πιο παλιά είχα δώρο και τα υλικά αλλά λόγω κρίσης τουλάχιστον για το 2012 θα έχω μόνο την εγρασία δωρεάν!!
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
marios said:
Στον Κόνσουλα, από κει που το πήρα δηλαδή!! όχι τα υλικά δεν ήταν δικά μου!! απλά έχω δώρο την εργασία!! πιο παλιά είχα δώρο και τα υλικά αλλά λόγω κρίσης τουλάχιστον για το 2012 θα έχω μόνο την εγρασία δωρεάν!!

Για κανε κανενα κουμαντο και για το αμαξι του αδερφουλη σου που ειναι κ αυτο απο εκει αγορασμενο!!!
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
Σημερα εκανα κι εγω το δευτερο σερβις στο fiesta μου περασαν δυο χρονια,ενω αγορα και πρωτο σερβις τα ειχα κανει στη βελμαρ στη κηφισιας οταν πηγα για να ρωτησω τιμη για το δευτερο σερβις
μου ειπαν 180 ευρω αντε με την εκπωση 170...
Εννοειται πως δεν πηγα εκει και τελικα το εκανα στην ΕΛΦΟΡ με 133,5..εχουμε και λεμε:
Λαδια
Φιλτρο λαδιου
Φιλτρο καμπινας
Υγρα φρενων και εξαερωση
Καθαρισμο πεταλουδας
Καρτα καυσαεριων
Επαναπρογραμματισμο εγκεφαλου για update
Επαναπρογραμματισμο πηγης
Σαπουνι υαλοκαθαριστηρων
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread