Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Mco

Rookie
Nov 13, 2019
28
0
0
57
Επιτέλους και εγώ μετά από αρκετό ψάξιμο εγκατέστησα το Android auto στο κινητό και το (waze) για να έχω πλοήγηση.
 

smetheni

Rookie
Jun 10, 2020
17
2
3
Καλησπέρα. Ψαφνηκά οι φωνητικές εντολές απο το τιμόνι δεν δουλεύουν στο android auto. Μέχρι πρόσφατα όλα ήταν καλά. Ξέρει κανείς πως λύνεται αυτό το πρόβλημα;
 

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,307
180
63
50
Αθήνα
Λοιπόν το παρατήρησα και εγώ, απλά είχα ξεχάσει να το αναφέρω: μόλις συνδέεται το ΑΑ δεν έχει ήχο, πρέπει πρώτα να περάσεις από το Music, για κάποιο λόγο μόνο τότε ενεργοποιείται ο ήχος στο SYNC. Οι φωνητικές εντολές δεν δουλεύουν γιατί *φαίνεται* το ΑΑ να "διαβάζει" κάποιο κείμενο περί ασφάλειας όταν το όχημα είναι εν κινήσει και γι'αυτό δεν δέχεται καμία εντολή.

Θέλει ψάξιμο και δεν έχω χρόνο, αν κάποιος έχει κάποια πρόταση ας τη μοιραστεί....
 

smetheni

Rookie
Jun 10, 2020
17
2
3
Παίδες αφού δοκίμασα τα πάντα έκανα master reset στο κινητό, και δια μαγείας όλα τα προβλήματα λύθηκαν!
 

Haraminho

Newbie
Jun 22, 2020
8
0
0
Καλημέρα σε όλους, σας έχει τύχει να συνδέετε το κινητό στο αμάξι και να ανασβηνει το κινητό και να μην συνδέεται, φταίει κάτι στο σύστημα η στο κινητό μου?
 
May 16, 2019
7
0
1
Πειραιάς
Μοντέλο
MK6.5
Καλημέρα, θα σου έλεγα να το δοκιμάσεις και με κάποια άλλη συσκευή για να το διαπιστώσεις
 

Haraminho

Newbie
Jun 22, 2020
8
0
0
Ναι θα το δοκιμάσω αν και κάτι μου λέει θα φταίει το καλώδιο
 

spoumi

Member
Σεπτ. 15, 2018
116
15
18
Μοντέλο
MK8 ST
Αν αναβοσβήνει το κινητό που λες πιθανόν να έχει ψιλοκοπεί το καλώδιο και να χάνει την επαφή με μικρές κινήσεις.
Εμένα αυτό που είχα από την χρήση το έχει πάθει κι αν το κουνήσω χάνει την επαφή.
Δοκίμασε κι ένα άλλο καλώδιο.
 

Haraminho

Newbie
Jun 22, 2020
8
0
0
Παιδιά δοκίμασα 2 καλώδια και 2 κινητά αλλά τίποτα, λέτε να πάω από αντιπροσωπεία??
 

spoumi

Member
Σεπτ. 15, 2018
116
15
18
Μοντέλο
MK8 ST
Μπορείς να δοκιμάσεις και το FAQ από την google μήπως βρεις κάτι που να είναι λάθος.
https://support.google.com/androidauto/thread/2467281
 

smetheni

Rookie
Jun 10, 2020
17
2
3
Μόλις πήρα νέο κινητό το οποίο έχει προεγκατεστημένο το android auto. Ολά μια χαρά μέχρι που πήγα να χρησιμοποιησω την φωνητική εντολή. Δεν μου αναγνωρίζει τα Ελληνικά. Στο προηγούμενο κινητό, που απλά κατέβαζα το android auto χωρίς να έχω ενεργοποιημένο το google assistant οι φωνητικές εντολές λειτουργούσαν κανονικά. Πήγα να κάνω απενεγκατάσταση απο το νέο κινητό και δεν είναι δυνατή. Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω ώστε να δουλεύουν οι φωνητικές εντολές, έστω και στο google maps?
Το κινητό είναι Xiaomi redmi pro 11
 

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,307
180
63
50
Αθήνα
Δεν είναι πρόβλημα του ΑΑ, η Google έχει αφαιρέσει τα Ελληνικά από το Google Assistant (άρα από όλες τις εφαρμογές) εδώ και περίπου 1,5 χρόνο. Γιατί και πως βγήκαν, και αν (και πότε) θα επανέλθουν, δεν έχω ασχοληθεί να το ψάξω....
 

Κεραυνός

Hero Member
Top Poster του μήνα
Jan 8, 2016
1,023
153
63
Μοντέλο
MK6
Το here maps δουλευει; διοτι ενω δειχνουν οτι δουλευει με android auto στην πραγματικοτητα δεν συνδεεται.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread