Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Ρε vouts πως καταφερες να κανεις συγκριση σε τοσο μικρη φωτογραφια?Μαυρο αμαξι απο μακρια και με τον καταλληλο φωτισμο σε ξεγελαει.Αμα σου δειξω φωτογραφια του δικου μου πριν χαμηλωσει φαινετε οτι ειναι ταπα,λογο της γωνιας και του φωτισμου που εχει τραβηχτει.
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Συγκρινα την φωτογραφια του και την δικη μου...Ισως να με ξεγελάει η οπτικη γωνια...Δεν ξερω..>Αλλα φαινεται πιο χαμηλο απο το δικο μου...εγω φοραω τα eibach που δινει η european parts...
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
τα hr αποτι ξερω ειναι μισο ποντο πιο χαμηλα απο τα eibach...
 

ntontos

Pro Member
Dec 31, 2010
548
2
0
35
Dirty Athnz-Αιγαλεω
Παιδια το παιδι που μου τα βαλε εχει βαλει και eibach σε αλλα φιεστακια ενω εγω του ειπα τα h&r λογω οτι ειναι ελαχιστα πιο μαλακα!
Ο τυπος περιμενε να δει το ιδιο αποτελεσμα αλλα μωλις τ τοποθετησε και εκανε την ζυγοσταθμιση τρελαθηκε μου πε οτι επεσε τουχαλιχιστον 4 ποντους και μην τα πολυλογο χοραει ενα δακτυλο στο θωλο οταν στριβω το τιμονι δυσκολευεται να μπει.
μου πε σενιε πενιε εκτος οτι βρισκω παντου μου πε πως θα το σωσουμε με μια 16 ζαντουλα θα εχω λιγο προβλημα στους θωλους αλλα μικρο το κακο διοτι η ζαντα θα μπαινει μεσα στον θωλο με αποτελεσμα να σε ψαρωνει ασχημα!
Ευχαριστω για τα καλα σας λογια!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Nikpap8888

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
ημουν στο τσακ να τα βαλω τα ατιμα...γιαυτο το ξερω αλλα με γραψανε και παν τα λ7
 

jonic

Member
Mar 6, 2011
205
0
0
εγω εχω το 1,4 τιτανιουμ , απο την αντιπροσωπεια μου βαζουν τα eibach μαζι με τα περαστικα κοντα στα 200 ευρω !!!! ψηθηκα αρκετα , αλλα μου ειπανε να μην το κανω , θα μπαινει καλυτερα στις στροφες αλλα θα καταλαβαινω κ τις λακουβιτσες !!!!
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
jonic said:
αλλα μου ειπανε να μην το κανω , θα μπαινει καλυτερα στις στροφες αλλα θα καταλαβαινω κ τις λακουβιτσες !!!!

λογικο ειναι να της καταλαβαινεις και φυσικα μετα θα πηγαινεις σαν κοτα στο δρομο για τυχον λακουβιτσες!!το θεμα ειναι τι προτημας εσυ περισσοτερο??να μπαινεις σε στροφες και να εχεις την ψυχη στο στομα για λακουβες ή μια μετρια κατασταση(εργοστασιακα) που και λακουβιτσες αντεχεις και σε στροφες μπανεις?
 
ntontos said:
Παιδια το παιδι που μου τα βαλε εχει βαλει και eibach σε αλλα φιεστακια ενω εγω του ειπα τα h&r λογω οτι ειναι ελαχιστα πιο Μπιιιιπ!
Ο τυπος περιμενε να δει το ιδιο αποτελεσμα αλλα μωλις τ τοποθετησε και εκανε την ζυγοσταθμιση τρελαθηκε μου πε οτι επεσε τουχαλιχιστον 4 ποντους και μην τα πολυλογο χοραει ενα δακτυλο στο θωλο οταν στριβω το τιμονι δυσκολευεται να μπει.
μου πε σενιε πενιε εκτος οτι βρισκω παντου μου πε πως θα το σωσουμε με μια 16 ζαντουλα θα εχω λιγο προβλημα στους θωλους αλλα μικρο το κακο διοτι η ζαντα θα μπαινει μεσα στον θωλο με αποτελεσμα να σε ψαρωνει ασχημα!
Ευχαριστω για τα καλα σας λογια!

Λοιπόν τα ΗR είναι πιο μαλακά κ από τα μαμά τα ελατήρια όπως έχω πει κ παλιότερα! (για αυτό κ οι 4 πόντοι)

jonic said:
εγω εχω το 1,4 τιτανιουμ , απο την αντιπροσωπεια μου βαζουν τα eibach μαζι με τα περαστικα κοντα στα 200 ευρω !!!! ψηθηκα αρκετα , αλλα μου ειπανε να μην το κανω , θα μπαινει καλυτερα στις στροφες αλλα θα καταλαβαινω κ τις λακουβιτσες !!!!

Τα έιμπαχ έχουν ίδια σκληρότητα με τα μαμά ελατήρια κ έτσι δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Ο λόγος που χαμηλώνει το αμάξι είναι γιατί είναι πιο κοντά τα μπροστινά και τα πίσω έχουν πιο ανοιχτές σπείρες για να κάτσει με το βάρος το ελατήριο με αποτέλεσμα κ στις 2 περιπτώσεις να γίνεται πιο μαλακό το ελατήριο όταν βρίσκεται στην τέρμα πάνω διαδρομή η ανάρτηση! Το ότι σου΄πε πως μπαίνει καλύτερα στις στροφές το έιμπαχ από το μαμά σίγουρα το βλέπω κ βάζω τα γέλια!! Το ότι καταλαβαίνεις τις λακκούβες μπορεί κ να έχει δίκιο αλλά φυσικά δεν γνωρίζει ότι το ελατήριο επειδή έχει χαμηλώσει την ανάρτηση όταν βρει σε λακκούβα δεν έχει πλέον διαδρομή με αποτέλεσμα να τερματίζει η ανάρτηση κ για αυτό να κοπανάει κ όχι γιατί το πουλάνε κ καλά για σκληρότερο ενώ δεν είναι !!!
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
τηλεκατευθυνομενο το fiesta...!!!!! tease tease tease


Ωραια φαση αυτη...Αλλα προφανως οτι ωραιο και ακριβο....Οποτε καλα ειμαστε με το χαμηλωμα μας ετσι οπως ειναι...
 

ntontos

Pro Member
Dec 31, 2010
548
2
0
35
Dirty Athnz-Αιγαλεω
Το καλα ειμαστε ειναι σχετικο...
Μπορουμε να το πουμε πως οτι δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια...
Ειναι πολλα τα λεφταααα ...!
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Εμενα μου θυμιζει Αμερικανικη ταινια.Σαν τα αμαξια των συμμοριων που πηγαινουν στον δρομο και ανεβοκατεβαινουν.Μπουρδες.
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
http://www.european-parts.net/catalog/product_info.php?products_id=1229&osCsid=2f63dddd9c9bc885dfff7c02e82e8baf για ριχτε μια ματια...και επισημα πλεον
 

Vasilis_250r

Member
Jun 2, 2011
166
0
0
Δηλδη το αμαξι (μκ7 sport) απο το εργαστασιο δεν εχει καλες αναρτησεις?Δεν εχω μεγαλες απαιτησεις αλλα να μην το κουναω και παει οπως παει το sierra..Απλα σαν sport που ειναι πρεπει να μπαινει καλα στις στροφες..
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Δε θα κουνάει όπως το sierra, να είσαι σίγουρος γι' αυτό. Από 'κει και πέρα αν θέλεις και κάτι παραπάνω, τότε βάζεις το χέρι στην τσέπη και το τοποθετείς.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread