Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

GReenDim

Original poster
Hero Member
May 31, 2010
960
0
0
63
Athens - GReece

  Τι  πρεπει  να  γνωριζουμε  για  την  αγορα  μεταχειρισμενου  αυτοκινητου ?


 
  Παιδια, τα  φωτα  σας, την  γνωμη  σας  και  τις  προτασεις  σας.

  Ενδιαφερομαι  για  μεταχειρισμενο  αυτοκινητο,  μικρου  κυβισμου (900 - 1200),  μικρο  τυπου  ΚΑ,  για  νεα  οδηγο.  Τιμη  μεχρι  4.000 €.
  Τι  προτασεις  εχετε  και  τι  πρεπει  να  προσεξω,  γιατι  εχω  παρει (παλαιοτερα)  μεταχειρισμενο  και  το  εχω  μετανοιωσει  πικρα.
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
39
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • #2
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/881367/

τι λες για κατι τετοιο??δεν σπαει δεν χαλαει...αντεξε στα χερακια μου 5 ολοκληρα χρονια και το μονο προβλημα που ειχα(περα απο το σερβις) ηταν με το δυναμο και αυτο απο δικο μου φταιξιμο επειδη ειχα ηχοσυστημα!!!

Ξεχασα να αναφερω εχει πολυ φτηνα ανταλακτικα(πισω προφυλακτιρας 50 ευρω) και πολυ οικονομικο...!!!
 

Lucifer

Hero Member
May 14, 2010
3,282
1
0
θα δείξει...
το ka 2001 το autotriti το δινει 3000ευρω 1300κυβικα 60 ιππους

οδηγός αγοράς http://www.autotriti.gr/magazine/datasumboules.asp?idsubcat=381

http://www.autotriti.gr/usedcars/ektimiste/
 

GReenDim

Original poster
Hero Member
May 31, 2010
960
0
0
63
Athens - GReece
  Καλες  και  οι  δυο  περιπτωσεις,  αλλα  θα  προτιμουσα  λιγο  νεοτερο  μοντελο.
 

GReenDim

Original poster
Hero Member
May 31, 2010
960
0
0
63
Athens - GReece
  Επειδη  την  εχω  παθει  ηδη  μια  φορα,  ειμαι  λιγο  επιφυλακτικος.
 
  Απο  θεμα  εγγυησης,  τι  γινεται  στα  μεταχειρισμενα ?
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Εξαρταται απο την χρονολογια τους για το αν εχουν εγγυηση αντιπροσωπιας.Αλλιως οι μαντραδες δηνουν ενα χρονο νομιζω.Εγω που το εχω μεταχειρισμενο ειμαι πολυ ευχαριστημενος παντως και το πηρα χωρις καθολου εγγυηση.
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/847456/

Μπορεί να είναι ποιο παλιό από αυτό που ζητάς, αλλά είναι τέρας αξιοπιστίας, καλή οδική συμπεριφορά, άφθονα ανταλλακτικά και αρκετά φτηνά, καλή ορατότητα(λίγες νεκρές γωνίες) κατά την γνώμη μου αρκετά χρήσιμο πράγμα, ιδικά για νέο οδηγό….
Θέλει προσοχή κατά την αγορά μιας και πολύ από αυτά έχουν μάθει πολλούς από μας να οδηγούμε με αποτέλεσμα να είναι και φορτωμένα με κάμποσα χιλιόμετρα.

Το καλό της υπόθεσης :αν ο νέος οδηγός έχει το μικρόβιο της βελτίωσες και θελήσει να κρατήσει το αμάξι.....
θα μπορούσε να γίνει κάπως έτσι
 

GReenDim

Original poster
Hero Member
May 31, 2010
960
0
0
63
Athens - GReece
  Το  αυτοκινητο  προοριζεται  για  την  κορη  μου.
  Το  Φιεστα  της  φαινεται  μεγαλο.
  Οποτε  ψαχνω  για  οσο  γινεται  μικροτερο.
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Μάλιστα….
Μιας και είναι κοπέλα φαντάζομαι πώς θα της αρέσει κάτι τέτοιο. Είναι μοδάτο ευκολοδήγητο ( αυτόματο), δεν καίει πολύ… φαντάζομαι πώς είναι κάτι καλό για αρχή.
Μεγάλη προσοχή στους κινητήρες και ειδικότερα στην τουρμπίνα. Αν προχωρήσετε σε μια τέτοια αγορά θα ζητάς πάντα το βιβλίο service και θα κανείς έναν έλεγχο στα χιλιόμετρα ( τα γυρίζουν για πλάκα)
Δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα…. απλά το συγκεκριμένο θέλει λίγο πάρα πάνω ψάξιμο.



http://www.car.gr/classifieds/cars/view/897727/
 

GReenDim

Original poster
Hero Member
May 31, 2010
960
0
0
63
Athens - GReece
  Φιλε  StuparArt
  Αυτο  πραγματι  ειναι  οτι  πρεπει !
  Κατι  τετοιο  ηθελε,  αλλα  το  ειχα  για  πιο  ακριβο !
  Το  θεμα  ειναι,  σε  τι  κατασταση  βρισκεται.
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Οταν ειναι να παρεις μεταχειρισμενο το πρωτο πραγμα ειναι να το δει ενας μηχανικος της εμπιστοσυνης σου για να σου πει σε τι κατασταση βρισκεται και τι θα χρειαστει.Συνηθως ολο και κατι ψιλα χρειαζονται,εαν δωσει εκεινος το οκ τοτε προχωρας στην αγορα.
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Επειδή υπάρχουν πάρα πολλά στον δρόμο, πολλές και διάφορες εκδόσεις για αυτό  υπάρχουν και αρκετές ευκαιρίες!
Το θέμα είναι να μη βιαστείτε… δείτε αρκετά αυτοκίνητα πριν προχωρήσετε σε μια τέτοια αγορά. Μια βόλτα από μια αντιπροσωπία η ένα καλό συνεργείο δεν θα ήταν κακό να κάνεις ώστε να μάθεις ίσως κάποια πράγματα ( μυστικά )για το συγκεκριμένο μοντέλο, ώστε να είσαι ποιο ενήμερος πριν προβείς σε μια αγορά.
Αν δεν βιάζεσαι να το αγοράσεις ψάξε στο net για κάποιο club φαντάζομαι πως θα σε βοηθήσουν και από κι τα παιδιά. ;)
 

GReenDim

Original poster
Hero Member
May 31, 2010
960
0
0
63
Athens - GReece
  Σιγουρα  θα  το  ψαξω,  μιας  και  δεν  επειγομαι.
  Δεν  θελω  να  την  ξαναπαθω.
 

GReenDim

Original poster
Hero Member
May 31, 2010
960
0
0
63
Athens - GReece
  Σχετικα  με  το  Smart.
  Αυτο  που  με  προβληματιζει (τωρα το προσεξα),  ειναι  το  αυτοματο  κιβωτιο !
 

dj-sofos

Member
Aug 30, 2010
126
0
0
31
χανιά
οχι ρε παιδια μην μπλεκετε με τα σμαρτ.... ανταλακτικα service κοστιζουν μια περιουσια.... δεν αξιζει..... καλυτερα το σταρλετ!!!! γνωμη μου φυσικα..... βεβαια προτινω και το hyundai atos δεν παει πισω.... το εχω οδηγησει αρκετες φορες... σπιρτο ειναι για μεσα στην πολη!!!!!
 
GReenDim said:
  Σχετικα  με  το  Smart.
  Αυτο  που  με  προβληματιζει (τωρα το προσεξα),  ειναι  το  αυτοματο  κιβωτιο !

μακρια κ αγαπημένα απο το σμαρτ εκτως αν ειναι απο πρώτο χερι κ γνωστος!!
θελουν καθε 100.000 ανακατασκευη τα μοτερ πράγμα που στοιχιζει μια περιουσια!!

..αν ειναι φορντ κ μεταχειρισμενο μου λες να παμε μαζι να το δουμε απο κοντα!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread