Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

kundun

Member
Jan 31, 2015
105
0
0
42
Αθήνα
Και μέσα σε όλα τα άλλα έρχεται και το saxo να πάθει χοντρή ζημιά  (φλάντζες , καπάκι , βαλβίδες ) 450€ μου είπε ο μηχανικός και βλέπουμε . βλέπω λάδια μέσα στο ψυγείο .
το saxo είναι του 97 , πέρσι του έριξα 600€ και λέω πως δεν αξίζει να το φτιάξω (θέλω την άποψη σας )
Για αυτό ξεκίνησα να ψάχνω για μεταχειρισμενο έως 4000€ max εως 1300cc . το θέλω για την δουλειά και κάνω 1000χλμ περίπου το μηνα και σκέφτομαι να του βάλω και αέριο .
έχω βρει πολλά micra και κάποια ka . τι λέτε εσεις ?

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/6902780/
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/6925582/


Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1444135157[/time]
Η αγγελίες έχουν διαγραφεί  wall wall
έχω δυο ακόμα

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/5890880/ 
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/6902780/
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
πουλανε και με αεριο να μην χρειάζεται να του βαλεις εσυ.

και το κα και το μίκρα είναι καλές περιπτώσεις. Το μίκρα ειδικά είναι και πολύ σβέλτο.
 

kundun

Member
Jan 31, 2015
105
0
0
42
Αθήνα
turbomaniac said:
πουλανε και με αεριο να μην χρειάζεται να του βαλεις εσυ.

και το κα και το μίκρα είναι καλές περιπτώσεις. Το μίκρα ειδικά είναι και πολύ σβέλτο.

φοβάμαι τι εγκατάσταση στο αέριο που θα έχουν κάνει . μην είναι μαπα και τρεχω για αλλαγή .
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
kundun said:
φοβάμαι τι εγκατάσταση στο αέριο που θα έχουν κάνει . μην είναι μαπα και τρεχω για αλλαγή .

δεν είναι δύσκολο να καταλάβεις αν είναι μαπα ή όχι το κιτ εγκατάστασης. Αμα δουλευει καλά, δεν μυρίζει γκάζι και στον αναλυτή καυσαερίων έχει σωστες τιμές όταν δουλεύει με γκάζι, σημαίνει οτι είναι οκ.
 

ilias86

Hero Member
Vip Team
MK7.5
May 28, 2011
1,194
22
38
37
Γλυφάδα
Μοντέλο
MK7.5
Δυστυχως ειχα το παρακατω δυσαρεστο γεγονος

Ευτυχως εγω ειμαι καλα, το fiesta μου φαινεται με αγαπουσε οσο εγω και εγινε συντριμια για να με προστατεψει. Δυστυχως η επισκευη του ειναι πολυ δαπανηρη, απο 5.500-6.000 ευρω, που δεν πιστευω πως εχω καμοια ελπιδα να παρω απο την ασφαλιστικη, οποτε πρεπει να αγορασω αλλο αυτοκινητο και επειδη ειμαι ευχαριστημενος απο τη Ford γενικοτερα σκεφτομαι τις παρακατω εναλλακτικες:
- mk7 1.6 μεταχειρισμενο γυρω στις 8.000 ευρω απο οτι βλεπω και θα ελεγα το πολυ 60.000 χλμ
- mk7,5 1.0 125 ιπποι καινουριο , γυρω στις 15.000-16.000 ευρω
- το st μου φαινεται πολυ ακριβο και ισως υπερβολικο για το οδηγικο μου στυλ
- mk7,5 1.6 diesel, 95 ιπποι, επειδη κανω τουλαχιστον 18.000 χλμ το χρονο και ισως να συμφερει να παρω diesel
- mk7 1.4, μεταχειρισμενο, αλλα μαλλον καλυτερα 1.6 sport

επισης ειδα την παρακατω αγγελια με μεγαλη συμπαθεια
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/7094092/
και ηθελα να ρωτησω ειναι καποιου μελους?
θα ηθελα την δικη σας αποψη για ολα αυτα γιατι ειμαι αρκετα προβληματισμενος
Ευχαριστω
 

GTboy

Member
May 13, 2012
109
0
16
Athens
Περαστικα Ηλια..ξερω θα ακουσεις απο πολλους για λαμαρινες να μη στεναχωριεσαι..αλλα οσο να'ναι αμα εχεις''δεσιμο''με ενα αμαξακι..οσο και να το πεις..ποναει η ψυχη σου αμα το βλεπεις στη κατασταση αυτη..τελικα σημασια εχει οτι εσυ εισαι καλα και ολοι οι επιβαινοντες σε αυτο..Οσο για τις προτασεις σου..θα κανεις αυτο που εσυ νομιζεις καλυτερο..και αυτο που θα σ'ευχαριστησει περισσοτερο.. Σαν κατοχος ΜΚ7 sport ειμαι απολυτα ευχαριστημενος παντως..σκοπευω ομως να το πουλησω για κατι μεγαλυτερο..αν θα σ'ενδιεφερε να το δεις..ευχαριστως(και νωριτερα απο οποιονδηποτε αλλον μιας και δεν εχει μπει ακομη σε αγγελια)το αμαξι εχει επανω του ολα τα εργοστασιακα εξτρα που μπορει καποιος να του βαλει..και μολις χθες το κοντερ του εγραψε 45.001km..η τελικη αποφαση δικη σου..ετσι απλα το ανεφερα..αμα θελεις μπορεις να ρωτησεις και τα παιδια του forum για καθε πληροφορια..
 

Riordian

Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
Θα σου προτεινα να περιμενεις μεχρι το σουπερ κρατος μας να βγαλει τα καινουρια τελη κυκλοφοριας. Εγω ειμαι υπερ της αποψης 1,0αριου, ειτε καινουριο ειτε μεταχειρισμενο. Μηδενικα τελη προς το παρων, πιο οικονομικο απο το αυτο που εχεις και σιγουρα πιο γρηγορο.
Diesel που αναφερεις, εγω γενικοτερα δεν ειμαι φαν, οποτε...θα κερδισεις σιγουρα σε καταναλωση και απο το 1,0αρη, αλλα απο επιδοσεις δεν εχουν επαφη, πιστευω. Απο μκ7 μονο το 1,6 θα συμφερει σαν παλιοτερο/φθηνοτερο λογω χρονολογιας. Αλλα δεν θα δινα προσωπικα πανω απο 8000... συν του οτι θα καιει παραπανω απο αυτο που εχεις τωρα, συν οτι το σημα, ακομα, ειναι 265 ευρώ και δεν νομιζω να ειναι γρηγοροτερο απο τα 10αρια.
 

Panic 26

Pro Member
Feb 2, 2014
412
0
0
32
1ον Περαστικά σου Ηλία! Εύχομαι να είναι η τελευταία φορά που παθαίνεις κάτι τέτοιο. 2ον Συμφωνώ με το Στέφανο, το 1000άρι με τα 125 είναι άριστη επιλογή. Χωρίς 2η σκέψη.
 

gio

Member
Σεπτ. 26, 2010
230
0
0
Τώρα το είδα. Ηλία μου τέλος καλό όλα καλά! Εσύ να είσαι καλά και όλα θα έρθουν.
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Περαστικα!! Για μενα  1.6 sport. Δν ξερω για το 1000,αλλα το 1.6 ειναι σιγουρα καλη αγορα
 

JimClark

Pro Member
Jul 7, 2011
446
3
18
44
Πατρατσέλλα
cartalk.gr
Μοντέλο
MK6 ST
Πω, πόνεσα που το είδα κ μόνο. Δύσκολο κλισέ, αλλά οι επιβαίνοντες να είναι ασφαλείς πάνω από όλα.

Θα γλυκοκοιτούσα κ εγώ ένα 1.6 sport με 16άρες, απλά σε μια πιο προσγειωμένη τιμή από το του λινκ που προτείνεις. 8μιση είναι πολλά λεφτά εκτός αν είναι του σκασμού φορτωμένο, έτσι ώστε ΟΣΟ κουλά και να είναι τα νέα τέλη, να μη σε πολυνοιάζει.

Περαστικά, κρίμα, πάμε για άλλα.
 

GTboy

Member
May 13, 2012
109
0
16
Athens
kostg said:
Υπάρχει και αυτό που μου γυάλισε: 

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/7051000/
  Όντως δελεαστική η τιμή,αν και τα km που έχει δεν τα λές και λίγα..δεν ξέρω όμως κατα πόσο ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα αφού η φωτό που έχει βάλει είναι μια απο τις πολλές που κυκλοφορούν στο διαδίκτυο..και με λίγη παρατηρητικότητα μπορείς να διακρίνεις γερμανικά στο πλαίσιο της πινακίδας.. ;)
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Πολλα χλμ,για μενα, δν αξιζει με τοσα πολλα ,αν δν βιαζεσαι παντως,πιστευω οτι θα βρεις κατι καλο! Αλλα θελει υπομονη το. Μεταχειρισμενο,για μενα αν καταφερεις μεχρι 50 -60000 χλμ
 

ilias86

Hero Member
Vip Team
MK7.5
May 28, 2011
1,194
22
38
37
Γλυφάδα
Μοντέλο
MK7.5
Ναι οντως και εγω ελεγα με οχι περισσοτερα απο 60.000 km.
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Ναι οντως γιτι μετα τα 100 το αυτοκινητο θα ερχισει να ζηταει,οτι δν πληρωσεις στην τιμη του,θα τοπληρωσεις στα ανταλακτικα και στα σερβις,γενικα ομως ειναι καλος κινητηρας και δν εχουμε οι περισσοτεροι καποιο προβλημα,δν θυμαμαι δλδ τπτ
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
ρε παιδια ξεκολλατε δεν παιζουν τα χιλιομετρα ρολο ο ιδιοκτητης παιζει.
το 2ο mk6 που εχουμε στην οικογενεια ειναι 2008 εχει 180.000χμ και πραγματικα μπαινεις μεσα και μυριζει καινουριο. και σπανια περναει τις 3.000στρ.
αμα το γυρισω στις 50.000 το κοντερ και γνωστης δεν το καταλαβαινει λογο τις τοσο καλης καταστασης του αυτοκινητου
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread