Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
ρε παιδια μηπως γνωριζει κανεις τι μαρκα αναρτησεις φοραει το mk7 σπορτ?
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Ρε παιδια θελω να ρωτησω κατι αλλα δεν ξερω αν ειμαι στο καταλλητο topic...Εχω αλλαξει ζαντες και τωρα εχω 15αρες πανω...Το αμαξι εχει γινει ψιλοκατσικακι(αλλα αυτο δεν ξερω αν παιζει ρολο στην ερωτηση μου)...Πριν καποιες μερες το ανοιξα λιγο το αμαξι  και το εφτασα μεχρι 160 κοντερισια με τεταρτη και το ενιωθα να τρανταζει ολοκληρο...απο το βιβλιαρακι δινει 168 τελικη...Εγω το ενιωθα οτι εδινε ακομα αλλα το εκοψα γιατι ψιλοφοβηθηκα με το τρανταγμα..Μηπως ηταν θεμα στησιματος του αυτοκινητου επειδη αλλαξα τις ζαντες???Ξερω οτι μετα απο καποιο σημειο ολα τρανταζουν....μηπως οταν το χαμηλωσω μου δωσει μια μικρη "παραταση" στο τρανταγμα μιας και θα φτασει πιο κοντα στο εδαφος???Τι μπορω να κανω γι αυτο το θεμα???
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
λογικο με τις μαμα αναρτησεις να το αισθανεσαι βαρκα γυαλο...με την καταλληλη αναρτηση
πιστευω δεν θα εχεις προβλημα
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
ειναι θεμα αναρτησης οποτε???αν αλλαξω αναρτησεις κτλ θα στρωσει??Γιατι σκεψου οτι ειχα καπου 5,500 στροφες στην τεταρτη και εδινε ακομα...Πιστευω μια 180 την πιανει..Αλλα φοβηθηκα να το ανοιξω αλλο...μηπως πρεπει να αλλαξω και τιποτα αλλο?
 

Pa_Nos_1400cc

Pro Member
May 10, 2010
521
0
16
47
Αγρίνιο
καλημέρα Vouts,
Πήγαινε σε ένα συνεργείο Ford για μια αμορτισερομέτρηση νομίζω δεν χρεώνουν τπτ
Όλα καλά με το φιέστα αλλά τα μαμμά αμορτισέρ μετά απο περίπου 30.000 γίνονται αντάρα κακιά ιδιαίτερα τα μπροστά!
κάτω απο 60% στη μέτρηση νομίζω πάει για αλλαγή... αλλα μη ξεχνάμε το κυριότερο οτι είναι θέμα ασφάλειας
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
Pa_Nos_1400cc said:
κάτω απο 60% στη μέτρηση νομίζω πάει για αλλαγή...

+1
εγω μετα απ 3χρονια με τα b8 + 40χιλ χμ ειμαι καπου στο 85%
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Aν νιώθεις τράνταγμα στο τιμόνι σου, τότε δες μήπως είναι κάποια ζάντα στραβή. Δε νομίζω να έχει πρόβλημα η ανάρτησή σου σε τόσα λίγα χιλιόμετρα που έχεις κάνει. Δεν έχει να κάνει με χαμήλωμα κλπ.
Κοινώς πήγαινε στο βουλκανιζατέρ και πες του ότι τρέμει το αμάξι και να κοιτάξει τη ζυγοστάθμιση (μπορεί να μην την έκανε σωστά από την αρχή).
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Θα το παω την δευτερα κιολας...Μου εκανε εντυπωση παντως που το εκανε...
 

akridas07

Pro Member
Jul 21, 2010
343
0
0
40
mk7 sport φοραει μοτορκραφτ αμορτισερ και μπιλστε'ι'ν ελατηρια και ειναι πληρης επισκευασιμη αναρτηση
 

M@$teR

Rookie
May 18, 2010
15
0
0
34
thessaloniki
Εισαι σιγουρος γιατι οταν ειχαμε ψαξει μεσο κωδικων κλπ οι μαμα αναρτησεις μκ7 ηταν sachs
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
nos7 said:
moican διαβασε τις προηγουμενες απαντησεις...  ;)

gracie nos! δεν ειχε παρει το ματι μου την ερωτηση του akridas!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread