Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

andrnith

Member
May 17, 2018
106
1
18
32
Αθήνα
Θανος68 said:
Δυστυχως δεν το βλεπω  σε παρακαλω βαλε φωτογραφια μηπως και παρω χαμπαρι

Έχεις δίκιο Θάνο, στο android auto στο google maps δεν αλλάζει η γλώσσα. Νόμιζα έλεγες στο πληκτρολόγιο του αυτοκινήτου όταν κάνεις αναζήτηση σε ένα στικάκι ένα τραγούδι για παράδειγμα, εκτός android auto δηλαδή για αυτό σου είπα για το κουμπί κάτω αριστερά.
 

Sharky

New member
Apr 14, 2012
82
3
8
Χανιά
Mad Man ευχαριστώ πολύ, και συ ότι επιθυμείς. The Ace ευχαριστώ για την απάντηση.
 

Θανος68

New member
Oct 3, 2018
97
1
8
andrnith said:
Έχεις δίκιο Θάνο, στο android auto στο google maps δεν αλλάζει η γλώσσα. Νόμιζα έλεγες στο πληκτρολόγιο του αυτοκινήτου όταν κάνεις αναζήτηση σε ένα στικάκι ένα τραγούδι για παράδειγμα, εκτός android auto δηλαδή για αυτό σου είπα για το κουμπί κάτω αριστερά.
Oκ ευχαριστω πολυ και παλι για το ενδιαφερον σου
 

Yiorgos_Arch

Newbie
Nov 15, 2018
8
0
0
Καλησπέρα παιδιά!
Ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με το Android Auto.
Όταν έχετε συνδεδεμένο το τηλ σας, που μπορείτε να δείτε την ώρα μέσα στο αυτοκίνητο;
-Στο καντράν δε δείχνει ώρα - μόνο θερμοκρασία.
-Στην οθόνη της κεντρικής κονσόλας είναι το Android Auto, το οποίο στην κεντρική του οθόνη μου δείχνει την πρόβλεψη για τον καιρό, την τελευταία κλήση μου και μου λέει να γυρίσω σπίτι γαιτί πολύ αλήτεψα σήμερα και θα με περιμένει η γυναίκα μου με τον πλάστη
-Ώρα που μπορώ να δω;
Το έχει κι άλλος αυτό που δε μπορεί να δει ώρα; (Ούτε και ημερομηνία φυσικά)

Υ.Γ.: Καμιά φορά όταν συνδέω το τηλ, για 1/2 δευτερόλεπτο εμφανίζεται στην οθόνη ώρα και ημερομηνία σκέτα στο κέντρο της μεγάλης οθόνης και μετά επιστρέφει πάλι στην αρχική (κυκλάκι). ΤΙ συμβαίνει; Δαιμονισμένο είναι;

Ευχαριστώ!
 

andrnith

Member
May 17, 2018
106
1
18
32
Αθήνα
Yiorgos_Arch said:
Καλησπέρα παιδιά!
Ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με το Android Auto.
Όταν έχετε συνδεδεμένο το τηλ σας, που μπορείτε να δείτε την ώρα μέσα στο αυτοκίνητο;
-Στο καντράν δε δείχνει ώρα - μόνο θερμοκρασία.
-Στην οθόνη της κεντρικής κονσόλας είναι το Android Auto, το οποίο στην κεντρική του οθόνη μου δείχνει την πρόβλεψη για τον καιρό, την τελευταία κλήση μου και μου λέει να γυρίσω σπίτι γαιτί πολύ αλήτεψα σήμερα και θα με περιμένει η γυναίκα μου με τον πλάστη
-Ώρα που μπορώ να δω;
Το έχει κι άλλος αυτό που δε μπορεί να δει ώρα; (Ούτε και ημερομηνία φυσικά)

Υ.Γ.: Καμιά φορά όταν συνδέω το τηλ, για 1/2 δευτερόλεπτο εμφανίζεται στην οθόνη ώρα και ημερομηνία σκέτα στο κέντρο της μεγάλης οθόνης και μετά επιστρέφει πάλι στην αρχική (κυκλάκι). ΤΙ συμβαίνει; Δαιμονισμένο είναι;

Ευχαριστώ!

Λογικά θα σου βγάζει εγγραφές με τον καιρό, τη τελευταία κλήση, μηνύματα κτλ.
Αν πιάσεις και σύρεις κάθε μια εγγραφή προς τα δεξιά όπως κάνεις και στην οθόνη του κινητού σου δηλαδή για να φύγουν από την οθόνη θα εμφανιστεί και η ώρα μόλις τα «διαγράψεις» όλα!
 

Yiorgos_Arch

Newbie
Nov 15, 2018
8
0
0
Thanks για την απάντηση.
Κι όμως, δε μπορούν να "συρθούν" όλα.
Π.χ. ο καιρός δε φεύγει όσο και να χτυπιέμαι.
Επίσης όσο σκρολάρω τα διάφορα που βγαίνουν στην κεντρική οθόνη, υπάρχει μια λωρίδα στο πάνω μέρος που είναι κενή.
Σε video στο youtube έχω δει ότι σε αυτή τη μπάρα σε άλλα αυτοκίνητα με android auto εμφανίζεται ώρα και σήμα.
Σε μένα τίποτα.
WTF?!?!?!
 

andrnith

Member
May 17, 2018
106
1
18
32
Αθήνα
Eγώ κάνοντας αυτό που σου είπα πάντα μια χαρά δούλευε, ανεξάρτητου έκδοσης android, ανεξαρτήτου έκδοσης SYNC, ανεξαρτήτου έκδοσης Android Auto. Δοκίμασε να σβήσεις το κινητό από τη λίστα Android Auto του Αυτοκινήτου, βγάλε το Android Auto από το κινητό και σιγουρέψου ότι έχεις τις τελευταίες εκδόσεις των προγραμμάτων. Ξανά κάνε τα εγκατάσταση όλα προσεκτικά και διαβάζοντας κάθε βήμα μήπως έχεις πατήσει τίποτα κατά λάθος ή έχει κολλήσει κάτι.
 

Yiorgos_Arch

Newbie
Nov 15, 2018
8
0
0
Οκ! Έγινε το θαύμα!
Τα έσυρα από την οθόνη του κινητού και μετά μπόρεσα και τα έσυρα κι από την οθόνη του αυτοκινητου!
Όμως η απορία μου παραμένει. Πως γίνεται να βλέπω συνεχώς ώρα, ποσοστό μπαταρίαςι κινητού και ποιότητα σήματος στην μπάρα στην πάνω μεριά της οθόνης, δίπλά από το σύμβολο του μικροφώνου, πάνω δεξιά.
Σε εσάς τα βλέπετε αυτά;
 

Sharky

New member
Apr 14, 2012
82
3
8
Χανιά
Καλημέρα, από που μπορώ να κατεβάσω Android auto κια ποια version? Είχα ένα παλιό που δούλευε πέρυσι το καλοκαίρι αλλά ξαφνικά άρχισε να μου ζητά update αλλά όταν πήγαινες να το κάνεις έβγαζε μήνυμα (το στοιχείο αυτό δεν είναι διαθέσιμο στην χώρα σας) οπότε το απεγκατεστησα και είμαι στο μηδέν πάλι. Να μπω σε αυτό το link που έχετε στην πρώτη σελίδα της συζήτησης; apkmirror. Com? Και ποια version θα είναι συμβατή με το sync3 μου το οποίο δεν έχω αναβαθμίσει από όταν αγόρασα το αμάξι, 12/2017. Ευχαριστώ, υπόψη ότι δεν το χω με αυτά οπότε αν κάποιος μου απαντήσει θα παρακαλούσα να το κάνει με απλά λόγια!!! Όσο γίνεται.
 

Yiorgos_Arch

Newbie
Nov 15, 2018
8
0
0
Από που την κατέβασες φίλε μου; (έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα  ::) )
 

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,309
182
63
50
Αθήνα
Το ΑΑ πρέπει να το κατεβάζετε από κάποιο apk mirroring site, δεν θα το βρείτε στο Store ούτε μπορεί να κάνει update αυτόματα.
 

Θανος68

New member
Oct 3, 2018
97
1
8
Yiorgos_Arch said:
Από που την κατέβασες φίλε μου; (έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα  ::) )

Δοκιμασε εδω

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-4-3-5918-release/android-auto-google-maps-media-messaging-4-3-591843-release-android-apk-download/
 

nikosxm

Rookie
Nov 18, 2018
36
0
6
36
Ισως ειναι λαθος το thread που το γραφω αλλα ειναι σχετικο.. Σκεφτομαι να μεταβω απο android σε Iphone (δε θελω σχολια :) ) αλλα ηθελα να ρωτησω αν εχει κανεις εδω, αν υποστηριζεται στην Ελλαδα το Apple Carplay... ευχαριστω εκ των προτερων!!
 

MadMan

Pro Member
Jun 1, 2018
513
1
18
nikosxm said:
Ισως ειναι λαθος το thread που το γραφω αλλα ειναι σχετικο.. Σκεφτομαι να μεταβω απο android σε Iphone (δε θελω σχολια :) ) αλλα ηθελα να ρωτησω αν εχει κανεις εδω, αν υποστηριζεται στην Ελλαδα το Apple Carplay... ευχαριστω εκ των προτερων!!
Στειλε στον manos.m ή στον Kostg inbox. εχουν εμπειρια...
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Αααα, τώρα διάβασα το μήνυμα... Δυστυχώς δεν έχω εμπειρία με τα iphones. Ίσως ο manos.m ή κάποιο άλλο μέλος να μας διαφωτίσει...
 

CK1

New member
Feb 6, 2015
64
1
8
MadMan said:
Στειλε στον manos.m ή στον Kostg inbox. εχουν εμπειρια...

Καλημέρα, δεν γνωρίζω για το fiesta αλλά στο νέο focus που έχω και έχει πρακτικά το ίδιο infotainment το apple car play δουλεύει μια χαρά.
 

nikosxm

Rookie
Nov 18, 2018
36
0
6
36
Καλησπερα... φανταζομαι ναι οτι λειτουργει απροβληματιστα... Απλα εννοουσα αν καποιος το εχει, να με ενημερωσει αν το apple carplay ειναι κανονικα διαθεσιμο και στην Ελλαδα στο AppStore
Και το ΑΑ δεν ειναι, αλλα μπορεις να κανεις εγκατασταση απο εξωτερικη πηγη στο κινητο το app. Κατι που νομιζω δε γινεται στα iphone
 

Giorgosdam

Rookie
May 15, 2019
30
1
8
Δουλευει κανονικα κ πιο ευκολα απο το AA. Μπορει να μην φαινεται σαν εφαρμογη στο iphone αλλα ειναι ηδη προεγκατεστημενο
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread