Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

M@$teR

Rookie
May 18, 2010
15
0
0
34
thessaloniki
nos7 said:
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/881367/

τι λες για κατι τετοιο??δεν σπαει δεν χαλαει...αντεξε στα χερακια μου 5 ολοκληρα χρονια και το μονο προβλημα που ειχα(περα απο το σερβις) ηταν με το δυναμο και αυτο απο δικο μου φταιξιμο επειδη ειχα ηχοσυστημα!!!

Ξεχασα να αναφερω εχει πολυ φτηνα ανταλακτικα(πισω προφυλακτιρας 50 ευρω) και πολυ οικονομικο...!!!

Moνο που ειναι απο βροχιδη.....οποτε αστο καλυτερα!
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
σε οτι αμαξι καταληξεις τελικα,πριν το παρεις πηγαινε με καποιον φανοποιο-φαναρτζη μια βολτα
να το δει μιας και το εμειρο ματι τους θα πιασει πραγματα τα οποια εμεις ουτε καν...
Επισης ενας μηχανικος πανω κατω θα μπορει να κοιταξει 2-3 πραγματακια,να δει το μοτερ
και ολα τα παρελκομενα!
 

GReenDim

Original poster
Hero Member
May 31, 2010
960
0
0
63
Athens - GReece
  Σας  ευχαριστω  ολους  για  τις  συμβουλες  και  τις  προτασεις  σας.
  Περιμενω  και  αλλες,  αφου  δεν  επειγομαι  για  αμεση  αγορα.

  Στελιο  θα  σε  εχω  υπ'οψιν  μου,  αν  καταληξω  σε  Ford.
 

m@kro

Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
43
Βόλος
πηγα και ειδα σημερα το νεο polo gti.. εντυπωσιαστηκα μπορω να σας πω με την τιμη του την ποιοτητα κατασκευεις τους χωρους τα stantar τις εδοσεις που προσφερη.τιμη 19300. περιμενω εντυπωσεις και απο σας...
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
μια χαρα ειναι το polaki.Πηρε ο αδελφος μου την μεσαια εκδοση (1.4-85hp comfortline) με κανα 15αρι αν δεν κανω λαθος αρα τα +4κ ειναι λιγα σχετικα για το gti(1.4-180 + dsg).Σιγουρα θα το κοιταζα αν επερνα καινουργιο
 

dj-sofos

Member
Aug 30, 2010
126
0
0
31
χανιά
ποσα κυβικα ειναι το polo gti? γιατι μπορουμε λογικα να το σιγκρινουμε αντιστοιχα με το corsa opc εξισου δυνατο αυτοκινητο!!!!
 

nikos23

New member
Jul 4, 2010
91
0
0
40
KIATO
19300 είναι πολύ καλή η τιμή γιατι ο αδερφός του ibiza cupra είχε 22700.  Αυτο που είναι εντυπωσιακό είναι το dsg.Αυτό που μου έκανε εντύπωση, είναι οτι έχει ποιό μακριά κλιμάκωση το κιβώτιο απο το ibiza.Με 6,9 0-100 και 229 τελική είναι εντυπωσιακό. Δεν θέλω να πάω να το δώ γιατί θα μου μπούν επικίνδυνες σκέψεις...
 

m@kro

Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
43
Βόλος
nikos23 said:
19300 είναι πολύ καλή η τιμή γιατι ο αδερφός του ibiza cupra είχε 22700.  Αυτο που είναι εντυπωσιακό είναι το dsg.Αυτό που μου έκανε εντύπωση, είναι οτι έχει ποιό μακριά κλιμάκωση το κιβώτιο απο το ibiza.Με 6,9 0-100 και 229 τελική είναι εντυπωσιακό. Δεν θέλω να πάω να το δώ γιατί θα μου μπούν επικίνδυνες σκέψεις...
εμενα μου μπηκαν....... ::)
 

nikos23

New member
Jul 4, 2010
91
0
0
40
KIATO
χαχα το είχα πάθει με το ibiza το cupra και ήμουν πανέτοιμος... Πάντως η αλήθεια είναι οτι σύνδυάζεις την γρήγορη οδήγηση, με ήσυχο άνετο και οικονομίκο ταξίδι και είναι εύκολο στην πόλη λόγω κιβωτίου.Άντε πάμε να πάρουμε δύο για καλύτερη τιμη :)
 

m@kro

Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
43
Βόλος
οπως ξερετε πριν λιγο καιρο αποχωριστικα το φιεστα μου για να αγορασω καινουριο αυτοκινητο, προχθες εμαθα απο εναν γνωστο οτι το αυτοκινητο βρησκετε σε μια μαντρα με μεταχειρισμενα σε (κεντρικο νομο τις Ελλαδας), και πωλειται με 55.000χιλ ενω το αυτοκινητο το εδωσα με 95.000χιλ και το γελιο τις υποθεσεις ειναι οτι εχει και bookservice ψευτικο. ελεος διλαδι....... ο επομενος που θα το παρει αν το μαθει θα τραβαει τα μαλλια του. το εχουν παρακανει οι μαντραδες ρε παιδια δεν παιζοντε.....
 

Dante!

Hero Member
May 10, 2010
900
0
16
39
athens
Μοντέλο
MK8
m@kro said:
οπως ξερετε πριν λιγο καιρο αποχωριστικα το φιεστα μου για να αγορασω καινουριο αυτοκινητο, προχθες εμαθα απο εναν γνωστο οτι το αυτοκινητο βρησκετε σε μια μαντρα με μεταχειρισμενα σε (κεντρικο νομο τις Ελλαδας), και πωλειται με 55.000χιλ ενω το αυτοκινητο το εδωσα με 95.000χιλ και το γελιο τις υποθεσεις ειναι οτι εχει και bookservice ψευτικο. ελεος διλαδι....... ο επομενος που θα το παρει αν το μαθει θα τραβαει τα μαλλια του. το εχουν παρακανει οι μαντραδες ρε παιδια δεν παιζοντε.....

βασηκα μολις παρει πρεφα το τι παιζει αυτος που θα το παρει πανο....δε θα τραβαει τα μαλλια του αλλα οτι μπορει να τραβηξει εκεινη τη στιγμη!!!!!
τι να πω....αντε βγαλε ακρη μ'αυτους τους απατωνες........
 

m@kro

Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
43
Βόλος
παρε το αλλο.... αμα δωσεις τον αριθμο κυκλοφοριας στην τροχεα η σε ενα σφαλιστη θα σου δωσει τον κατευθειαν ολα τα στοιχεια του 1ο ιδιοκτητη και θα τα πει ολα.........
τι να πω ρε γμτ......
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
αστα να πανε πανο,
το βρηκα απο το car.gr εγω,πηρα τα τηλεφωνα του και αυριο εχει να πεσει σοου,θα του δειξω εγω...
 

panos.l

Pro Member
Aug 9, 2010
476
0
0
ΑΘΗΝΑ
www.fordliatiras.gr
Εγώ το έχω συνηθίσει πλέον αυτό...Οπότε προσθέτω πάντα 30000-50000 χλμ στα μεταχειρισμένα για να είμαι μέσαΠάντοσ αυτό με το βιβλιαράκι των σερβις δεν το ήξερα...Καινούρια πατέντα που μπορεί να κοστίσει!!Ειδικά αν γίνει τπτ με τους ιμάντες.....
 

xrisomilia

New member
May 15, 2011
89
0
0
33
Καματερο,Αττικη
redface Οπως γνωριζετε η εχετε ηδη διαβασει μαζευω λεφτα για ενα Fiestaki κι εγω....Θα ηθελα να ρωτησω ποια ειναι η διαφορα αναμεσα σε 1400 και 1600 κυβικα (μη ξεχναμε πως θα μπει απευθείας συστημα υγραεριου στο αμαξι για να γλυτωσουμε τα πολλα πολλα εξοδα βενζινης . Δεν εννοω βεβαια για κιβώτιο ταχυτητων,εννοω για καταναλωση,τεκμηρια,σερβις (αν και αυτα πρεπει να ειναι τα ιδια και στα 2 λογικα) κτλπ....Οι ηδη κατεχοντες θα το εκτιμουσα αν μπορουσαν να με βοηθησουν...  redface boohoo
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread