Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
πλήρωσα σήμερα την ασφάλεια της σαύρας μου,ήμουν στην ευρωπαική πρόνοια και επειδή είναι υπό επιτήρηση ο ασφαλιστής με πήγε στην υδρόγειο
πριν πλήρωνα 275,ένα κλικ πριν την μεικτή και τώρα είμαι πάλι ένα κλικ πριν την μεικτή και έδωσα 315

σκέφτομαι να πάω στο επόμενο εξάμηνο εδώ : http://www.anytimeonline.gr/index.asp?a_id=110
δείτε και εσείς,μπορεί να σας ενδιαφέρει και έχει πρόγραμμα για να δείτε πόσο θα βγει το ασφαλιστήριο σας
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Καλα σου βγηκε σχετικα η ασφαλεια Ιακωβε,καθε εξαμηνο και πανω πανε οι ρημαδες.Εχουμε πει οτι μεγαλο ρολο στα ασφαλιστρα παιζει και το ποσο που το εχεις ασφαλισμενο,καθε χρονο το αναπροσαρμοζουμε αναλογα με την τιμη που εχει.Στο site που εβαλες μου βγηκε στα 220€

http://www.autotriti.gr/data/usedcars/times/200.asp
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
εμένα στο site που έβαλα μου βγήκε στα 275e
όσο για τα ασφάλιστρα μου είπε πριν λίγο καιρό ο ασφαλιστής ότι πλέον το ασφάλιστρο ρυθμίζεται αυτόματα από το πρόγραμμα που έχουν ανάλογα τις παραμέτρους,πχ πόσο χρονών είναι το αμάξι κ.α.,δεν ξέρω αν ισχύει αυτό
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Καλο αυτο αν το εχουν κανει,πολλοι ειναι που πληρωνουν ασφαλιστρα παραπανω αξιας του οχηματος τους γιατι κανεις δεν τους εχει ενημερωσει.
 

Montoya

Member
Mar 7, 2011
206
0
0
72
ΑΘΗΝΑ
Εγω παιδια πληρονω 218 το 6αμηνο στην CHARTIS μας κανει μια μικρη εκπτωση λογο οτι εχουμαι ολοι ηοικογενεια εκει τα οχηματα.
 

WOLF

Hero Member
May 10, 2010
1,561
0
0
49
Κορυδαλλος
scorpion said:
εμένα στο site που έβαλα μου βγήκε στα 275e
όσο για τα ασφάλιστρα μου είπε πριν λίγο καιρό ο ασφαλιστής ότι πλέον το ασφάλιστρο ρυθμίζεται αυτόματα από το πρόγραμμα που έχουν ανάλογα τις παραμέτρους,πχ πόσο χρονών είναι το αμάξι κ.α.,δεν ξέρω αν ισχύει αυτό
Yπάρχουν διάφορες παράμετροι για αυτο οι ασφαλιστικές ζητάνε πλέον άδεια -δίπλωμα και παλιό ασφαλιστήριο.
 

Addicted

New member
Feb 12, 2011
74
0
6
Το ασφάλισα στη Μινέττα,6μηνο,τα πάντα εκτός μεικτή και οδική βοήθεια,για 14.000...290 ευρώ.Δε μου γεμίζει το μάτι η συγκεκριμένη,αλλά για ιντεραμέρικαν πήγαινε 340 το μαλλί και εθνική 375...πολλά λεφτά
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
εγω παντως εχω στην axa τα βασικα+θραυση κρυσταλλων 160ευρω το εξαμηνο(147 χωρις θραυση).βεβαια στην τιμη παιζει ρολο οτι δεν εχω επασφαλιστρα, οτι ειμαι στην επαρχια και οτι εχω 7 χρονια διπλωμα. επισης εχει και οδικη βοηθεια αλλα με ενα ετησιο οριο(κατι τετοιο εχω καταλαβει) αλλα για 2 χρονια εχω δωρεαν οδικη βοηθεια απο την φορντ,οποτε δεν με πολυνοιαζεο προς το παρον!
 

Addicted

New member
Feb 12, 2011
74
0
6
Η διαφορά στην τιμή είναι ότι έχω κλοπής και ότι μένω Αθήνα και μάλιστα κέντρο.Δίπλωμα έχω 12 χρόνια(από 18 ετών),όπως επίσης 2 χρόνια οδική από τη Ford
 

grigoris mk7

Hero Member
Oct 12, 2010
1,214
0
0
34
Λαμία
194 euro πλαρωσα στην μινεττα τον ιουλιο, εχω τα βασικα + θραυση κρυσταλλων και με εκπτωση επειδη εχουμε 3 αμαξια στην ιδια εταιρεια...
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
kostg said:
...έκανα ανανέωση στην Axa που είναι γαλλική, νομίζω, εταιρεία και το ελληνικό κομμάτι της ανήκει στην AlphaBank.
Για ένα χρόνο, όλες οι καλύψεις συν οδική βοήθεια πλην μικτής, 420 ευρώ (από 500 ευρώ).

Ανανέωσα κι εγώ λίγο νωρίτερα την ασφάλειά μου για ένα χρόνο, στην ίδια ασφαλιστική και με τις ίδιες καλύψεις, 450 ευρώ... Στο anytime online μου έβγαλε ότι χρειάζονται 475 ευρώ...
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Εγω για το 7αρι δινω 420 ευρω στην chartis τα παντα συν μεικτη συν οδικη με 12000 ευρω κλοπη!! το 6μηνο!! και εχω και εκπτωση!!
 

banned member

Hero Member
Jan 31, 2011
1,892
0
0
2020
Εγώ στην minetta το 6μηνο δίνω 380!! τα πάντα πλην μικτής συν επασφάλιστρο συν οδική!
 

lazo

New member
Oct 2, 2011
81
0
6
37
γκυζι
παιδες εμενα πριν κανα 4μηνο μου 'ρθε ανανεοτηριο μαζι με εγγεφαλικο.....
τελικα πηγα στην any time με 240 ευρουλακια (απλη ασφαλεια γιατι τσαμπα την πληρονουμε)
την εχω πατησει απο ασφαλιστικη.παντως οταν αγορασα το αμαξι, ο πωλητης με συμβουλεψε  να αλλαζω καθε χρονο κ να ζηταω επανεκτιμηση τιμης(αυτοκινητου).6μηνη ασφαλεια να συμπληροσω
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
lazo said:
παιδες εμενα πριν κανα 4μηνο μου 'ρθε ανανεοτηριο μαζι με εγγεφαλικο.....
τελικα πηγα στην any time με 240 ευρουλακια (απλη ασφαλεια γιατι τσαμπα την πληρονουμε)
την εχω πατησει απο ασφαλιστικη.παντως οταν αγορασα το αμαξι, ο πωλητης με συμβουλεψε  να αλλαζω καθε χρονο κ να ζηταω επανεκτιμηση τιμης(αυτοκινητου).6μηνη ασφαλεια να συμπληροσω

φιλε μου εγω εχω μεικτη για να εχω το κεφαλι μου ησυχο!! η μεικτη λενε ειναι η ασφαλεια του φτωχου!! γιατι σκεψου ενα φαναρι και ενας προφυλακτηρας για τα αμαξια μας ξεπερναει τα 1000 ευρω και εμενα δεν μου περισευουν!!
 

lazo

New member
Oct 2, 2011
81
0
6
37
γκυζι
σε κανενα φιλε μου δε περισσευουν αλλα οπωσ ειπα την εχω πατησει.αμαξι που τρακαρα εβγαλε ζημια 2500 ευρω κ δε μου το φτιαχνουν λεει γιατι προτιμισαν να με αποζημιωσουν με 2500 ευρω λογω παλαιοτητας.κ ρωταω αφου τα ιδια λευτα δωσανε τι τουσ χαλασε να το φτιαξουν κ να περνουν κ τα φραγκα τουσ καθε 6μηνο?θελω να πω πιοσ μου εγγυατε οτι θα παρω τα λευτα αν εχω μεικτη?αν καεις απ το χειλο φυσασ κ το γιαουρτι δικιο εχεις βεβαια αλλα δε το πεζο κορονα γραματα.(φιλικα παντα μη παρεξηγειθω!!!!!)
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
lazo said:
σε κανενα φιλε μου δε περισσευουν αλλα οπωσ ειπα την εχω πατησει.αμαξι που τρακαρα εβγαλε ζημια 2500 ευρω κ δε μου το φτιαχνουν λεει γιατι προτιμισαν να με αποζημιωσουν με 2500 ευρω λογω παλαιοτητας.κ ρωταω αφου τα ιδια λευτα δωσανε τι τουσ χαλασε να το φτιαξουν κ να περνουν κ τα φραγκα τουσ καθε 6μηνο?θελω να πω πιοσ μου εγγυατε οτι θα παρω τα λευτα αν εχω μεικτη?αν καεις απ το χειλο φυσασ κ το γιαουρτι δικιο εχεις βεβαια αλλα δε το πεζο κορονα γραματα.(φιλικα παντα μη παρεξηγειθω!!!!!)

Τυχαινει να ειναι η δουλεια μου τετοια και καθημερινα τα βλεπω μποστα μου ολα αυτα!! τα αυτοκινητα μας πλεον δεν εχουν αξια 2500€ που ειχε το παλιο σου αυτοκινητο και μονο και μονο γι αυτον τον λογο ερχεσε στα λογια μου!! το μονο κακο που εχει η μεικτη ειναι η απαλλαγη της!! κατα τα αλλα ειναι το καλυτερο πακετο μιας ασφαλιας!! μιλαω παντα για εμενα!! τωρα για το παλιο σου αμαξι, αν η αξια του ηταν 2500€ και η ζημια του το ιδιο!!! η ασφαλιστικη βαζει μπροστα την λογικη και σου λεει οτι δεν αξιζει να φτιαξεις το ιδιο, παρε ενα ιδιο ατοφιο!! αν βεβαια θες, ειναι επιλογη σου, επιμενεις και φτιαχνεις το ιδιο!! αν βεβαια δεν ξεπερνα η ζημιζ την αξια του!!! ;)    ;)      ;)
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Στον Φοινικα τα παντα εκτος μεικτης και ασφαλισμενο το αμαξι για 5000€ 280€.Για απλη με μονο θραυση κρυσταλλων και οδικη που ρωτησα 250€ μου ειχε πει ο ασφαλιστης.
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
Η μικτη σωζει... αν τα χετε να την κάνετε. Ακομα και ένα σκυλί μπορει να πεταχτει στον δρόμο και  να φερετε τουμπες χωρίς να μπορεσει ο δύστυχος σκύλος να σας αποζημιώσει για το κατεστραμένο αμάξι.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread