Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
απλα,ξερεις γιατι το λεω!και γω που τα ειχα παραγγειλει,μου τα τοποθετησε και μου λεει δεν χρειαζεται τα κλιπακια!αλλα του ζητησα να μου τα δωσει!νομιζω πως υπαρχει κοσμος που δεν θα τα ζητουσε οποτε μπορει να χει καβατζα!
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
sorry που το κάνουμε το post chat αλλα ... μόλις άνοιξε τους ανεμοθραύστες πρόσεξα ότι έβαλε τα "κλιψακια" στην τσέπη του ...περίμενα να δω...κάποια στιγμή μου λέει ok έτοιμος ...και του λέω τα "κλιψακια" δεν ήτανε στην συσκευασία ?  μου λέει δεν τα χρειάζεσαι μωρέ.... καλά του λέω βάλτα τώρα και αν είναι τα βγάζω εγώ .
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Κωστα ολες οι συσκευασιες heko τα εχουν μεσα αλλα σχεδον κανενας δεν τα βαζει,ουτε και τα δινει στον αγοραστη.Δυστηχως οι heko εχουν μικρο χειλακι και αν δεν τα βαλεις σε πολλα αμαξια εχουν την ταση να φευγουν.Το ειχε παθει και ενας φιλος και ψαχνοταν.Παντως σαν ανεμοθραυστες ειναι πολυ ποιοτικοι.
 

θοδωρης

New member
Nov 16, 2011
80
0
0
37
αθηνα
και σε μενα δεν τα βαλανε τα clips γιατι δεν χρειαζεται μου ειπαν και πυγα την αλλη μερα και τους ειπα οτι ακουω ενα ηχο και μου τα βαλανε.στην (pan car) αυτα.
 

liakosbrinos

Rookie
Apr 11, 2012
21
0
0
παιδιά, αυτά τα κλιψάκια που ακριβώς μπαίνουν? από δευτέρα περιμένω τηλ. από παραγγελία που έκανα και θέλω να τσεκάρω να μπουν τα κλιψάκια ώστε να μην έχω θέμα αργότερα...
 

lefteris

Pro Member
Oct 15, 2011
406
0
0
41
Αθήνα
Είναι μεταλλικά ελάσματα-σφήνες που σταθεροποιούν τον ανεμοθραύστη,αφού "γεμίζουν" το κανάλι εσωτερικά του παραθύρου.Προσωπικά έχω 2/2 αποτυχημένες απόπειρες να κρατήσω heko πάνω απο 6μηνο και αυτό γιατί δέν είχα τα συγκεκριμένα clip,οπότε υπήρχαν μπόσικα.
Το οτι στηρίζονται με ταινία διπλής όψης ή σιλικόνη γενικής χρήσης δέν λέει κάτι.Απο την στιγμή που οι ανεμοθραύστες είναι κολλημένοι πάνω στις τσιμούχες και οι τελευταίες (όντας ελαστικές) παραμορφώνονται με το ανέβα/κατέβα του παραθύρου,είναι θέμα χρόνου να ξεκολλήσουν.Ακόμα και αν δέν ξεκολλήσουν,είναι πολύ πιθανό να παραμορφωθούν και να εξέχουν.Ειδικά τώρα που έχουμε καλοκαίρι και υψηλές θερμοκρασίες,η πιθανότητες να γίνει κάτι τέτοιο αυξάνονται κατακόρυφα.
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Παρηγγειλα και εγω επιτελους τους δικους μου και ελπιζω το αργοτερο Τεταρτη να ειναι εδω!!
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Εννοειται με την πρωτη ευκαιρια!! Αλλα προβληματιζομαι με το γεγονος οτι δεν θα εχουν clips λες να εχω προβλημα;
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Δεν ξερω ακομα θα το δω και στην πραξη βεβαια! Σε περιπτωση που χρειαστουν που μπορω να βρω; εχει σε μαγαζια τοποθετησης μεμβρανων;
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Γρηγορη τους heko πηρες?Αν ναι αυτοι κανονικα μεσα στην συσκευασια πρεπει να εχουν και τα κλιπς.Αν πηρες αλλους δεν χρειαζονται κλιπς.
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Σημερα ηρθαν οι ανεμοθραυστες μου. Προσπαθησα να τους περασω αλλα δυστυχως χωρις clips δεν καθεται καλα και βρισκει το τζαμι! Ηδη παρηγγειλα clips (και σπρευ σιλικονης) και ευελπιστω μεχρι το τελος της βδομαδας να εχω ξεμπερδεψει
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Οι ανεμοθραυστες που πηρα τοποθετουνται απο τη μεσα μερια (εκει που κλεινει το παραθυρο). Το σπρευ ειναι για τις τσιμουχες Μιχαλη να γλυστραει καλυτερα.
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Εάν έχεις φιμέ να προσέχεις μη σου ξεκολλήσει η ζελατίνα από την μέσα μεριά λόγο τις μεγαλύτερης πίεσης που θα δέχεται κατά την διάρκεια του κλεισίματος.

Ο ανεμοθραύστης θα δουλεύει σαν μια μόνιμη σφήνα στο κλείσιμο του τζαμιού!
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Εχω φιμε και σκεφτομαι τη λυση ταινιας διπλης οψεως (πιθανον της 3Μ) για να μην κανω ζημια στο τζαμι
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread