Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

DarthFiesta

Pro Member
Nov 29, 2010
723
0
0
41
Ειναι πολυ χοντρα λαδια, δεν θα λιπενεται σωςτα ο κινητηρας..βαζεις αυτα που λεει ο κατασκευαστης...αλλαξτά..
 

fiestass7

MK7
Member
Jun 16, 2011
254
0
16
36
Πύργος
Μοντέλο
MK7
θα συμφωνήσω με τα παιδια.. άλλαξε τα αμεσως αν δεν θες ο κινητήρας σου να καίει για πάντα λάδια.. τα ford όπως κ τα ecoboost παίρνουν συγκεκριμένα λάδια με συγκεκριμένες προδιαγραφες που έχουμε αναφέρει κ σε προηγούμενα post.. 
 

lefteriskri

Member
Jun 12, 2013
222
0
0
32
Αιγαλεω
ok παιδια.ευχαριστω.θα παω αυριο σε αφτον που μου τα αλλαξε και θα του πω οτι εκανε λαθος μπας και τα αλλαξω τσαμπα γτ τον ρωταγα κιολας συνεχεια.Ειναι αυτα τα σωστα λαδια.ναιιιιιιιιιιι ελεγε .τεσπα.
 

fiestass7

MK7
Member
Jun 16, 2011
254
0
16
36
Πύργος
Μοντέλο
MK7
αν τα άλλαξες στο βενζινάδικο στην shell..  κ να στα αλλάξουν δεν θα σου βάλουν πάλι σωστά γιατί νομίζω δεν υπάρχουν shell με τις προδιαγραφες μας..
 

billz

Member
Oct 13, 2010
226
0
0
PATRA
lefteriskri said:
Παιδια καλησπερα .Σημερα εφαγα μια ξενερα.εχς το fiestaki που αναφερω και πηγα στην sell να βαλω βενζινη και μ λεει ο πολητης κατσε να ελεξω και τα λαδια σου.Ε το μεταξυ και γω το εχω 6 μηνες του εχω κανει 16.000 χιλιομετρα και δεν του εχω αλλαξει λαδια ποτε AR15firing.ειμαι fault σε αυτο.οκ.αλλα οταν κοιταξαμε τον μετρητη δεν ειχε ουτε ενα λιτρο μεσα.ειναι φυσιολογικο?που πηγαν τα αλλα 3 λιτρα?να αναφερω οτι του πινω το αιμα ανεληπως και φοραει και προγραμμα(εχω κανει 800 χιλιομετρα με το προγραμμα).δωστε μου τα φωτα σας παιδια και τις βρισιες σας που δεν εχω αλλαξει τα λαδια μεχρι τωρα

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]25, Ιανουαρίου, 2014, 22:11:47[/time]
Α.ξεχασα να αναφερω οτι δεν μου ειχε αναψει η ενδειξη λαδιου στο καντραν παρολο που ηταν τοσο λιγο το λαδι
Αμα εισαι και απο αυτους που οταν το βαζουν μπροστα το πλακονουν παγωμενο,αρχησε να το κλαις σιγα σιγα
 

arkas

Hero Member
Nov 2, 2010
2,000
0
0
45
θεσσαλονικη
www.facebook.com
lefteriskri said:
Παιδια καλησπερα .Σημερα εφαγα μια ξενερα.εχς το fiestaki που αναφερω και πηγα στην sell να βαλω βενζινη και μ λεει ο πολητης κατσε να ελεξω και τα λαδια σου.Ε το μεταξυ και γω το εχω 6 μηνες του εχω κανει 16.000 χιλιομετρα και δεν του εχω αλλαξει λαδια ποτε AR15firing.ειμαι fault σε αυτο.οκ.αλλα οταν κοιταξαμε τον μετρητη δεν ειχε ουτε ενα λιτρο μεσα.ειναι φυσιολογικο?που πηγαν τα αλλα 3 λιτρα?να αναφερω οτι του πινω το αιμα ανεληπως και φοραει και προγραμμα(εχω κανει 800 χιλιομετρα με το προγραμμα).δωστε μου τα φωτα σας παιδια και τις βρισιες σας που δεν εχω αλλαξει τα λαδια μεχρι τωρα

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]25, Ιανουαρίου, 2014, 22:11:47[/time]
Α.ξεχασα να αναφερω οτι δεν μου ειχε αναψει η ενδειξη λαδιου στο καντραν παρολο που ηταν τοσο λιγο το λαδι
και τωρα που το θυμηθηκα γιατι σε οποιο βενζιναδικο shell παω κανουν ακριβως τα ιδια
-να σας ελεγξουμε τα λαδια
-ναι γιατι οχι
-τα λαδια σου ειναι πιο κατω απο το κανονικο
-ε δεν πειραζει καιει και λιγο
-να τα αλλαξουμε
κτλ κτλ κτλ

το εχω δει τουλαχιστον σε 3 βενζιναδικα shell
 

DarthFiesta

Pro Member
Nov 29, 2010
723
0
0
41
Με λιγη ερευνα που εκανα η ford προτεινει αυστηρως μονο 5-20 για τον 1.0 ecoboost..αυτο λεει κ το βιβλιο του..5-30 δεν κανει..με εναν μηχανικο που μιλησα μ ειπε οτι ο ιμαντας λαδωνεται κ γι αυτο δεν κανει πιο χοντρο..κατι τετοιο καταλαβα.στ δικο μ βιβλιο λεει αυτο..φανταζομαι κ το στο δικο σας το ιδιο θα ειναι

 

JIMBO

Newbie
Jan 26, 2014
3
0
0
5W-20 παιδιά και δεν χρειάζονται πειραματισμοί για μία αλλαγή λαδιών το χρόνο.

Σε εξουσιοδοτημένο και κόψτε τους κάτι από το κόστος της εργασίας...
 

graf

Member
Mar 24, 2012
115
0
0
το σαβατο εκανα το 1 σερβις. λαδια 5-20 φορντ καστρολ 5λ συν τα υπολοιπα τσεκ 110ε βελμαρ.
 

cRis

Original poster
Member
Jun 16, 2013
260
0
16
graf said:
το σαβατο εκανα το 1 σερβις. λαδια 5-20 φορντ καστρολ 5λ συν τα υπολοιπα τσεκ 110ε βελμαρ.

Φίλε graf, ποιά ήταν τα υπόλοιπα;

5 λιτρα λάδια, φίλτρο λαδιού (σιγουράκια αυτά) σου άλλαξαν κ καμπίνας;
 

graf

Member
Mar 24, 2012
115
0
0
οχι  τα υπολοιπα ειναι εργασια σφιξιματα κλπ. καρτα καυσαεριων.
 

gv

Rookie
Jul 29, 2013
15
0
0
Μια ανακεφαλαίωση παρακαλώ...

Στα 10.000 κάνουμε αλλάγή λαδιών τελικά  ή περιμένω το σερβις στο χρόνο(θέλει ακόμα 3-4 μήνες)
 

gv

Rookie
Jul 29, 2013
15
0
0
Και γιατί επιμένουν απο την αντιπροσωπεία να γίνει μαζί με το σέρβις και όχι νωρίτερα στον χρόνο πάνω?
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Όσο πιο τακτικά τόσο καλύτερα.
Εσύ αποφασίζεις,εσύ πληρώνεις.Τι λένε αυτοί είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread